Autorent Saksamaal, Baieris

Kas ette ja kui jah, siis kui palju ette tasub Müncheni lennujaamast auto rentida? Kas lennujaamast rentides on kallim kui linnast? Kui on plaan Austriasse sõita, kas peab seda auto broneerimisel teada andma (ühel autorendi lehel piiri ületamise kasti linnukest tehes tõusis hind ü. 60 euro)? Palun teadjatelt ka soodsate autorentide aadresse. Tänan ette tarkade vastuste eest!

Vaadake, mis hindu saate www.billiger-mietwagen.de -st. Olen võtnud rendiauto Münchenist, aga mul oli ette broneeritud ja hinnavõrdlust ei oska anda, kas ja kui palju on ette broneerides soodsam. Vist oli rendifirma Avis, vahendajaks Car Del Mar. Kõik oli tipp-topp, hind oli soodne ja Austriasse sõiduks (ise käisin Salzburgis ja ümbruses) ei ole vaja rentides luba küsida ega sellest teada anda. Aga leti ääres oli üsna pikk järjekord ning peale minu polnud kellelgi ettemaksu voucherit, kõik võtsid otse kohapealt. Hindu ma üle õla ei piilunud. Rendiautod on kohe lennujaamas, mitmekordses parkimismajas, autode parkimiskohad on nummerdatud, koos võtmetega saad kohanumbri, mille järgi leiad oma auto üles. Seal antakse konkreetne auto (mitte võimalust ise ridade vahelt valida nagu nt USAs), aga ise vahetasin kaks korda enne auto ringi, kui midagi mõistlikku sain. Esimesel autol olid ilukilbid kadunud, aga seda polnud lepingusse märgitud - viisin võtmed tagasi, kuna ei tahtnud, et tagasi tulles peaksin neid välja maksma hakkama. Teisel autol oli juhiuksel mõlk - see oli küll lepingus ära märgitud, aga see mõlk oli lihtsalt nii silmatorkav ja kole, et ma ei saanud aru, miks pean maksma täishinda auto eest, mis ei ole täisväärtuslik. Kolmas auto, mille võtmed lõpuks kapisügavustest välja otsiti, oli 2000 km sõitnud, tip-top korras - see meile sobis :) Ainus asi Austriasse minekul - piiri äärest teemaksu kleeps osta - aga see on kõigile sõidukitele ühesugune nõue.

Juhul, kui on oled Lufthansa Miles&More liige, tasuks vaadata, mida nemad pakuvad (https://www.miles-and-travel.com). Võib märkimisväärselt säästa. Ei andnud küll kuhugi teada, et tahan Austriasse ja Šveitsi sõita. Austria teemaks vist ikka kiirteede puhul ainult?

Teemaks on Austrias ainult tasulistel kiirteedel.

Meie tellisime ette auto lehelt http://www.autoeurope.com. Kättesaamine lennujaamas käis kähku. Itaaliasse sõitmiseks midagi teada anda polnud vaja.

Tänan kõiki nõuannete eest. Meie kogemus ütleb, et ikka tasub ette broneerida ja päris palju võib säästa, kui teha hinnavaatlus põhjalikult erinevate pakkujate vahel ja samuti erinevatel aegadel. Kohapeal olid hinnad oluliselt kõrgemad. Aitab isegi see, kui rendifirma leti kõrval seistes internetist broneering teha. Tähelepanu soovitan pöörata ka kindlustuse omavastutuse suurusele, osadel rendifirmadel on see üsna suur ja ilma omavastutuseta ei ole kindlustus oluliselt kallim.

Plaan ka Saksamaal autot rentida ja hinnatingimustes hakkas silma, et hinnas sisaldub ka "ROAD TAX". Mis selle all mõeldakse?

Selleks, et mõni lugeja "johhaidii" postitusest valesti aru ei saaks, täpsustan: Austrias on KÕIK kiirteed tasulised. Kiirteemaksu tasumisel antakse vastav kleebis ehk vignette (aastal 2013 sõiduautole 10-ks päevaks 8,30 €). Lisaks tuleb mõnede üksikute maanteelõikude läbimiseks maksta eritasu (suletud tõkkepuuga) http://www.asfinag.at/tolling-and-exceptions