Buggy kasutamine Istanbuli lennujaamas

Ma loodan leida kedagi, kes oskab juhatada kuidas kasutada Buggy teenust Istanbuli lennujaamas. Turkish Airlines muutis Tallinnast väljalennu aega 40 min hilisemaks, lend jõuab Istanbuli 1 t 5 min hiljem ja Dubai lennule jõudmiseks jääb ainult 1 t 5 min. Istanbuli lennujaamas on olemas Buggy teenus, Tallinnast anti mulle veebileht mille kaudu Buggy eest tasuda, aga kus ma selle Buggy leian, kui teenuse tellimise juures ei ole võimalik märkida missuguste lendude vahel ma teenust sooviks kasutada. Kas on keegi, kes oskab nõu anda. Lend on 26.märtsil.

Ise ka aru saad, mida küsid? :-)
Mis imeasi võiks olla "baggy" ja miks seda just Istanbuli lennujaamas kasutada on tarvis?
Inglise keeles on tegemist omadussõnaga, mille vaste eesti keeles võiks olla näiteks "kottis" või "lotendav".
Mis 1h5min vahet lendude vahel Istanbulis puudutab, siis see on igati reeglitepärane.

1
9

Tere ja tänan väga ebaviisaka vastuse eest. Baggy on nagu golfikäru ja teenuse nimi ongi Baggy. Miks Istanbulis, sest lend läheb läbi Istanbuli.

Loodan, et järgmised kirjutajad on heatathtlikud ja saavad aru mida ma küsisin.

3
0

Buggy...ja üks on vähemalt gate C1 lähistel - seda nägin ka ise.

Siin kaardil saab rohkem mängida ja vaadata asukohti: https://www.istairport.com/en/passenger/maps/airport-map?locale=en

1
0

Küllap selle teenuse nimi ikka Buggy on kui kodulehte vaadata. Graafiku kellaaegu jne. peab ikka Turkishilt või lennujaamast küsima kui netis andmeid pole. Pole ju välistatud, et jalgsi kiiremini ei jõua.

1
0

Jah, õigus. Kirjutasin kogemata hääldamise järgi. Mina ei jõua jala, sest mul on jalg haige. Kui täiskasvanud mees ütleb, et käib väravate vahe 40 minutiga, siis mina ei jaksaks joosta ja tahan kasutada Buggit. Loodan, et nüüd on kõik vajalikud vastused olemas :-).

Buggy teenus on tellimisel st ei saagi olla mingeid graafikuid. Oluline on leida see koht saabuva lennu koridoris, kus nad end pargivad :-)

Eelmisele, kes andis lennujaama veebilehe (imelik, et ma selle peale ise ei tulnud) suur tänu. :-)

1
0

Tellimisel on ratastool väravasse vastu. See tundub ikka mingi selline liiklusvahend olema mis kogub mingi arvu inimesi peale enne kui kuhugi liikuma hakkab. Aga kuhupoole esimesena?

1
0

Buggy kasutamise täpsemad juhised on leitavad lennujaama veebilehe FAQ sektsioonis: https://www.istairport.com/en/contact-us/faq?locale=en. Siin on oluline nüanss see, et tegemist pole väravast väravani viiva taksoga - buggy opereerib vaid väljuvate lendude korrusel (vt nende lehel: buggy service carrying on a shuttle business at the International Lines and Domestic Lines Departing passenger floor) seevastu Istanbulis ümber istudes tuleb esmalt minna läbi saabuvate lendude korruse turvakontrolli, mis on juba pool teed minna (parandagu mind kui ma eksin, aga vähemalt viimati tuli nii teha, olgugi et mõlemad lennud olid Turkishiga) ja mida buggy minuteada ei kata. Turvakontolli järel pääseb väljuvate lendude alale ning seal on eraldi jaamad ida-, lääne- ja põhjasuuna jaoks (täpsem asukohajuhis vt lingi alt). Pileti saab kõige lihtsamini osta kohe jaamast.

65+ vanuritele, rasedatele, väikelastega reisijatele, alla 6aastastele lastele tasuta. Isiklikult kahtlen, kas sellega kiiremini jõuab kui jala, erilist kiirust nad ei arenda. Aga kui raske liikuda, siis loomulikult võimalus. Veel mugavam on sel juhul tellida ratastooliteenus, siis jah tullakse väravasse vastu ja viiakse väljuva väravani, seda saab tasuta Turkishi lehel tellida, samas pole see garanteeritud: https://www.turkishairlines.com/en-int/any-questions/special-assistance-for-passengers/

4
0

Minu siiras tänu kommenteerija Buldooza :-)

Teistele teadmiseks, et ratastooli teenust saab tellida ka Tallinna Turkish Airline kontorist :-)

1
0

Lisan oma isikliku halva kogemuse nädal tagasi. Turkish Airlines pakkus Tallinna lennujaamas seda Baggy teenust kuna abikaasa jalg oli kipsis ja liikumine karkudega. Istanbulis tuldi ratastooliga lennukisse vastu, see toimis kuni 50m suure ühendus koridorini. Siis pandi meid pingile istuma ja lubati et järgmine transport tuleb kohe ja viib edasi. Lubaduseks see jäigi, ootasime mingi pool tundi aga kedagi ei tulnud. Hakkasime siis vaikselt ise edasi liikuma eskalaatorite abiga, kuniks lõpuks üks baggy meid peale võttis, sest tal hakkas meist lihtsalt kahju ja viis kuni passi kontrollini, sealt edasi siis juba jälle ise omal jalal. Teenus iseenesest nagu toimib aga aega läheb sellega kaua. Kui tahad kohapeal ilma ette tellimiseta Baggy punktist teenust tellida, siis 7 euri inimene. Kui kiire on, siis selle peale ei loodaks.

1
0

Kui mõtlete neid hotellitransa laadseid lahtisi sõidukeid, siis viimati Istanbuli lennujaamas neid kusagil II korrusel seisis kümnete kaupa tühjana. Ei paistnud, et tingimata seotud uksest-ukseni ratastooliteenusega, aga ei paistnud ka erilist organiseeritust.

1
0

Vaadates seda videot alates 23:50 on nii buggy kui kaks ratastooli koos lennujaama töötajatega ühes kaadris. https://www.youtube.com/watch?v=p1bVnkft0RI

Üritatatakse määrida neid buggy-sid pähe.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased