trip-krainetrip-ukraine-dark
Bali reisieelarve

Tahaks nõu Bali reisieelarve kohta kogenumatelt. Hetkel on plaanis 20 päevaks eelarve 1500 eurot (majutus selle sees ei ole, vaid eraldi; lennupiletid samuti sinna ei kuulu). Kas antud summast piisaks kahele inimesele söömiseks, väljasõitudeks, transpordiks, mõningaseks šoppamiseks ja muudeks kuludeks? Alkiholi ei tarbi, nii et sellele ei kuluks. Sööksime ilmselt nii kohalikes warungites kui ka läänelikemates kohtades, kuid midagi ülipeent taga ei aja. Samuti sooviksime paariks päevaks autojuhti, et vaatamisväärsustega tutvuda.

Kindlasti piisab, kui kallimatest restoranidest eemale hoida. Meil oli 2 inimest toidukulu 450 € 16 päeva ja selle sees 2 kallimat söögikorda (50 € ringis).

Kohapeal on hea liiklemiseks UBER.

Soovitan liiklemiseks ka GoJek äppi. Peale selle saab selle kaudu ka toitu tellida. Foursquare äppi kaudu saab leida ka lähedal olevaid restorane/kohvikuid hinnaklassi järgi.

20 päeva, 1500€ kahele teeb 38€ nägu/per päev. See on väga hea budget ning piisab kindlasti. Kui šoppama minek, siis Balil Sanuri ja lennujaama vahel on surfibrändide outletid, tasub pilk peale visata. Uber toimib küll Balil, aga kui senti pooleks saagida, siis Grab'i app oli isegi soodsam kui Uber. Võtsime nelja peale Sanurist Grabi Padangpaisse ning kokku läks vist mingi 250 000IDR.

Uberiga läks kaks nädalat tagasi Padangbai- Sanur 195k IDR. Endal läks 18 päevaga kohapeal umbes 850eur ( lisaks siis majutus), aga selle sees ka alkohol- õlut ikka veidi kulus :). Sai palju ringi liigutud, kalatripp võetud, veekeskuses käidud jne. Millegi pealt otseselt kokku ei hoidnud, samamoodi sai söödud nii warungides ning lõpupoole ka läänelikes kohtades, kui riisist juba küllalt oli. Vähemalt minu standardite järgi on 1500 EUR kahe peale väga mõistlik budget, eriti kui alkot ei tarbi, saate rahus ka shopata üht-teist :)

Oleme võtnud rusikareegliks 50€ nägu/per päev. Tarbin reisil päris ohtralt alksi ja sööme suht laristades. Väga palju eksursioonidel ei käi aga selline must see asjad on üldjuhul tehtud. Rendin ka rolleri, vahel kasutame ka autojuhtide teenuseid. Igasugu ninni nänni ja padajänni on ka ostetud. Ühteist riietust ja kulinaid(ka hõbedast ja kullast) on ostetud. Viimased 10 reisi(3 nädalat+) oleme ilusasti sinna sisse ära mahtunud. Need inimesed kes soovivad "koonerdada" saavad ilmselt ka 10€ päevas hakkama.

Punkelil õigus,peaks arvestama 50.- päev. Olenevalt muidugi riigist,näiteks Myanmaris saab ka 10.- per/päev läbi ja Vietnamis 25.- Nädal tagasi olin Phuketis ja ei läinud rohkem kui 1000 B. per/päev (ligikaudu 28.- €) (söök,sigaretid,alkohol,rannatoolid,massaž jne.)

Meil kulus 18 päevasel reisil nii toidule, majutusele, autosõidule ning rollerirendile +kütusele kokku veidi alla 1000 euro. Ei koonerdanud, aga restoranides ei käinud (ikka warungid ja vahel mõni läänelik kallim koht). Auto+juhi võtsime kolmel korral pikemateks sõitudeks (Legian-Ubud, Ubud-Amed, Amed-Sanur), rolleril olime 7 päeva.