Automajaga Horvaatiasse juuni algul

Soovitage häid kämpinguid mere ääres, kus oleks ka lastel midagi teha?

Foorumikülastajatel on nüüd võimalik teha pakkumisi -- Karuisa lapsed on:

2 aastased?
7 aastased?
12 aastased?
17 aastased?
22 aastased?

Tere kas juuni algul on seal soe ja kas vesi on ka soe?

Käisime eelmisel aastal juunis, oli soe. Ise me kämpingus ei peatunud, kuid käisime vaatamas. Tavaliselt on kämpingus mh pallimängude võimalused. Mere temperatuur sõltub ilmast, aga vähemalt sama soe kui Eesti suvel on ikka. Kämpinguid oli Makarska piirkonnas tõesti palju.

Tere.
Sibenikus ei ole autokämpi. Trogirist Ciovo saarele...saare lõunaosas peaks üks autokämp olema. Muid kämpinguid on Sibenikust lõunasse ja eriti Splitist lõunasse on lausa mitmeid.
Saan aru,et Karuisa soovib ikka autoelamus elada. Lastele on Sibenik ja Solarise rand ehk kõige parem. Vee kohta kaldun arvama,et seal juuni alguses ehk veidi jahe,kuna jõgi tuleb sisse. Juuni lõpus aga peaks ikka täitsa mõnus olema.

OI.OI. OI

Mis jama sa tutkaonu ajad Sibenikus ei ole autokämpi! Olen seal aastaid olnud ja tean väga hästi mis seal on. http://en.campingsolaris.com/ ja mingit jõge seal pole laht on saare varjus ja on väga sooja veega.

Ei ole küll Horvaatia spetsialist aga kui vaadata Google earthi siis jõgi tundub seal ikka olevat.

Tere!

Pean end peaaegu et kohalikuna tundvat, ehk olen seal iga suvi juba üheksa aastat järjest siis tean väita et jõgi mis suubub merre ca 30-35 km suplusrannast on väga soe ja mitte eriti suur. Tegemist on jõega mis moodustab KRKA rahvuspargi kosed. Pigem võib öelda et meri tungib sügavale sisemaale.vastu Visovacko järve. Nii et jahutavat jõge seal pole. See eest on kõike mida hing ihkab. http://www.solarishotelsresort.com/

Verso,tere.

Ma ei kahtle Sinu teadmistes Horvaatia kohta...Kuigi tean väga hästi,et Camping Mobile Hous Solarises ei saa oma autosuvilaga majutada. Seal tuleb see autosuvilahaagis rentida elamiseks.
Vee soojuse kohta nii palju...,et lisaks Trip.ee-le on mul mitmeid ja mitmeid sõpru tuttavaid,kes käinud Sinenikus nii juunis ,kui juulis-agustis. Viimane kui üks on öelnud et vee soojusel on tunduv vahe.
Ainuke asi,mida Karuisale rahustamiseks öelda...,et vesi juunis on ikka palju-palju soojem ,kui meil Pärnu lahes kuumadel suvepäevadel. Soovitan Karuisal ikka jätkuvalt Solarist ja Sibeniku kanti.
P.S. Kui verso lausa püsielanik on, ehk aitab ta Karuisal selle autokämpingu seal leida...

Tere!

Kindlasti aitan leida kämpingu ja kindlasti tuleb auto koht varakult broneerida, sest A tsoon on väga varakult juba hõivatud.
https://www.google.ee/maps/@43.6996058,15.8799914,3a,60y,332.18h,89.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGOQYJKMRMwMrMMg4jE2vjQ!2e0!7i13312!8i6656
Varasematel aastatel olin ise kämpingu elanik aga elu läheb edasi ja täna on oluliselt soodsam sõita kohale sõiduautoga ja elada apartamendis. Neid on seal piisavalt.Koht telkimiseks ja auto jaoks Solarises on kallim kui seal samas lähedal olevad apartamendid.Viimastel aastatel oleme elupaigaks leidnud päris mereäärse maja Solarisest mõne kilomeetri kaugusel Brodaricast.

Tere kui endal automaja olemas pole mõtet vist apartemendis olla ning automajaga ja haagissuvilaga rändamine on elustiil!

