Autoga Rootsi

Juuli lõpu poole sõit Vargada´sse , autoga . Milline teekond valida? Läbi Helsingi vist pidi odavam olema praamiga/laevaga. Mõni kämpingu koht võiks teele jääda jne. On keegi sõitnud Göteborgi poole niimoodi.

Mida sa mõtled läbi Helsingi minemise all- kas sealt praamiga Stokholmi või autoga teedpidi ümber Botnia lahe? Kardan, et see viimane varjant on väga pikk ja rahaline võit vägagi kaheldav-vahemaa 2100 km. Stokholmist Vargada`sse 420 km.

Ikka praamiga.Kas läbi Riia,Paldiskist või Tallinnast otse Stock´ki.Kuidas kõige odavam? Pärnust sõidu algus.

Laevahindade erinevust vöid vörrelda laevafirmade kodulehekylgedelt. Seal peaks olema piisavalt infot.

Küsin teisiti. Kas läbi Soome (Helsingi,Turu) tuleb odavam kasutada praami. On keegi sõitnud sedasi? Viking line on momendil meil soodsam, aga Soome kohalikud laevafirmad , mis kurseerivad Soome-Rootsi vahel?

Olen läinud Turu kaudu Viking Line´ga Rootsi, nii oli kõige odavam. See oli paar aastat tagasi, aga võta laevafirmade kodulehtedelt hinnad ja arvuta. Uuri ka kliendikaartide kohta, nendega saab veidi soodsamalt.

Viking Line kliendikaart on olemas. Ilmselt lähen ka läbi Turu. Igaljuhul tänud vastajatele. Vaatama/uurima veel ööbimisvõimalusi kämpingus või metsikult telgiga Rootsis.

Soomes on kaks kohalikku laevafirmat, mis kurseerivad Soome ja Rootsi vahel. Need on eelpoolmainitud Viking ja RG Line. RG Line parvetab Vaasa ja Uumaja vahet. Nii et valikut nagu palju pole :-(

Kui lähed täis sõiduautoga (4-5 inimest, täisealised), siis on Soome kaudu odavam. Eriti odavad on hommikused väljumised Turust.
Lastega ja kahekesi autos on hinnavõit vahel olemas, teinekord tuleb hind kallim.

Kunagi uurides pani Turu kaudu minek reisile mõlemas suunas pool päeva juurde. On see hinnavahet väärt? Meie jaoks ei olnud. Paldiskist (BSL) minnes on veel odavam, aga nemad jälle ei võta reisijaid peale.

Aga mida sa seal ööbid? Google maps saadab mu Stockholmist Vårgårdasse viie tunniga, ok paned pool tundi Stockist väljumist lisaks, milleks kämping?

Tahaks Rootsimaal pisut kauem olla kui päeva-kaks.

Tegin hinnapäringu Tallinki , Viking Line, kõrghooaja hinnad ~ üle 6K raha küsivad edasi-tagasi? Paldiskist BSL´iga tuli hind 6600EEK. Sinna tuleb veel bensiiniraha + ööbimine , ca´10K. 3-4 päeva eest rootsis minu jaoks palju küsitud.

Hm, tallnki veebis on autopaketi hind sõltuvalt väljumispäevast ja kajutiklassist 3k ümber... Aga ega Skandinaavias käimine pole väga odav mingit pidi, sööd ju ikka kohalikku toitu ka ja käid ehk mõnes teemapargis jne...

On nüüd küll liiga palju. Äkki plaanid veokaga sõita :-)? Kas bronnisid ikka õigesti ja tava kajuti asemel äkki sviidi peal ei klikkinud? 3000 ringis peaks see asi Tallinkiga maksma jah, kui just homseks piletit ei taha.
Soovitan ka Club One kaart teha. Maksab see u. 170 eeku kuid bronnist saab juba 10% alet.

Praeguse seisuga on järgmine:
hommikul Helsinki,sealt Turku poole. Vaja öö veeta Turku lähedal.On seal mõnd head kohta ,kuhu saaks telgi üles lüüa?Hommikul Turkust Stocki.Sealt juba Vargarda poole.

www.OK-Q8.se rendib päris normaalsete hindadega autosid, võtad Tallinnast reisijapiletid, Stockist auto ja tuld. 6600 eeku eest saab päris korraliku auto samaks ajaks ja jääb ülegi.

Sai see reis (Pärnu-Tallinn-Helsinki-Turku-Stockholm-Vargarda ja tagasi) ühelepoole , kokku alla 6000EEKi , 1800km. Kellel küsimusi - tanit@hot.ee

Sattusin juhuslikult seda teemat lugema ning tahaks kummutada eelpool mainitud arusaame, et BSL ei võta reisijaid laevale. Võtame küll.
Töötan ise muide samas firmas, ning võite lisainfot küsida ka otse minu käest anryo(at)bsl.ee.

Viide BSL-le võiks olla ka reisipakkumiste all. Sest BSL pole nii tuntud ja olen isegi huvilistele vihjeid jaganud.
Tuleks teha firmakonto, mis küll alates 1. okt tasuliseks muutub.

Rootsi Stockholmist kaugemal

Nonii, transpordivõimalused Eesti ja Rootsi vahel aina paranevad ning nüüd plaan minna aprillikuus nädalavahetuseks Rootsimaale. Kuna Stockholmis kordi käidud, hoiaks sedakorda sealt eemale. Soovitage mõnda väiksemat kohta Stockholmist lõuna või lääne pool, kuhu tasuks nädalavahetuseks minna. Praeguse plaani kohaselt võtaks Skavstast reede lõunal auto ning jõuda sellega pühapäeva lõunaks sinna tagasi.