Autoga Norasse

Tere kõigepealt! Võtame ette nädalase autoreisi. Kõigepealt lähme pühapäeval laevale, sõidame Stockholmi, esmaspäeva hommikul lähme laevalt maha ja üritame terve esmaspäeva pühendada läbi Rootsi sõitmisele, järgmisel päeval hakkame juba Norras ringi sõitma. Ja siis saabuval pühapäeval hakkame uuesti läbi Rootsi tagasi sadamasse sõitma, et jõuda kell 18.00 väljuvale laevale.

Nüüd siis küsimused: Kas ikka jõuab ühe päevaga läbi Rootsi sõita? Millist marsruuti soovitate meile, kui tahame näha ikka mägesid, fjorde ja koski? Ma tean, et see aeg on tõesti lühike, aga kahjuks polnud minu otsustada reisi kestvus ja nüüd seda enam muuta ka ei saa, sest laevapiletite eest on juba tasutud. Üritame magada ainult telgis ja süüa selliseid väheruumivõtvaid toite, sest ka meie pagasiruumike ei ole põhjatu :D Seda tahtsin ka küsida, et kas priimus on hea mõte asjade keetmiseks? Saaksime endale ka autokülmiku, aga ei tea veel kui palju see ruumi võtab ja kas ikka tasub see ära. Järgmisel suvel plaanime siiski uuesti Norrasse minna kui meeldib ja siis juba pikemaks ajaks.

1
234

Meie sõitsime küll päevaga läbi Rootsi ära ja natuke veel edasigi. Seda marsruudil Stockholm-Mora-Oppdal... Ca 800 km. Pikki peatusi vahepeal linnades ei teinud. Ainult sõit seega. Vähem kui nädalase reisi puhul soovitaksin minna Geirangeri piirkonda ja Trolliteele. Seal on kõik soovitud loodusimed olemas. Kui jõuate, käige ka Briksdali liustiku juures. Väga ilus ja kämpa on ka seal mõnus ja normaalse hinnaga. Soovitaksingi võib-olla Rootsist veidi ülespoole ikka sõita ja siis Norras allapoole tagasi kärutada. Priimus oli meil küll väga hea mõte. Sõltub ilmselt ka inimeste hulgast. Õhtuti saate ilmselt kämpingutes ka pliital süüa teha, aga soe lõunasöök kenades peatuspaikades tee peal on ikka mõnus küll. Meil autokülmikut ei olnud, polnud ruumigi. Ostsime täissuitsuvorsti, mis väga kenasti säilis (reis 2 nädalat). Sulajuust oli ka ok. Aga meil oli ka suhteliselt jahedad ilmad reisi algul (15 kraadi ja ka alla). Kohapeal ostsime kala ja jäätist. Muidu olid Salvesti purgitoidud, kartulipudruhelbed, konservid (ei vaja samuti külmikut), makaronid, näkileivad, hommikuti puder.

0
0

Veel üks jama on sellega, et plaanisime ka minna kindlasti trolliteele, Geirangeri fjordi vaatama ja Briksdali liustiku juurde, aga jama on see, et me ei leia kohe kuidagi neid kaardilt üles :D

0
0

Vaata sinna lehele http://www.fjordnorway.com/Default.aspx?tabid=1318&subtabid=1251 ja tõmba endale Fjord Norway brožüür. Loe läbi ja uuri kaarti ja teadki. Ühtlasi surfa kogu lehel veidi ringi, lugemist ja infot väga palju.

0
0

Meil samad plaanid, ainult laevale lähme laupäeval ja tagsi tuleme järgmisel pühapäeval. Ise arvestame, et jõuame ilusti pühap. õhtuks Norra välja. Jääme ka seekord Kesk Norrat avastama. Trollitee, Atlandi tee, Geiranger, Brigsdali liustikjne. Täpsem marsruut veel koostamisel, aga paneme tähtsamad vaatamisväärsused paikka ja siis näeb palju jõuab läbi käija. Apollost sai ka mingi kaart ostetud, aga loodame piiri pealt detailsema kaardi leida.

0
0

Aga kust võiks veel leida asjalikku Norra kaarti? Ehk mõnest netipoest?

0
0

Mina ostsin Apollost Norra ja Rootsi kaardi. See voldiktüüpi (1:800 000). Seal on küll kenasti kõik peal.

0
0

Kõige asjalikuma saab Norrast bensukast.Maksis teine vist 99nok.Nägin ka head kaarti Bergenis sadama kõrval turisti infos

0
0

-Ühe päevaga jõuab kindlasti Rootsi läbi sõita, Stockholm-Oslo mööda E18 on ca 600 km. -Priimus on väga hea mõte, lausa hädavajalik. -Autokülmiku probleem on selles, et odavaid külmikuid ei saa ööseks autosse tööle jätta, aku võib hommikuks tühi olla. -Geirangerfjord on 63 tee ääres Geirangeri linnakese juures. -Trollitee põhiliseks osaks on 63 tee lõik Valldal-Andalsnes. Tegelikult tasuks sõita läbi terve 63 tee Dalsnibba-Andalsnes. Soovitavalt lõunast põhja suunal Dalsnibba-Andalsnes, siis on trollitee põhilises osas laskumine ja mõnus allapoole vaadata. -Briksdali liustik on Oldenist (asub 60 tee ääres) 24 km. kõrvale mööda 724 teed. Suunav viit on Briksdal Glacier. -Omalt poolt soovitan kindlasti Hardangervidda platood, 7 tee Geilo ja Brimnesi vahel ja veel soovitan 7 teed Bruravik-Bergen. -Norra kaart peaks kaasas olema, soovitavalt mõõtkavas 1:800 000 või parem. Mõnusat reisi teile.

0
0

Kas teil plaan sel pühapäeval startida ? Meil sama plaan ja osaliselst sama teekond. Jätke kontakt, et saaks ühendust võtta, seltsis äkki segasem

0
0

Mulle tundub, et teil plaanis just selline reis, mis meil mõni aeg tagasi tehtud - Trollitee, Geiranger ja kõik muu. Kokkuvõtte leiad siit - Norra reisipäevik koos piltidega Kaardi Autoroute'i formaadis leiad sealt ka.

0
0

Kas teil plaan sel... Kahjuks stardime 22.juuli ehk siis järgmine pühapäev.

0
0

stockolmist norra piirini sõidab vabalt 4 tunniga

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased