Bali

Tere!

Teab keegi kuidas Balis transport on, kas bussid sõidavad näiteks lõunast põhja ning kui ohutu või mõttekas see oleks. Tahaks külastada just mitte nii tuntuid ja turisti küllaseid kohti, vaid selliseid kohti kus on turistidest vaiksem ja kauneid vaatamisväärsusi. On keegi käinud ja oskab soovitada sellised kohti?

Tänud!

Meie rentisime auto ja lasime ennast viia, kuhu tahtsime. Hea mugav ja hind on ka mõistlik. Ühistransporti ei kasutanud (v.a. liinilaevad ja lennuk), see tundus liiga keeruline :)
Autojuhilt küsi "off tourist trail" kohti. Meie sinnani ei jõudnudki, turistikates kolamiseks kulus kogu aeg ära :).

Esmalt veidi õigekirjast.
Mitte Balis, vaid Balil. Nagu Saaremaal, Hiiumaal, Madagaskaril jne. Tegemist on saarega.
Turistid enamasti rendivad Balil rolleri, see on iseenesest väga soodne variant liiklemiseks. Hind enamasti alla kümne euro päev. Kuid tegelikult läheb Balil mootorsõiduki juhtimiseks tarvis rahvusvahelist juhiluba ja ilma selleta sõita ei ole lihtsalt eetiline.
Lühemate vahemaade puhul saab sõita mõne kohaliku rolleril taga istudes tühise kokkuleppehinna eest või võtta takso. Taksodel on enamasti töökorras taksomeetrid ja kilomeetrihind jääb keskeltläbi umbes 50 eurosendi kanti. On muidugi võimalik ka hind kokku leppida ja kui ees on ummikud, siis võib see soodsam isegi tulla kui taksomeetriga sõites. Enamasti siiski ei ole ja taksojuhid küsivad meelega kõrgemat hinda.
Autot koos juhiga saab rentida igalt poolt hotellidest, otse tänavalt või interneti kaudu firmadega kontakteerudes. Päev maksab umbes 35-45 eurot. Teenus on kvaliteetne, mina jäin alati rahule. Juht sõidab kuhu vaid soovid ning jagab ka ise asjalikku infot.
Bussid- neid ma ei proovinud. Aga kõnekas on fakt, et vähenõudlik hipi Jesper Parve (hiljuti ilmunud raamatu "Minu Bali" autor) ei jäänud bussisõiduga Ubudist Seminyakki rahule. Järelikult ei maksa erilist kvaliteeti oodata ilmselt.
Balil on ka turistidele mõeldud mikrobussiteenus, lähemalt saab vaadata siit lehelt:
http://kura2bus.com/

Nägin neid busse sõitmas, ise ei proovinud. Rendiauto tundus juba piisavalt soodne.

Tere,

ise sõitsime hotellist saadetud autoga ( tuli Kutasse lenujaama) ülesse põhja, Pemuterani, väga mõnus ja vaikne piirkond. Kui liikuda külakesest veel edasi mööda rannikut, rahvuspargi piiri edasi, kus inimesi ei ela, milline puhutus ja vaikus. Kahjuks jäi rahvuspark ise külastamata ;) Vaid seal, Pemuteranni külje all olevale saarele Menjangan island, päevane trip. ( inimesi seal ei ela, parim snorgelduse/sukelduse kogemus elus selle saare juures). Teel sai palutud mitut peatust kuna vaated on suurepärased ;)
Edu!

