Autoga läbi Poola Saksamaale - millist teed tarbida

Selleaastane suusareis kipub kujunema nii, et tagasiteel tulles Saksast ei saa ümber ega üle ka Poolamaast. Sirvides ViaMichelini veebilehte leidsin, et soovitatakse võtta suund Berliinile ja sealt juba Poznan-Torun-Augustow.

Selline lähenemine tuli mulle pisut üllatusena, sest MS Autoroute soovitab kulgeda üle Wroclawi-Varssavi-Byalistok-Augustowi peale. Viimast marsruuti olen ka ise paaril varasemal korral sõitnud ja pean seda suhteliselt läbitavaks.

Nüüd pakubki huvi mida toob kaasa Poznani kaudu minek. Üsna ilmne on see, et pääseb (päevasel ajal) Varssawi läbimisest, kuid samas kas pole karta seljakottidega täidetud külavaheteedele sattumist? Ka seekord on kavas Poola läbimine nii kiiresti kui võimalik ja ilusad kohad ja vaatamisväärsused sellel korral ajakavasse ei mahu.

Oleksin väga tänulik seda teed läbinute muljete eest!

võid küll vahele jätta, kui Warssavi poolt tuled. Läbi Lomza on ilus tee ja otsem ka. JaTorun ei ole hea mõte, kui kiiresti tahate. Mina sõidaks kiirtee lõpust Rawa Mazoweickasse ja siis Warrzav Lomza

Poznani kaudu minnes on paarsada km vastvalminud ja tasulist kiirteed, mis peris heasti edasi aitab.

Sõltub, kust kohast tulema hakkad. Ise tulin jaanuaris Lõuna-Austriast, marsruut Salzburg-Viin-Brno-Katowice-Varssavi-Via Baltica. Olles läinud Wroclawi ja Praha kaudu, pean tulekumarsruuti optimaalseimaks - 70-80% eraldatud sõiduribadega teed, suurtest linnadest vaid Viin ning Varssavi teel ning ka Varssavi läbimine (esmaspäeval kl 13 paiku) ei olnud hullem nt Riia tipptunnist. Sama marsruuti soovitab ka ViaMichelin alates Salzburgist kui kõige kiiremat. Poznan-Torun-Augustow on puhtalt kohaliku tähtsusega teed traktorite, seljakottide ja muu külaelu koloriidiga, pigem siis juba soovitaks Varssavi kaudu minna. Pärast Varssavit olen ise sõitnud E67 mööda Zambrowini ja sealt keeranud Lomza peale - Bialystoki kaudu tuleb ring ja palju suuri masinaid, Ostrow Mazowieckast keerates on aga tee enne Lomzat üsna kitsukene.

Kas keegi on vötnud "riski" söita autoga läbi Poola Saksamaale?

Küsimus siis juba pealkirjas. Riski, mainisin ilmaolude töttu, et palju lund ja teeolud mitte just köige söbralikumad. Sooviks lihtsalt teada, kes söitnud, kas teeolud olid väga jubedad, kaua söiduks kulus ja millist marsruuti tasuks vötta, et rutem Saksa saaks. Millises Hotellis/Motellis tasub ööbida jne. Ette tänades teie Rännumutt. Köigile head vana-aasta löppu!

Praegu on väga tähtis ajastamine. Ise sõidan tavaoludes Poolat ja Varssavit nii, et valin kas rekkakeelu ( reede õhtul ja pühapäeval või panustan veidi ööajale ) Praegustes oludes öösõitu ei soovitaks, seega oleks mõttekas veidi ajastada, kui võimalik. Väldi Bialystokki ja mine Augustowist Lomza peale, ning Lomzast Ostow Mazi määda otseteed, edasi juba kas läbi Varssavi või tee nr. 50 ringiga ( mõlemad on valel ajal väga ebamugavad ). Kui oled Poola küsimuses vähemkogenud, siis võid oma sõitu veidi kirjeldada, ehk aitame veidi.

Sõber tuli eile õhtul rekkaga Saksast ja ütles, et teed on kõik sõidetavad. Ainult Saksamaal peavad sul alates 03.12.2010-st all olema lamellid. Kui pole on trahv 40.- EUR-i, kui osaled õnnetuses (isegi, kui pole süüdi) on trahv 80.- EUR-i. Head teed!

Tere Kas praegu Poolas naeltega sõita tohib. Kui ei tohi, siis kas teema väga karm, näiteks väljamaalasele? Või saab kohe mingi teekulumismaksu piiril maksta vms. teab keegi sellest miskit?

"Naelkummid on Poolas keelatud, karistuseks määratakse rahatrahv ja rehvid tuleb koheselt sobivate vastu välja vahetada." Aga sain ka vastuse juba saatkonna lehelt.

Aga palju zlotte peaks kaasa krabama et läbi Poola saaks mõnusalt!?

Läbi Poola saab mõnusalt ka ilma zlottideta, kaardiga.