trip-krainetrip-ukraine-dark
Autorent Hispaanias Gironas

Tere!Kas keegi on hiljuti Gironas käinud ja oskab soovitada nö kohalikke autorendifirmasid? Lisaks kui nüüd Gironast autot ei leia, siis kuidas oleks kõige mõistlikum trippida Gironast Roses linna?

mina rentisin nende kaudu ja jäin rahule. Lennuk Tallinnast maandus seal öösel ja see Firefly oli üks vähestest, mis veel avatud oli : http://www.fireflycarrental.com/rentalcar/reservation/homeGirona > Roses https://goo.gl/maps/MAEQ2jShBET2

Jätsin just oma muljed Girona autorendi kohta sinna teemasse:https://trip.ee/foorum/uldfoorum/hispaania-autorent?page=3#comment-407247P.S. Millegipärast ei saa ma linki korralikult panna. Tuleb siis kopeerida.

Heips ! Kui väga vaja, siis võin toimetada Rosesesse. Ise elan Empuriabravas. Siin olemas kohalik rendifirma ampuriacar.es. sealt rentinud tihti autosid. Ei mingeid bronne kaardilt.. jne.

Girona lennujaamas on rendifirmasid ikka päris mitu ja auto peaks sealt ikka saama. Võtsime ise Barcelona El Pratist rendiauto ja minnes tagastasime selle Girona lennujaama. BUDGET oli rendifirma. Auto oli peaaegu tuttuus Cactus ja kõik asjaajamine väga ladus. Vahepeal sai nädalakese mööda rannikut sõidetud ja ka Andorras ära käidud.

Firefly jäta sinna kusta parasjagu on,kasutavad Hertz-i vanu autosid ja varjatud kulusid tuleb hiljem krediit kardilt veel ohtralt tagantjärele,kütuse raha kuigi paak oli täis,mingi arve veel 30€ (hispaanja keelse selgitusega) ja siis veel kütuse lisand mida vaja ei läinud ja tagasi andsin),Geronas soovitan kasutada InterRent Girona nimelist ettevõtet.Nende kiosk asub küll lennujamast 100 meetrit eemal aga autod on ausad ja teenindus sõbralik.Ryanairi lennuk Tallinnast maandub keskööl ja siis on avatud ainult kallid autorendid.Ise käies Mai kuus võtsin esimese ööbimise Gironas ja läksin auto järgi järgmisel hommikul ning kui minu valitud auto(Fiat 500) osutus defektseks (mingi Hispaanja keelne veateade põles armatuuris) siis vabandati ette taha ja anti kaks klassi parem auto Seat Leon.

Alamo! Suur ja turvaline rendifirma, nende kiosk asub Girona rongijaamas. Ilma vahendajateta, otse nende koduleheküljelt, ajalise varuga ette tellides saad ka odavamalt kui mõnest eelpool nimetatust!

TereKui kauaks soovid?Tegeleme autode ostu ja müügiga Figuereses(40kmGironast)Ja rendime välja ka 50.- ööpäev Nissan Qashqai nàiteks.Kui huvi siis urmas@xtmotor.es

Käisime mai lõpus Riia-Girona-Riia. Gironast võtsime rendiautod läbi rentalcars.com-i. Mõlemad autod rentisime Firefly firmast, üks oli päris uus (sõitnud 10km) ja teine oli sõitnud 3000km. Teenindus suurepärane, autod vahetati sama raha eest suuremate ja automaatkäigukastidega variantide vastu. Pole nagu ühtegi paha sõna öelda. 

Kas antud regioonis ei kehti see, et kohapealt võttes parem pakkumine? Soovitav ikka ette bronnida? Minek nädala pärast...

Oma kogemusest kirjutan, et vähemasti Firefly'l ilmselt ei oleks olnud vaba autot, mida kohapealt rentida tahtjale anda.Ryanairi Tallinnast saabuv lend maandub enam-vähem keskööl ja sellel ajal on nende lett ainus, mis lennujaamas avatud on.Mina ei saanud eelnevalt broneeritud kesklassi autot vaid meile anti sama raha eest klassi jagu kõrgem ja põhimõtteliselt uus auto.Vaevalt seda tehtud oleks kui autosid oleks olnud rohkem.Huvi poolest vaatasin vahetult enne Tallinnast ärasõitu ka internetis samasuguse auto hinda (mille paar nädalat varem DoYouSpainis broneerinud olime) ning auto enda hind oli võrreldes varasemaga tõusnud 2 korda. Kui kindlustuse hind peaks olema võrdelises sõltuvuses rendi baashinnast, siis oleks ka see olnud juba kallim.Kogu see jutt on Girona lennujaama kohta. Mis sellest väljapoole jääb, on juba eraldi teema.P.S. Leti taga Firefly's kindlustust ostes üritatakse klient ära rääkida sellise hinnaga, milles EI sisaldu veel maksud. Kui sa enne ei küsi kindlustuse täishinda, siis alles seejärel kui leping on vormistatud, näed kindlustuse hinda koos maksudega. Seega on kahtluse korral soovitav küsida enne vormistamist kindlustuse hinda koos maksudega (el precio final, con impuestos, price with taxes jne..).

To: notual Ma ei saa nõustuda.Auto oli uus, mitte mingi teise firma vana.Ei mingeid kütusetasusid, ei mingit öisel ajal auto saamise tasu, ei mingeid lisaarveid ega tasusid.Kõik, mis oli broneerimise ajal juba lubatud tasuta, oli ka lepingul kenasti kirjas.Rendist on möödunud nüüd ka juba rohkem kui kuu ja mingit raha tagantjärele kaardilt võtmist ei ole samuti olnud.Siin võib olla asi selles, et rentisite teise firma kindlustusega. Firefly enda kindlustuse korral (letist võetuna) on kõik riskid ja lisatasud selle hinna sees.N.ö. "võõra" kindlustuse puhul võivad tõesti klienti närida kuna neile see muidu kasu ei too.