Jah kindlasti on see elustiil, seda enam kui juba säärane sõiduriist soetatud. Kahtlemata on see ka väga kulukas aga milleks me siis elame ja töötame. Tubli ja töökas võib nii mõndagi endale lubada.
Siinsetes foorumites arutatakse tihti matkabussi rentimisest reisi tarbeks kuna nii olevat soodsam. Kindlasti nii see ei ole kuna ainuüksi matkaauto rendi summa on suurem apartamendi päeva tasust, lisaks on suurem kütusekulu ,kõrgemad teemaksud ja näit teekond Adria mere rannikule päeva jagu pikem.Ööbimiseks võib kasutada ainult selleks ettenähtud kohti ja need maksavad päris palju, sest vajab ju matkaauto elektrit vett ja purgimiskohta.Suur probleem on ka suure autoga liiklemine kitsatel linnatänavatel.

Kusjuures, pikas perspektiivis ainult üks reis aastas pikalt ette planeeritud ajal tulebki rent odavam, kui see autoelamu endale soetada. Tavaliselt on rendikad suhteliselt uued ja korralikud. Aga enda buss annab vabaduse minna siis kui tahad ja tulla kuna tahad. Lisanduvad küll igasuguse püsikulud ja hooldus pluss talvekorter.

Pole hullu elame yle need kulud aga mihukesed campingud dubrovniku kandis oleks head? Ette tänades!!!

Camping Solitudo. Suur ja lai, kõik toimib.

Dubrovnikust ~50 km põhja Stoni linna lähedal on Prapratno nimeline kämping, mis on üks vähestest liivarannaga kämpingutest Horvaatias. Mitte väga suur, aga rahulik paik ja olemas kõik mida vaja. Logistiliselt üsna heas kohas, ühel pool vaikne mägine poolsaar, kus roni mägedes või hakka kasvõi eremiidiks, teisel pool kiviga visata hoopis teistsugune BIH, lõunas Dubrovnik. Aga jah, nüüd alles nägin, et küsimus laste tegevuses, kohapeal palju teha pole tõesti :)

Solarises saab kämpida millega iganes. 2013 elasin seal telgis naise ja kolme lapsega kaks nädalat, kui Sibeiniku VW esindus meie VW Caravelle mootorit vahetas. 2015 sai käidud meie esimesel matkal matkaautoga. Läksime puht mälestuste mõttes Solarisse. Ilma igasuguse etteteatamiseta saime autole koha (augusti algul) nn vabaalal, kus kohti pole märgitud, kuid elektrivõimalus oli täiesti olemas. Ranna äärsed merevaatega kohad olid muidugi täis.
Kui lähete Plitvice loodusparki (tasub minna), siis Korana kämping on ka ok koht. Kõik olemas, bussid viivad loodusparki ja toovad tagasi.
Urpa mainitud Propratno kämpa on super koht, meile soovitas seda Dubrovnikus üks juhuslikult kohatud Eesti pere. Liivarand, siilikuid pole, restos sinikarbid valge veiniga vähese raha eest. Telgi- ja autokohad asuvad vanade oliivipuude varjus.
Solitudo oli ok koht, nagu öeldud, kõik toimib ja sealt on lihtne linnaliiniga vanalinna sõita.
Aga Spliti lähedal oli üks lahe koht, N 43 28'27,3 E 016 34'03,5. See on väga väike kämpa, mida peab invaliididest vanapaar. Proua on vähe kõbusam ja juhatab vägesid. Sinna mahub paar autot ja ca 10 telki. Koht on super, 100 m rannast ja sealt stardivad laevareisid saartele. Algab ka promenaad, kus õhtul mõnus jalutada. Kuid sinna ei tasu üritada minna suurema matkaautoga ega haagisega või siis, kui kahtled enda manööverdamisoskustes. Veetsime seal kolm päeva.
Meie ei broneerinud ühtegi kämpat, olime vaid eelnevalt variandid välja valinud. Aga matkaautoga reisimine on nakkav küll, mõtleme meiegi juba ostu peale...

Tänud kõigile hetkel oleme Solarises