Autorent Albaanias

Tere.

Plaanime aprilli lõpus sõita perega Albaaniasse; seal auto rentida, veidi ringi sõita, lõpuks Korfule välja jõuda ja sealt lennukiga tagasi koju.

Kas kellelgi kogemust- kas rendiauto peaks Albaanias juba praegu ette broneerima või võiks seda teha ka kohapeal ehk siis Tiranas? Oleme muidu abikaasaga sellised reisijad, et väga ette ei planeeri, aga kuna nüüd reisime koos lastega (kes pole küll enam väikesed- 11 ja 15), siis mõtlesime et seekord peaks veidike ikka ette mõtlema, mida teha ja kuhu minna.

Kui kellegi kogemusi veel kohalike rendifirmade kohta ja muud olulist, siis olen tänulik igasugu info eest.

Seda suurt,et ei saa aru,et kui sõita Albaaniasse,miks siis veel auto rentida?

1
4

Ilmselt minnakse ikka lennukiga, kui juba tagasi lennukiga tullakse.

0
1

Üldiselt rendihinnad ajas odavamaks tavaliselt ei lähe ja samas saab tihti teha ka tasuta tühistatava broneeringu juhuks, kui tõesti lähevad.

Kui on plaan sõita Albaanias ringi ja siis minna laevaga edasi Korfule, siis on hea leida firma, millel on kontor ka Sarandas, et saaks auto sinna jätta. See võtab kindlasti juba nimekirja lühemaks. Ise olen seal kunagi kasutanud Enterpise'i, mille broneering oli tehtud Alamo kaudu. Midagi halba polnud öelda. Kas nad ka Sarandas toimetavad, seda peast ei tea.

1
0

Meie rentisime auto firmast Sicily by car Autoeuropa Tirana lennujaamast .Kui soovite  automaatkäigukastiga autot,siis broneerige ette,sest neid ei ole seal palju.

Rendifirmaga jäime väga rahule.Nad päästsid meie puhkuse,sest meil oli esmalt broneeritud auto teisest firmast,aga seda me ei saanud.Vabandati ,et nad ei olnud saanud meie broneeringut,vaatamata sellele,et saime neilt  kinnituskirja jne.Arvatavasti anti meie auto kellegile teisele,sest rendihinnad olid tõusnud.Lennujaama rendifirmades  ei olnud augustis ka enam  ühtegi vaba autot saada mille päevahind ei oleks kosmos.Õnneks saime rentida Sicily firmast  auto mis oli sealse töötaja isiklik auto.Neil hakkas seal meist lihtsalt kahju ja oli häbi oma kaasmaalaste pärast,et meiegi nii oli tehtud.See oli ka ainuke ebameeldiv kogemus Albaanias.Ilusat reisi!

1
1

Kuna ka endal aprilli lõpus ca nädalake Albaanias plaanis, siis hetkel vaatan ka rendiautode variante (pole veel otsustanud, kas rendime või toetume kohalikule ühistranspordile). 

Jäi silma selline rendifirma: http://rentalshkodra.com/ , millel nii Googles kui ka Tripadvisoris ideaalsed review (ilmselt ka veidi kohalike abi seal mängus, tundub kohati liiga hea).

1
0

Aitäh vastajatele. Otsustasime et broneerime auto juba Eestist. Kõige parem oleks muidugi selline firma, kus autoga saaks ka Korfule sõita ja seal tagastada. Aga eks ma uurin...

Veelkord aitäh asjalikele vastajatele!

0
0

Selliseid kahjuks ei ole. Osade EL-i riikide vahel vist mingil määral suurte lisatasude eest see mõnel firmal toimib. Aga albaanlasel on Korfult seda tunduvalt raskem kätte saada. Kui selline võimalus isegi oleks, siis tõenäoliselt on odavam jätta auto ikkagi Saranda sadamasse ja kasutada Korful taksosid.

Teoreetiliselt võib olla mõni kohalik firma, mis lubab autoga Kreekas lisatasu eest sõita. Ja siis saab juba otse suheldes ära rääkida, et nende Saranda esindaja tuleb vastavate lisatasude eest Korfule ja võtab seal auto tagasi. Ma kahtlen, et selline hinnakirja järgne teenus olemas on, aga rääkides võib midagi välja rääkida.

2
0

Ei teagi kuidas vastupidi on aga Korfult kohalikust firmast autot rentides sellega igatahes saarelt minema sõita ei tohtinud.  Mingis piirkonnas seal toimis ühistransport hästi, kuid osa saarest oli siiski põhimõtteliselt ikkagi autoga mõistlik läbida.

0
0

Sarnane küsimus rendiautoga Albaaniast Montenegrosse sõitmise kohta (auto tagastamine oleks Albaanias): kas üldse võimalik rendiautoga Albaaniast Montenegrosse sõita ja mis tingimustel?

Kuskilt jäi silma, et piiril tuleb lisatasu maksta ja kuskilt veel, et oleneb rendifirmast, kas üldse on võimalik. On kellelgi kogemust?

0
0

Otsi välja mingi nimekiri rendifirmadest ja vaata või küsi, kas nad lubavad Montenegrosse sõita. Enamasti pole see Albaania firmade jaoks probleem. Edasi ongi see, et kui lubavad, siis kas see on lisatasu eest. Ja kui on lisatasuga või ilma, kas kindlustus on hinnas või tuleb juurde osta.

Tavaline cross border fee jms ei eelda alati, et see sisaldab ka kindlustust. Tihti on see lihtsalt lisatasu selle eest, et võid mujale ka auto viia, ja kindlustuse ostad siis piirilt või juba mõnes Albaania linnas büroost ise juurde. Albaania enda liikuluskindlustus kehtib automaatselt ka Kosovos, aga mujal minu teada jätkuvalt mitte. Süsteem sama nagu meil enne EL-i astumist, et Eesti liikluskindlustus kehtis vaid Eestis ja kui tahtsid mujale sõita, siis pidid Rohelise kaardi eraldi juurde ostma.

NB! Montenegro jaoks ei pea Albaania autole Rohelist kaarti ostma. Saab osta eraldi kindlustuse, mis kehtib vaid Montenegro territooriumil ja on sellevõrra ka loomulikult odavam.

0
0

Tänud vastuse eest!

0
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased