Autoga Poznanisse

Tervist! Mul oleks selline mure, et on soov minna jaanuaris autoga Poznanisse, kui pikk oleks teekond ja millist teed valida? Kas saab ühe korraga sinna või peab vahepeal kuskil ööbima ka? Plaanis on muidu kahekesi minna. aitäh vastuste eest :)

Suvel saab Poznanisse ka ühe valuga sõita, eriti kui on kaks juhti. Talvel aga on see tunduvalt tõsisem ja ka ohtlikum ettevõtmine. Soovitan sõita nädalavahetusel. Liiklust vähem ja rekkasid ka pole.
Kui ise sõidaksin siis siiski ööbiksin Varssavi kandis.
Optimaalse marsruudi koos selleks kuluva ajaga saad ise kokku panna kas Google Mapist või www.viamichelin.com

Jõudu!

Tee pikkuseks sinna on umbkaudu 1500 km. Kõik oleneb siis ilmastikust, st lume rohkusest Baltikumis. Poolas pisut vähem lund, seda näeb muidugi siis. Talvisel aja on muidugi mõtekam minna üle Warssavi, st Augustow-Ostrow Mazowiecka- Warssav-Poznan. Nagu johhaidii ütles, võiks võimaluse korral minna nädalavahetusel, kuigi praegusel aja on rekkaid vähem. Ka aasta algul on neid vähem.
Aeg teel oleneb teie sõidu oskustest.Kui olete kogenud sõitjad, siis kahekesi vaheldumisi sõites lähete ühe jutiga ka ära. Kõik oleneb ikkagi ilmastikust sel ajal ja jätke igaks juhuks varu aega. Naelkummidega ärge minge.

Sai ka just Poznani kandis käidud, tihedamate sõitjate poolt soovitati marsruuti Vilnius-Augutow-Bialystok-Varssav-Poznan. Võib ka Kaunase kaudu. Teedel polnud väga vigagi, vaat et paremad kui Eesti omad. Talve kohta ei oska kahjuks öelda. Liiklus hästi-hästi (rekka)tihe, öösiti vähem. Peale Poola pealinna oleks mõistlik võimalikult kiiresti ennast A2 kiirteele sokutada, mis läheb täitsa Poznanini välja, see tasu (3x11 poolaraha) oleks mõistlik sulas kaasa võtta ja tasub ennast kuhjaga ära. Eesti - Poznan on võimalik ka minu kogemuse poolest ühe jutiga ära sõita, kui kaks juhti on, aga samas kui aega on pole paha ka kasvõi Vilniuses või Kaunases öökene peatuda. Või Varssavis.

Tere!

See Poznani kiirtee on küll hea. Ööbige kuskil piiri ja Varssavi vahel. Nt. Suwalki, Augustowi või Lomza kandis.
Lomzas võite külastada vanalinna:)

Tihedamate sõitjate poolt soovitatud Vilnius ja Bialystok on nüüd küll täiesti arusaamatu. Tsiteerides klassikuid: ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi... Bialystok on ikkagi 40km ringi ja Vilnius lisab võrreldes Kaunasega 92km ja suure bussiga on see 2 tundi. Väikese autoga oleneb palju vajutada aga üle tunni ajakadu kindlalt ja mingit võitu tee kvaliteedis ka pole.
.
.
.
Toimetaja korrigeeris teksti grammatiliselt ja palub kasutajal tulevikus ise trip.ee reegleid järgida.

Tõsi ta on et Vilnius oli meie marsruudis sees just Vilniuse enda pärast, kui sarnast huvi ei ole võib vabalt Kaunase kaudu uhada. Bialystok tundus asjalik väheste külade ja kiirusepiirangute tõttu teel, muidugi võib vabalt ka Lomza või muu taolise kaudu sõita.

Tere,
loe mu reisikirja postituse all "lühike reisikiri (autoga 3 päeva Poolas)".
Käisime just sõbraga kahekesi Poznanis.
.
.
.
!

Võivad siin nüüd niipalju vigu parandada kui tahavad , mina loobun edasistest abistamispüüetest. Kui olulisem on see, et Vilnius on suure tähega, mitte sae, et läbi Kaunase on otsem, siis andke minna. Mina ei viitsi enam.

Eekõnelejaga täitsa nõus , ma juba olen loobunud. Need kolm punkti ju nii ilusad vaadata ja modede komme lugeda kirjavigade tõttu , andke minna.

Reeglid on kõigi jaoks ühed. Igalühel on vaba valik, kas püüda järgida korrektse, hästiloetava foorumi reegleid või mitte. Usutavasti pole kellelgi nii kiire, et ei jõuaks kirjutatud teksti üle vaadata ja apsakad parandada, kui ajupotentsiaal seda muidugi võimaldab.
Üldjuhul vead asjalikes tekstides korrigeeritakse ja tehakse postitajale märkus, et see ise üritaks toimetuse tööd vähendada. Läbutekstid ja pidevate läbustajate tekstid kustutatakse rutiinselt,

NB! Düsgraafikute puhul üritame olla mõistvad, kui postituses endas iva sees on. Sina ei ole düsgraafik.

