Autoga kreetale

Plaanis minna autoga kreekasse. Kuna kaasa tuleb ka koer, siis on plaan minna läbi Rumeenia ja Bulgaaria,et mitte Euroopa liidu riikidest välja sõita. Kas keegi on seda marsruuti läbi sõitnud . Kuidas teekond sujus? Kui palju  umbes sellise marsuudiga teemaksud kokku tulevad.

Ma ei usu hästi, et koer Kreekasse reisida tahaks.

Edasi-tagasi sõidu korral teemaksud 150, laevapiletid 2 inimest ja auto 300 ( koer lisaks), bensiin 600.

Minul oli ka plaan minna autoga (koeraga) Kreekasse aga ainult mandri ossa.  Sellele, et võiks mõnele saarele edasi liikuda ma isegi ei mõelnud. Minu koerale näiteks meeldib seal, kus mina olen ja tal ei ole reisimise vastu midagi. Uurisin ka, et Kreekas võib koeraga randa minna ning, kui koera pissile tuleb vett peale valada. Tundus koerasõbralik maa olevat.

Vastus Sigalale- koer ei tule lihtsalt reisile kaasa, vaid läheme sinna mõneks ajaks elama. Ja leian, et autoga sõites on koerale mugavam kui lennukiga. Kui koerale autosõit meeldib, siis ei näe probleemi.

Huvitav, et ikka jälle tullakse sellise teemaksu küsimustega välja, kui on olemas viamichelin.com, mis neid näitab ja ka umbkaudse kütusele kuluva raha arvutab.

Olen käinud nii läbi Serbia-Makedoonia kui Rumeenia-Bulgaaria mandri-Kreekas. Teemaksude osas sõltub pigem marsruudi valikust, midagi väga hirmsat ei olnud kummalgi marsruudil. Äkki Kreekas oligi kõige kallim.  Aga see EU-st väljumise vältimine olulist efekti ei andnud, kuna Rumeenia ja Bulgaaria Schengenisse ei kuulu; sai pikalt oodata nii R/B piiril kui Bulgaaria-Kreeka piiril. Lisaks on Bulgaaria ja Rumeenia teed kohati kohutavas seisukorras, erinevalt Serbia ja Makedoonia kiirteedest.  Tagasi tulles on kõike pikem järjekord Serbia-Ungari piiril (2x seistud) - seal tasub enne eeltööd teha ja leida mõni pisike küla-piiripunkt, mitte mööda magistraali. I korral saime 5 tundi oodata, II korral 12. Mõlemad olid augustis, kus pidigi kõige hullem olema, kui kogu lõunapoolsem rajoon tahab peale puhkust uuesti Saksamaale tööle saada. Lisaks puhkuselt naasvad põhjapoolsemad elanikud.

EL-i välispiiri vältimine on tõenäoliselt seotud koeraga ja mitte teeolude ja -maksudega.

Mõistlikum siis juba Veneetsiast laevaga Kreekasse Igoumenitsasse või Patrasesse sõita.

Arvestades seda lisakulu ja eriti veel ajakulu "ringiga" sõitmisele, siis tuleb laevaga ka soodsam.

Mina just vaatasin, et itaaliast laevapilet Kreeka väga kallis.