Vaatan,et sinna on tekkinud/või oli ennem ka/ veealune tempel, kus saab siis snorgeldada/sukelduda

Pemuteranis, mis hotellis te olite?
Teistel tänud vastamast!

http://www.booking.com/hotel/id/adi-assri-beach-cottage.et.html?aid=333369;label=adi-assri-beach-cottage-XIZs7zEvblNrcF1Ket1VhgS99962881505%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-45546455484%3Alp9061552%3Ali%3Adec%3Adm;sid=205e6e2a7eb40f175e5cb9c47675bd8e;dest_id=900048175;dest_type=city;dist=0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=6b5e198e346ff892d4daca9369102ccd93667815X1;type=total;ucfs=1& ,kui meie seal olime siis uut osa alles ehitati, soovitaks siiski vanemasse ossa, seal on mõnus hubane. Randa minnes ei vaadanud ma mitte merd vaid mägesid, mis on seal samas, vapustav loodus. Ära ehmu, rannas on liiv tume, vulkaaniline ;) Saarel endal on valge liiv.
Hotellis on väga hea sukelduskeskus, mida on igal pool ka kiidetud, teevad rahvuspargi saarele snorgeldus/sukeldus tripe. Esimestkorda elus,oli mul snorgeldades instruktor, väga hea kogemus. Hotellist tellitud auto tuli lennujaama vastu, varustatsid veega, olid üldse väga hoolivad. Õhtuti tehti moskiito tõrjet,kirjad ja vabandused jäeti alati tuppa kirja teel :D Viisid meid ka Kutasse tagasi,sealt Sanuri kaudu Nusa Lembonganile, autojuht ootas nii kaua,kui paadile saime. Seal üleval on ka ahvide tempel,mis on väga mõnus külastada, taaskord väga abivalmis on nad seal, ja kõhu tunde järgi annetad, kasvõi kõige odavama kohaliku raha.

Aga kuidas Te auto järele kutsumisest lennujaama teada andsite hotellile?

Hotelli bronnides sai märkme reale kirjutada soov,et soovime lennujaama autot järgi, maksis 50 euri, aga trip kestab 4-5h, on uus ja mugav auto, väga hea teenindus ja saad alati pausi paluda ja turistida ;) Võid igaksjuhuks ju hotelli veel emaili ka saata,et soovite autojuhti järgi endale ;)

Meie samuti bussiga ei sõitnud. Minumeelest niisama ei leiagi naljalt kohta, kust bussi peale minna. Ma lausa ei näinudki peaaegu busse 2 saarel oldud nädala jooksul :D

Rollerirent oli igal pool 4-5 eurot päev (käisime detsembris). Mina ise ei sõitnud, kuna liiklus vasakpoolne ja kohati väga tihe, ülipalju rollereid, nii et ei riskinud esimest korda seal katsetama hakata. See tundub seal ohtlik ja liikluses on reegleid vähe, ent seetõttu arvestavad kõik (khalikud) üksteisega palju rohkem.

Parim koht trippide alustamiseks ja autode rentimiseks on minu kogemuse kohaselt kindlasti Ubud, kuna asub suhteliselt keskel ja absoluutselt iga meetri tagant pakuvad tavalised mehed tänaval aktiivselt taksoteenust oma autoga, ise midagi kuskilt netist otsima ei pea. Mõtle vaid välja kohad, kuhu tahad minna, astu tänavale ja tingi julmalt. Lennujaamas ei tulnud kohe meelde tingida ja maksime jalutuskäigu kaugel olevasse hotelli sõidu eest 21 eurot... õiglane hind oleks olnud ehk 3-4 €.

Lihtsalt ühekordse lühema sõidu puhul osutus kindlasti odavaimaks variandiks peale rolleri Uber, kuigi see on ilmselt ainuke vaend mille puhul kasutatakse taksomeetrit, mitte tingimist. Nt Jimbaranist Nusa Duale oli 39 000 ruupiat e ca 3 eurot 10 km sõidu eest.

Kohaliku mitteturistika elu nägemiseks ei peagi väga mingid kaugeid kohti otsima. Me käisime tegelikult väga vähe ringi, aga näiteks surfikülas Canggus on mereäär täis üsna kalleid surfarite stiilis ööbimis-, söögi-, shoppamiskohti, kuid meie hotell oli 2,5m merest eemal ja seal pesid inimesed pesid inimesed ennast juba tee ääres kraavis.