Sorry, pole mõtet solvuda. Pelgalt ühe vilniuse pärast poleks ma meeldetuletust kirjutanud. Vigu oli rohkem.

  1. Poznanisse 1 päevaga ka 2 juhiga raske jõuda..Varssavi sõitu ca 10 tundi ( pluss kohvipausid) ja sealt edasi ca 4 tundi juhul kui kasutada kiirteed.
  2. Kiireim marsruut Kaunas -Lomza - Varssav - Lodz - Poznan .. miks?..sest enne Varssavit hakkab juba nn. "kiirtee" , ei oska öelda talviseid olusid, ja Varssavist tuleks läbi sõita õhtul hiljem alates 10st.
  3. Varsavist edasi läheb alla Lodzi ka kaherealine nii, et ei pea passima rekkade taga. Muide seal teeääres on väga hea hotell, öö kolmele koos väga korraliku hommikusöögiga maksis 800 eeku. Sobib ajaliselt pausi tegemiseks väga hästi.
  4. Vahepeal on ainult 57 km tavalist teed ja siis algab päris kiirtee.
  5. Haagi ennast sappa mõnele poola numbriga autole, millel on peal lisaantenn ja mis liigub kiirusega ca 140-150 nn "kiirteel" ja 180 -200 km tunnis päris kiirteel, kui teeolud lubavad!!!! Suvel on see võimalik.
  6. kiiruskaamerate juures asulates jälgi samuti rekkade ja lisaantenniga väikeste autode kiirust ja ole " sabas". Nad teavad täpselt kus võib ja kus mitte sõita.

Päikest ja edu.

Mina proovisin kottpimedas öösel möödakihutavale poolakale kurvilisel metsateel tuulde võtta, kiirusel 140 andsin alla, varsti tuli tagant järgmine ja läks samamoodi, suhteliselt hullumeelne on kuidas ja mille järgi nad seal pimedas orienteeruvad.

Eks ikka tähtede järgi. ega sa arva, et kompassiga sõidavad?

Eks GPS-i abil saab kottpimedas kihutada isegi siis kui esituled ei funka.

1 päevaga on täitsa reaalne jõuda sinna, kui hommikul 6 või 7 minema hakata,
ja pause teha ei taha eriti.
Siis võiks ju hilisõhtuks kohale jõuda. Ainult et selline ettevõtmine ei ole
ka kahekesi soovitatav, sest su tagumik on pärast ikka väga lame.
Aga proovi järgi!

Ise käisin kahekesi esimene päev kell 14-15 hakkasime sõitma..
öösel kell 2-3 Poolas võtsime öömaja, hommikul kell 9 hakkasime sõitma Poolas
ja õhtul kell 7 jõudsime Poznanisse.
Tagasi panime järjest, hommikul hakkasime sõitma ja järgmine hommik jõudsime
Tallinnasse, aga tegime mitmeid linnapause ja ei läinud kõige otsemat teed mööda.

Poola jaoks võiks ikka varuda 9-10 tundi, kunagi ei tea, kus ummik, remont on.
Peale poolat on Leedu-Eesti sõit mesi.

Startisin hommikul kell 07.00 Noarootsist ja õhtul natuke enne 24 olin Poznanis. Sai tehtud väikseid sööma pause ka. Palju oleneb muidugi sõidukiirusest.
Babuum, kui juba olite öösel Poolas, miks siis ei jätkanud sõitu? Oleksite hommikul olnud Poznanis.

Tahtsime magada, samas oli taguots väga valus ja ei suutnud enam.

Pealegi kui oleksime sõitnud ja hommikul kohale jõudnud, kas siis oleks magama läinud? Ja maganud päev otsa. Õhtul kell 9 oli radioheadi kontsert Poznanis
ja olime suht viksis, jaksasime püsti seista jne.

Terv.

.. või ka teistele teadjatele - küsimus a2 äärde jäävatest majutuskohtadest? Eelistatult Varssavi pool otsas või siis vähemalt Poznani ja Varssavi vahel. Kõigi muljete/kommentaaride eest ette tänades :)

Sõidab ära küll kui pole tahtmist tee peal turismi teha.
Lumeolud võivad Poolas vabalt olla hullemad kui baltikumis - reegleid pole.
Soovitan ka Augustow-Bialystok-Varssawi marsruuti (augustow-lomza ikka erinõme tee)teeb küll ringi, kuid pääsed suht kiiresti korralikule teele.
Hea on Poolasse muidugi jõuda õhtuhakul ja siis öö läbi sõita - päevasel ajal kipuvad teed väga umbes olema ja sõiduaeg kahekordistub vabalt.

Milline praegu on parim marsruut Eestist Poznanisse?
Käisime mitu aastat tagasi, aga vahepeal on ilmselt teeolud muutunud ja teidki vast juurde ehitatud. Toona soovitati Augustow-Bialystok-Varssavi-Poznan. Vaatan nüüd, et läbi Lomza tuleb pisut lühem tee. Kõige lühemat teed näitab kaardil Suwalki-Olsztyn-Torun-Poznan - aga sain aru, et see on suht külavahetee, palju asulaid, üldkiirus aeglane, tüütu sõita?
Et siis kas läbi Bialystoki või läbi Lomza? Kes on "värskelt" käinud?