Autoga Soome

Tere.

Plaan minna juuni alguses autoga Soomet avastama. Marsruut oleks Porvoo- Kotka- Lappenranta- Imatra- Savonlinna ja Koli. Imatra kosk jääb nägemata sest see avatakse 27 juuni. Savonlinnas on üks vaatamisväärsus Olavinlinna ja Kolis rahvuspark, üht-teist olen veel leidnud mida vaatama minna. Oleks tore kui keegi jagaks soovitusi ilusatest ja huvitavatest kohtadest, mida kindlasti läbisõidul külastada.
Kas Lappenrantas või Savonlinnas pakutakse turistidele ka laevareise järvedel?

Lappeenrantas avatakse iga aasta juunikuus liivaskulptuuride näitus. Teema on alati erinev. Sissepääs tasuta.

Me käisime Saima kanalil laevaga sõitmas. Sai päris mitu lüüsi läbida paari tunnise sõidu jooksul. Kuna niisugune kogemus puudus, oli väga huvitav.
Meie käisime ka Imatras kui kosk oli suletud, kuid seal sai jõe ääres ka niisama ilusa jalutuskäigu teha.
Kotkast on meeles et käisime ilusas pargis jalutamas, siit ehk leiab
http://www.kotka.fi/en/residents/parks_and_green_areas/park_descriptions

Oleme seal kandis käinud kahel korral ja mõlemal korral sattunud ka metsa all olevatele põnevatele sõjaaegsetele kaitserajatistele. Täpsemalt enam ei mäleta, kuid oleme juhindunud teeäärsetest viitadest. Üks pidi olema Kotkast mere äärset teed pidi sõites Vene piiri lähedal ja oli midagi muuseumi taolist. Teine kord peatusime kusagil Kouvala ja Imatra vahel ja jalutasime vanades kaevikutes.

Kerimäkil on maailma suurim puukirik.
Käidud ja nauditud ehitist koos Savonlinna külastamisega. Savonlinnas tasub võtta 45-min paaditrip, mis teeb saarele ja ühes ka kindlusele tiiru peale. Samuti Savonlinna maakonna muuseum on külastamist väärt.

Imatra kose esimene esitlus on sel aastal 18juunil:
http://tapahtumat.ekarjala.fi/tapahtuma/7142
Lappeenranta liivalinn avatakse sel aastal 11.juunil. Tasub vaadata.
http://www.gosaimaa.com/events/Lappeenrannan-Hiekkalinna-116%E2%80%93318/gwb54z02/55a30efc-61e9-4aec-a94d-982e3d293245
Kose kõrval kohe on võimalik vaadata Imatra elektrijaama turbiine.
Imatran voimalaitos, avatud iga päev 11-17. Pilet 2/1 €.

Minu arvates Soomes ei ole midagi vaadata, peale looduse, aga peab teadma, kus on need kaunid kohad

Et mis mõttes siis ?
Ma ei tea kas nutta või naerda selle arvamuse peale. Mille alusel saab väita, et pole midagi vaadata peale looduse ja seda ka "teatud kohtades" ?
Palju Sa, Jaanika, seal Soomes oled siis käinud ? Ja just selle mõttega, et midagi ilusat ka leida ja millestki rõõmu tunda ?
Kui ma 90-ndate alguses esimest korda Soomes käisin, oli isegi Helsingi panoraam väga muljetavaldav. Lisaks sellises paigas üle linna kõrguvat Toomkirikut ma mujal ei ole veel kohanud. Kaljukirik - kus aegajalt imelised kontserdid toimuvad; Korkeasaari loomaaed, mis on Tallinna loomade tingimustega tõeline luksus.
Isiklikult olen Soomes pikemalt üle 10x kindlasti käinud (nii grupiliikmena kui oma käel) ja mina küll ei saa öelda, et see nö mõttetu maa on, kus mitte midagi pole vaadata. Lõppude lõpuks on netiavarused soovitusi ja kirjeldusi täis kui vaid tahta ja osata otsida. Et kui niisama punktist A punkti B kimada - see tõesti "väga põnev" ei tundu - nõus :D
Aga mis siin ikka õigustada või loetleda, eks igaühel on õigus oma arvamusele, kahju, et mõned ainult "pillid nii vara kotti panevad" - enne kui sisuni või eesmärgini jõuavad.

Imatra, Lappenranta ja Savonlinna piirkonnas on tõeliselt kauneid paiku, minu kui hobifotograafi silmeläbi. Savonlinnast Punkaharju poole number 6 tee suunas või vastupidi. Armas looklev teeke järvedevahel, vahepeal käid ujumas kui ilma on. Ah ma ei teagi mis ma annaks kui ainult sinna piirkonda tagasi pääseks, aastakski, et fotomaterjali koguda. Rautjärvi piirkonnas jäävad piiriäärde mõned väiksemad hüdroelektrijaamad, üks jalutusrajaga paik sai paraku mõned aastad tagasi tormis tugevalt kahjustada ja vanu puid enam ei ole, väikeseks peatuspaigaks peaks, aga küll sobima. Imatral võib niisama jõe ääres jalutada, mõnus oli see.

Päikest! Nii ja naa, hea ilmaga toredam.

Soome on eestlaste jaoks üpris suur riik ja vaatamist seal jagub ning igasuguseid huvitavaid kohti igale maitsele võib leida. Eelmise aasta juunis sõitsin Helsinkist P-Norrasse Oulu - Rovaniemi kaudu ja tagasi tulekuks valisin idapoolsema tee. Kuna põhiline reisisiht oli 3 Norra põhjas asuvat poolsaart, siis Soomes väga palju aega ei kulutanud, aga meeldivaid kohti oli kokkuvõttes väga palju.
Varem olin käinud Imatra kandis ja olnud Turus, aga Soomes oleks veel palju avastada!

Cocoboco, jah, olen piisavalt käinud kuna sugulased elavad Soomes. Kõik need kohad, mida Sa nimetad, siis nende külastamine võtab ainult paar tundi ja sellega on kõik. See on nii mitte ainult Helsingi kohta. Just hiljuti olen käinud linnades nagu Porvoo- Kotka- Lappenranta- Imatra. Ei leidnud midagi huvitavat. Lihtsalt sõitsin linnas ringi või jalutasin, olgi kõik
PS. Autor küsis inimeste arvamusi ja see oli minu arvamus. Igal inimesel võivad olla ju erinevad arvamused, eks ole?

Jah, nõus, nii ma ju kirjutasingi, et igaühel oma arvamus :)