Üleval põhjas on suht hõre see värk, sõitsime ise igapäev rolleriga ;) Üleval ja all on loodus väga erinev, soovitan siiski põhja minna, milline lopsakas loodus ;)

Selge aitäh!
Keegi on käinud Gili saartel, teab kuidas kõige kergem sinna pääseda?

Miks on vaja Gilidele üldse sõita?

Naised saunas rääkisid, et seal pidi ilus olema.

Peale hobukaarikute ei ole seal suurt mingit ilu. Ilu on kõrval saarel Lombokil oluliselt rohkem, elu odavam, käimist rohkem, liigelda saad mopeediga. Gili saared on puhas haip aga eks igaüks ise teab, kus käia.

Gili Trawanganil sain mina elu ägedaime snorgeldamise kogemuse, seal sai koos kilpkonnadega ujuda. Teadsin, et nad seal on, aga oi, kuidas alguses otsisin, esimene päev ei leidnudki. Tuleb rannal peesitades merd silmas pidada, siis näed, kus tüüp hingama kerkib. Überäge.
Trawangani häda oli keset saart asuv moslemite torn, mis valjuhäädli abil ööpimeduses juba prõõkama pistis.
Pääseb Gildiele laevaga, neid pileteid müüvad ka kõik letid tänaval, pole mingit probleemi. Ostad open return pileti, siis kui otsustad tagasi tulla, lähed Gilil eelmine päev sadamasse ja ütled, et tahan homme selle laeva peale minna, nemad märgivad su siis sinna kirja. Me ei reganud ennast eelmine päev ja kügelesime enne laeva minekut ikka jupp aega, et kas saame peale :) pilet tuleb läbi lugeda, seal kõik info kirjas

Milleks Gilidele minna???? Kui ma oleksin piirdunud vaid Gili Trawanganiga, oleks ma samuti vastanud. 2 kuud tagasi olin just 6p Gilidel: 2 Airil, 2 Trawanganil ja sõitsin 2 päevaks tagasi Airile.
Miks? See oli Puhkus, suure P-ga. Inimtühjad imelised rannad, äärmiselt toredad ja vahetud kohalikud; algupärasus- et sul ongi ainult hobused ja jalgrattad transpordiks, et vahepeal läheb elekter ära, et kui menüüs näidatud toitu ei ole, siis ei ole.
Kuna kohtun iga päev sadade inimestega, oli selline lihtsus ja samas ilu ning sõbralikkus (ja lihtsus ka inimeste poolt) kohalike poolt just see, mida vajasin. Tagasitulles võin öelda, et leidsin sealt rahu, oma paradiisi. Ja muide, lähen see sügis sinna tagasi. See on nagu "väljaspool maailmakaarti", middle of nowhere.
Trawanganilt põgenesin lausa Airile tagasi, kuigi plaanisin T-l olla 4 päeva. Need turistide hulgad, putukad!, mustus (jalad olid koguaeg põlvini mustad tolmust) ja tänu suuremale turistide hulgale müüjate ja inimeste "ükskõiksus", kõrgem hinnatase; saar oli suurem, aga vaid paar-kolm imeilusat randa leidsin.

Btw- Bali oli kah muidugi täis elamusi, kuid Gili Air võitis mu südame. Inimesed on erinevad.

Olen Kendraga täielikult nõus. Olime samuti kolm ööd Gili Airil ja läksime Trawanganile, et jääda sinna kaheks ööks, kuid põgenesime sealt samal päeval Lombokile.
Kes otsib rahu ja vaikust võiks minna hoopis Gili Gede´le. Seal võid päev otsa ringi käia, ilma, et ühtegi teist turisti näed ja kohalikud on alles "turismist rikkumata". See saar on selline, nagu võis Gili Air olla 20 aastat tagasi.
Tore ööbimiskoht on http://www.viavacare.com/
Sellel lehel on ka rohkem infot saare kohta.

Kas keegi tripikatest on kursis , kas tohibmaalt välja tuua mere äärest leitud teokarpe ja muid huvitavaid moodustisi?
Olen Gili Airil ja rand kubiseb ilusatest suveniiridest.

