Autorent Kreekas

Tervist!

Olen küll kõik kohad läbi otsinud, kuid siiski küsin soovitusi autorentimise kohta.

Nimelt tahaks suvel Kreekas autot rentida 3ks päevaks, põhjus - marsruuti ei saa normaalse ajaga läbida ühistranspordiga. 

Vanuseks 22, load olnud 3 aastat. 

Küsimus selles, et millega peaksin arvestama ja kuidas rentida? 

Hetkel oli plaan broneerida väikene masin läbi rentalcars.com saidi. Tundub, et tingimustega probleeme pole peale selle, et krediitkaarti ei oma. Kas on võimalik ilma krediitkaardita renti saada või pean siiski selle muretsema endale? Mingeid ohtusid / raha väljapressimis taktikaid rendifirmade poolt, mida võiks teada? 

Tänud

Mina rentisin auto otse hotellis asuva autorendi punkti!ei mingit deposiiti ega krediitkaarti!!!kõik sujus muretult!

Krediitkaardiga võid pärast saada igasugu toredaid põhjendusi, miks vaja garantiiraha mitte tagasi maksta. Kindlasti väga täpselt auto ära pildistada, iga kriim. Ka suured ja tuntud firmad armastavad seal kollida. Kõige parem on parajalt kriimuline auto ja sullis :D Kreetal annab liikluskultuur soovida ja kriime autole saada on vägagi lihtne..

Minul on küll ainult positiivsed kogemused Kreeka autorendiga. erinevatel saartel ja nüüd ka mandriosas. Autot olen rentinud ka tuntud rahvusvahelistest firmadest, aga rohkem kohalike rentijate käest. Kõik kriimud on auto väljastamisel kirja pandud ja midagi pole kunagi kaela määritud. Europcari väldin muidugi kõikides riikides.

Ka liikluse koha pealt ei saa eelnevaga nõustuda: 16 aasta jooksul olen auto tagastanud ühegi lisakriimuta. See on vist ikka nii, et kui igapäevaselt Tallinnas sõidad, siis tunduvad Napoli ja Palermo ka üsna kodused :)

Atheena lennujaamas on selline nali ,et kui läbi Rentalcars võtta auto ,siis võib sattuda mõni väiksem firma ,kellel pole üldse kontorit lennujaamas .

Niisiis otsiseme me ka lennujaamas mingit X rendifirmat.(ei mäleta täpselt)

Isegi infolett ei osanud öelda .Mõtlesime et tüng .

Lõpuks vaatame, et välisukse juures seisab mees suur silt kaelas ja meie nimi . Misasja.... ah.

Niisiis viidi meid lennujaamast autoga ära rendiplatsile ,mis oli kaugemal . Saime auto ja kõik OK.

Lennujaam vist tahab palju raha....

See pole ainult Ateena lennujaamas vaid üldlevinud praktika. Reeglina ka sellisena teavitatud, kui tingimustega oled tutvunud.

Ette broneerides soovib suurem osa pakkujatest krediiitkaardi olemasolu. Kindlasti natukene mugavam variant, tead millal/kust/millise hinnaga ja millise auto saad. 

Kohapealt nö "tänavalt" saad ka ilma krediitkaardita. Natukene rohkem seiklemist ja otsimist, aga kindlasti saad mingi auto, ilma krediitkaardita. Lisaks saad ka korraliku kogemuse/elamuse võrra rikkamaks.