Autoreis Ida- ja Põhja-Poola (säästureis)

Plaanime väikest reisi lähi Poolasse oma autoga. Kes teab soovitada, mida sealkandis huvitavat näha? Augustow võiks olla keskne paik, selle lähiümbrus 100 km igas suunas. Hea oleks teada ka infot ööbimisvõimaluste kohta (hosteli tüüpi)
Olen väga tänulik heade soovituste eest!

Tee serva pisihotellid maksvad 120-200 PLN/öö 2-4 kohaline tuba.

Ametlik hostelliorganisatsiooni kodulehekülg:
http://www.ptsm.org.pl/
Maakonnad mis teie liikumispiirkonnas (szukaj na stronie ehk otsing): Warminsko-Mazurskie ja Podlaskie

Telgikohad on üldiselt suht odavad.

Loodus Poola järvede piirkonnas Masuurias on muidugi eestlasele vähem eksootiline kui keskmisele poolakale või keskeurooplasele. Augustõwist saab ilusatele kanalikruiisidele. Üldiselt linnad sealkandis ei ole suurem asi aga linnuseid, varemeid ja mõningaid vanemaid asju ikka olemas. See kanalivõrgustik ka hea. Rastenburgis ehk Ketrzynis (või sealt mõni kilomeeter eemale) on Hitleri Ida-Preisimaa peakorter Wolfsschanze, kus ka Stauffenbergi mõrvakatse toimus (operatioon Valkyyria)

http://wolfsschanze.pl/

Ma sinu asemel ei sõidaks Augustow ümbruses 100km raadiuses sinna-tänna, vaid võimalusel sõidaksin Gdanskisse ning selle satelliitlinnadesse Sopotisse ja Gdyniasse, Gdansk on superilusa vanalinnaga linn. Wolfsschanze jääb ka sel juhul enam-vähem tee peale, kuigi seal minu meelest suurt midagi vaadata ei ole, aga kindlasti tasub oma silmaga vaatamist. Gdanski juures on veel Malborki loss, see ka vaatamist väärt. Ning Stutthofi koonduslaager, Gdanskist sinna sõitmisel jäävad ka parimad rannad tee peale.
Sopotis saab ööbida kodumajutustes, hinnad mõistlikud, meil oli keskuses ranna vahetus läheduses 3-toaline 6 magamiskohaga korter 60.-eur öö, aga oleks kindlasti ka midagi odavamat saanud, me lihtsalt jõudsime linna juba 19 ajal õhtul ja majutuse leidmisega läks kiireks ning võtsime esimese pakkumise.

Tänud Teile, Profireisija ja Anaakel. Olen tänulik heade vihjete ja soovituste eest. Kui on veel mingeid soovitusi Poola suhtes, ootan.

Olen nõus anaakel'iga, et peaksite edasi Gdanski poole sõitma. Augustow on väike ja ilus linn, aga Gdansk ja sealne ümbrus tasub seda, et siia sõita

Meie reis (9-kohalise väikebussiga)toimub samasse piirkonda 04.07-13.07. Momendil vaba 2 kohta. Reisi maksumus jääb alla 200 eur. Tõsi on, et seal eriti vaatamisväärsusi ei ole. Ise oleme planeerinud: Hitleri punkrid, ühepäevase katamaraani sõidu Augustowist, Poola järvedemaa. Lisaks on Augustowist ida poole päris huvitavad turismiatraktsioonid (viibisin seal ühel talvel). Tegelen sellega homme ja annan teada kui on huvi.

Jaa, ikka huvi on olemas. Meil plaanis minna 28.juuli.

Midagi leiad www.um.suwalki.pl
See linn on enne Augustowit. Peatu I punktis ja saad piisavalt infomaterjali.

sõidame autoga Gdanskisse.

Kes on sõitnud, kuidas on tee olud? Palju reaalselt aega kulub sõiduks?
Hetkel broneerisin Kaunases üheks ööks majutuse kuna ka lapsed kaasas.
Tahaks küsida kui sõita ühe otsaga Gdanskisse, kas on liiga väsitav? Kuidas arvate, kas ööbida Kaunases ja hommikul sõita edasi? Või sõita Poola ja seal leida majutus üheks ööks ja hommikul Gdanskisse?
Võib olla oskate soovitada majutust Tallinn-Gdanski teel :)

Kõik nõuanded on tere tulnud!

Mina sõitsin Pärnust Bydgoszcz'esse 13h talvel. Kaunasesse jõuate väga kiiresti, arvan ,et seal ööbimist otsida ei ole mõtet. Kui 13h jutti sõita ei suuda siis mina ööbiksin Poolas. Näiteks Suwalkis või Gizyckos.

l3gion tänud!
Ma lihtsalt ei saa enda plaanides natuke pihta :)
Gdanskis hotelli me saame sisse alates kella 14. (14.07.2014). Tahaks sama päev õhtuni Gdanskis ringi kolada, mitte väsinud magama minna. Selle pärast ei tea mis kell hakkata Tallinnast liikuma ja kas tee peal kuskil ööbimist otsida. Kes on sama teed sõitnud, aidake palun :)

Mina käisin oma sõbrannadega ja kuigi neil kõigil on load olemas, siis peale oma abikaasa ma siiski oma auto rooli kedagi teist ei usalda, seega sõitsin selle vahemaa ise. Alustasime nii u 22-23 paiku Tartust ning Sopotis (ehk siis põhimõtteliselt Gdanskis) olime kell 19 järgmisel õhtul. Magasin (loe:üritasin magada) autos u 2h öösel kuskil Leedus. Tegime ka peatusi, käisime söömas ja Hundikoopas, see on tohutu ajaröövel. Kohale jõudes oli kerge virr-varr silme ees, aga see ei takistanud linna peale sööma ja veintsitama veel samal õhtul minemast :)

Tagasi hakkasime sõitma natuke peale 9.00 ja Tartusse jõudsin 0.30, aga käisime samuti veel Biedronkas odavat kraami kaasa ostmas ning ka Malborki kindlust külastamas.