Maalt välja ehk isegi võib, omaasi kas koju tagasi nendega saad. Tihti vòetakse Eestisse sisendes nö suveniirid ära.

Minul valgustati röntgeniga kotid läbi kui kord Floreselt tagasi lendama hakkasime ning võeti vahele- tahtsid vist mingit raha selle eest, et need endale saaksin jätta, aga andsin ära ja tänasin õnne, et trahvi ei saanud. Oli ju ees veel 2 lendu Indoneesias ja ei hakanud riskima.

Ikka tasub Gilile minna. See on hoopis teisest ooperist, kui Bali. Kordi valgem liiv ja sinisem vesi. Kuigi oli lärmkas ja Austraalia pidutsejaid täis, siiski oli lahe saareke. Ööks või paariks ikka kindlasti tasub minna!

Ma võtsin Balilt kaasa oktoobris mingi 2 kg kivistunud koralle ja väiksemaid teokarpe. Tollis rebiti kott lindilt maha korraks ja kästi näidata neid, aga ära ei võetud ja trahvi ei saanud. Korallidega on see lugu, et kuna nad on eluslooduse osa, siis paljudest riikidest (sh Indoneesiast) ei tohiks neid seaduse järgi välja viia ka siis, kui nad on juba surnud ja kivistunud. Sest teoreetiliselt sa võid minna ka snorgeldama ja murda elusaid koralle kaasa endale, õhuga kokku puutudes nad surevad ja kivistuvad. Egiptuses kuuldavasti peedistatakse vahel korralikult tollis selle asja pärast ja võib saada suure trahvi. Suuremate meriteokarpidega on ka nii, et mõnes riigis on küll lubatud nendega riigisiseselt kaubelda, aga välja viia ei tohi. Turistid teadmatult ostavad neid ja pärast tollis konfiskeeritakse.

Denpasari lennujaamas kontrolliti üksipulgi minu sõbranna meigitarvete kotti ja ta pidi meesterahvale seletama, mille jaoks mingi tušš, kreem või vedelik on. See oli veidi kummaline.

tassisin ka teadamtusest mõned Gili rannalt korjatud korallid omale koju. Kui Tallinna lennujaamas (tulime kokku 4 lennuga) kohver lindile ei sõudnud, siis alles hakkasin mõtlema, et äkki korallid keelatud ja see põhjuseks.
Järgmine hommik siiski toodi kohver kenasti koju kätte, ei teagi mis põhjusel siis maha jäi, sõbranna oma oli küll olemas.

Ei tea kus need taksohinnad 50 Eur pärinevad aga see on ilmselgelt ülemakstud.:. Isegi lennujaamast takso võttes on see ulmehind. 35 Eur maksab auto terveks päevaks koos juhiga ja ta viib teid sinna kuhu ütlete.
Rolleri rent on 3-5 Eur. Need teenused on igas hotellis ja tänavanurgal olemas.
Ka transport Gilile ja igale poole mujale samuti.
Bali on selline koht kuhu minge kohale ja kõik laabub:) Edu

To Kroks,

50 euri on hotelli enda fix hind! Jah, oleksime võinud võtta ka takso, juhi vms. Aga raske uskuda,et kui võtad Kutast juhu, viib sind 4-5h kaugusele ja sõidab üksi tühjalt tagasi ja summa on 35 euri!
Isegi kui on, me ei sõitnud taksoga vaid hotelli enda auto ja selle juhiga.
Ei virise grammi ka selle teenuse üle.

Kaks korda Balil olles kasutanud Made teenuseid. Koos vennaga äri ajav heavymen, super suhtleja.
Kodulehelt www.madedodi.com vaatan ,et taksosõit lennujaamast ükskõik kuhu Bali punkti maksab 200.000-450.000 (14-32 eur.) olenevalt vahemaast. Sisaldab 4 in.+1 laps+pagas.
Terve päev Bali ringsõit 600.000. ehk 42 eur. 7 istekohta. Tal on olemas Mini-Van-id ja väiksemad autod. Soovitan. Väga asjalik ja tark inimene.

Teenuse kvaliteedi osas pole kahtlustki aga tõepoolest on sellised hinnad pea igal sammul nagu päike12 kirjutab. autod on ka hotellides ja tänaval ühesugused. Meie kauplesime auto12h 500000 Kutast. Takso lennujaamast Legiani 50000.

Lisan siia ka Põhja-Balil Lovina rannas jalutamise käigus salvestatud kaadrid.


Lihtsalt infoks neile, kes rannapuhkust planeerivad.

Mida sa selle videoga nagu tõestada üritad? Et Bali on räpane? Kes ikka väga tahab, võib pildistada Tallinnas üksikuid kolemaju, siis veel Männnikul võsa alla visatud prügi ja öelda, et see ongi Eesti pealinn.
Tõsi, Bali rannad on praegu ilmselt veidi räpasemad kui muidu. Vihmahooajal ajavad jõed mägedes üle kallaste, vesi võtab kaasa lähiümbruses vedelevat rämpsu ja kannab selle merre. Osa seda rämpsu satub randadesse ka ja sellest tulevadki inimeste nii erinevad nägemused Kuta rannast näiteks. Need, kes seda väga räpaseks rannaks peavad, on külastanud seda just praegusel ajal. Oktoobris oli ok igatahes.

Jumala pärast, ei ürita ma midagi tõestada ja veel vähem ei taha seda imelist saart, kuidagi maha teha, lihtsalt tuleb ka selliseks asjaks valmis olla. Balil on nii palju imelist loodust, templid,riisiterrassid, mida vihmaperioodil reostunud rannajoon ei puutu.
Ka ei puuduta see video neid imelisi inimesi, keda te seal kohtate. Meie ka, algul kohkusime, aga need 7 päeva põhja Balil, mis ma oma kolme lapsega veetsin, olid ühed parimad päevad maisest elust! Bali lihtsalt on midagi, mida peab kogema:)

Küsimus sääskede ja Moskiitode kohta Balil, et kui palju neid seal on veebruaris ja mis vahendeid nende vastu peaks kasutama?
Tänud!

No neid ikka jagub, meie majutuskohas anti mingid spiraalid, mida põletasime nagu viirukeid:))) lisaks lasti tuppa ka mingit dihlofossi sarnast aerosooli. Aga õhtusöögi ajal ikka kippusid sunnikud laua all näpistama!

Igas apteegis müüakse väga efektiivseid spraysid või geele. Muide need töötavad ka suvel Eestis efektiivsemalt kui mis tahes meil müüdav vahend.Nende nn. pirrud nii mõjusad pole.. Samuti toimivad need kõikides aasia maades.

Tere, meil on perega minek Indoneesias Bali kõrvalsaarele, ehk siis Lombokile veebruari lõpus 2nädalaks ja seal lõunaranda, ehk siis Kuta. Oskate miskit soovitada, olen uurinud bookingust ja ka mujalt, kuid pole sobivat leidnud. Esmatingimus on rannalähedus ja odavamast hinnaklassist. Ise mõtlesin, et võtaks mõne koha paariks päevaks ja siis otsiks kohapealt.

Otsi eelnevalt välja piirkond kuhu minna tahad ja osta kohapeal netikaart siis saad I gal sammul netti kasutada ja kasuta agodat 1 päev ette...saad parimad hinnad. Kallimate hotellide puhul võib olla ka booking soodsam alates 50 eur
Seal lkus on rannad ja teenindus on koondunud rohkem hotelle kui olete seikluste ja eheduse pooldajad võtke roller ja leidke sobiv paik

Lombok - Kutas soovitan broneerida bookingus ainult esimene öö ja edasi vaata juba kohapeal mis meeldib. Kuta elu käib põhiliselt rolleri seljas, millega mööda erinevaid randu sõidetakse, seega ranna lähedus ööbimiskohale ei ole väga oluline. Meile meeldis väga Mawun beach, kus suured lained liivaranda uhavad. Ise olime esimese öö Krisna Homestays mis eriti ei meeldinud ja hiljem topelt kallimas Kuta Baru Hotellis, kuna seal oli bassein, kus sai poole ööni vedeleda. Kui just surfar ei ole, siis üle kolme päeva läheb Kutas igavaks.