Ma ei viitsiks Kaunases ööbida, sõidaksin siis juba öösel, kui lapsed magavad, aga jutiga kohale.

Käisime ka Gdanskis. Strart Eestist oli kell 6 hommikul ja õhtuks olime Poolas Augustowis, kus ka ööbisime

Lastega ilma vaheööbimiseta sõitu ma ette ei võtaks. Suwalkis head ööbimiskohta ei ole leidnud. On küll üks kämping linna sees, kuid sellel ei ole internetibroneerimist. Paikneb tee ääres paremat kätt kui olete juba peaaegu linnast läbi. Mitmel korral on juba täis olnud kui sinna jõudsime. Kaunases on kiirtee ääres suur kaubanduskeskus. Leian sealt alati riideid, mida osta. Kui õhtul aega üle jääb, võiks seal ringi vaadata. Hoones on suur akvaarium läbi kahe korruse, suured kalad sees. Huvitav Leedu rahvusroogadega söögikoht sealsamas.

Augustow on väike armas linn, kus on mingi veekanal (kus on organiseeritud laevasõidud), veel on väike vanalinn, kus on turg ja väga odavad riided ja teised asjad

Vaheööbimine Kaunases, kui minek Gdanskisse, on vägagi OK, kuna Kaunases on head hotellid hea hinnaga. Enne Kaunast võib Põhja-Leedus külastada ka Ristimäge, mis tasuta. Põhja-Poolas, ka Suwalki ümbruses, ei ole hea hinna ja asukohaga hotelle, väikesed hotellid on küll toredad, kuid asuvad tihti pärapõrgus ja nende leidmine on vaevarikas,kuna omanikud ei ole ei viitasid üles pannud ega koordinaate või täpset aadressi edastanud. Sõitmine Kaunasest Gdanskisse on aja-ja närvikulukas, kuna kiirtee on alles veidi enne Gdanskit, aga muidu tuleb sõita kitsastel teedel võidu veoautodega ja suhteliselt madala liikumiskiirusega. Kuid selisel juhul saab juba tee peal ära käia Wolfsschanzes ja kindlasti külastage ka sealt mitte kaugel paiknevat Swieta Lipka sanktuaariumi, mille suurepärasel imeorelil toimuvad iga päev väikesed kontserdid.

Ööbimise leidsime Suwalki kesklinnas (ei julgeud keset põldu majutust bronnida :), pärast ei leia veel ülesse)
Google map paneb edasi tee läbi: Olecko, Gizycko, Olsztyn, Ostruda, Elblag, Gdansk.
Kas see tee on "mõitslik"? Soovitati ööbimist Augustowis, see jääb lõuna poole ja siit tekkis küsimus- Kas läbi Augustowi tuleb kiirem tee?
Augustow-Olztyn-Gdansk.
Tänud!

Meie sõitsime nii, et ööbisime Augustow'is ja edasi sõitsime Gdansk'i poole läbides ja peatudes erinevates linnades (linnade kohta oli juba kodus uurinud). Tee peal on ka palju järvi. Teise tee kohta ei oska midagi öelda. Aga google.maps näitab, et see tee (Augustow'ist edasi) on suurem

Hetkel viibime Kaunases. Eile saabusime Gdanskist. Olime seal 4 päeva. Gdansk - Kaunas võttis pea terve päeva. Sõitsin läbi Olsztyn-i (tee 16). Keskmiseks kiiruseks tuli 70km/h. Kui on üks autojuht, siis soovitan teha vahepeatuse Kaunases. Sõida kust kaudu tahad, ikka on tee kohati kitsas ja autosid täis.
Gdanskis soovitan sõita trammiga. Parkimiskohta leida on ülimalt raske. Sama ka Sopotis. Rand on aga super - kilomeetrite kaupa liiva:)

Meie tee oli Augustow-Gizycko-Olsztyn-Ostroda-Elblag-Malbork-Gdansk-Sopot-Gdynia (viimses linnas meil oli ööbimine mitu ööd, kust sõitsime Gdansk'isse ja Sopot'isse, sest lähimad majutuskohad olid meie jaoks väga kallid).
Tõesti suvel rannas on palju rahvast ja parkimiskoha leidmine päeval on raske. Samas hommikul (kell 9,10) parkimiskoha leidmisel ei olnud probleeme (Gdansk'is kohe vanalinna läheduses ja Sopot'is ranna läheduses).

Gdynia, Sopoti ja Gdanski vahel soovitan liigelda lähirongiga, ülimugav, peatused kesklinna vahetus läheduses ning hind vaid u 1.-eur/ots.