Kui meil on 2 last (3,14)kaasas siis vist veits keeruline rolleriga liigelda. Lombokil oleme mõelnud jääda lõuna randadesse (Kuta). On kellelgi soovitusi?

Lastega võtke auto juhiga ringisõitmiseks ja puhkuseks ikka Gili või Bali lõunapoolsed rannad. Kuta pole puhkuseks.

Kasutaja priitsamuel räägib Lomboki saarest, seal on samuti Kuta.

Lähme Balile 4 täiskasvanud ja neli alla 10 aastast last. Kas kamba peale saab/võib võtta ka 7 kohalise auto ja väiksemad süles või peaks ikka arvestama 2 eraldi autot?

Neil on küll seitsmekohalisi autosid. Meie tellisime netist ette ja kirjutasime palju meid on.

Hotellide ja autorendifirmade poolt pakutavad masinad ongi enamasti mikrobussid. Kahte autot te kindlasti võtma ei pea.

Muide, Komodo draakoni näeb ka Balil ära. Ei pea tingimata Komodo või Rinca saari külastama selleks. Balil peaks neid olema mitu, meil autojuht teadis kolme. Aias sees muidugi, mitte vabas looduses. Aga asi seegi. Minule isiklikult oli see üks ammuse unistuse täitumine. Nägin draakoni ära Bali Bird Parkis. Pilet on seal kallis ( 800 000), lisaks erinevatele lindudele eksponeeritakse veel madusid ja krokodille. Päris lahe oli.

Kas keegi võiks jagada infot liikumiseks Singapur-Jakarta-Bali-Singapur märts-aprill. Lennuki võimalus koos äraantava pagasiga 20-23 kg võib ka osaliselt maad mööda.
Veel huvitaks eestlased indoneesias (eriti Balil) kes ka oleks nõus tutvustama põnevaid kohti.

Tere! Kui jõuda Balile peale südaööd, kas see tekitab kõvasti peavalu. Pean silmas seda, et on ju vaja vahetada raha , leida transport, leida pimedas majutuskoht üles? Kas öösel maksab transport rohkem?

Mina maandusin samuti peale südaööd. Öömaja probleemi lahendasin selliselt, et broneerisin juba varem internetis hotelli esimeseks kaheks päevaks. Oli vähemalt kohe siht silmade ees. Raha vahetasin Eestis Tavidis kaasa paarisaja euro eest, aga tegelikult seal tunnistavad pangaautomaadid Visa ja Mastercarde ning oktoobris näiteks oli 1 miljoni väljavõtmise hind Swedbanki kaardiga ca 68 eurot (1 EUR=14 700 kohalikku). Lennujaamas saab kindlasti öösel ka raha vahetada.
Taksod on lennujaamas 24/7 saadaval. Hind on neil küll veidi krõbedam, kui tänavalt võetud taksodel. Nad ei sõida taksomeetri järgi, vaid määratud hinnaga a la Kuta- 150 000 ja Seminyak- 250 000. Lennujaama taksode hind on küll ööpäevaringselt sama. Kui ei sobi, võid ju proovida lennujaamast eemale jalutada ja odavamat taksot otsida, aga kui mina peale 24h lendu öösel sinna jõudsin, siis paari euro säästmise peale ma ei mõtelnud. Tavataksode hinnavahe öösel ja päeval ei olnud eriti märkimisväärne minu arvates.
Hotelle ja villasid on seal saarel jalaga segada ja võid ka lasta taksojuhil end kuskile suvalisse majutusse sõidutada. Aga netis broneerida on ka lihtne.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi