Bangkok-Krabi ja tagasi

Tere, 

Tahaks kogenenumatelt nõu küsida, kuna plaan on lennata tallinnast bangkoki ja sealt siis edasi krabile. Hetke seisuga pileteid vaadates tundub kõige soodsam lennata tallinn-Istanbul-bangkok liinil ja siis sealt eraldi pilet osta krabile ja tagasi teel siis samamoodi. Kuidas Bangkoki lennujaamas edasi tegutseda, peaksin pagasi võtma ja sealt siis edasi check-in’i tegema järgmisele lennule, kas seda jõuab teha kui järgmine lend on juba kolme tunni pärast?

Vabandan ette ära kui tekst liiga segane jäi.

Just nii ongi kõige parem, nagu kirjutasid. Bangkokis võtad pagasi välja, lähed Krabi lennu check-in lauda  ja kolm tundi on piisav aeg uuele lennule jõudmiseks.

Kui just terminali vahetema ei pea.

https://www.kohsamuisunset.com/bangkok-airport-transfer-flight-how-to/


Detailne juhend, kuidas kohalikule lennule minek toimub. Ajakuluks normaaloludes pakutakse 45 minutit kuni tund. 

Kahjuks ei piisa Bangkokis vaid terminali vahetusest vaid vaja vahetada ka lennujaama. Kohalikud lennud väljuvad Don Muengi lennuväljalt. Sinna jõudmiseks on palju erinevaid mooduseid mida siin Tripis on kirjeldatud korduvalt

Edasilennuks tuleks valida lennufirma,mis väljub samalt lennuväljalt.Seda saab vaadata momondost,kui sisse lüüa  vastav kuupäev.Palju siselende läheb samalt lennuväljalt 

( Thai Smile,Thai Airways,Viet Jet Air jne.)
Kolm tundi on piisav aeg,tegelikult läheb aega max. tund.
Lennuväljal on viidad väljas tranfeeriks siselennule.
Küllaltki pikk maa on passikontrollini,teed selle ära,peale
passikontrolli on kohe pagasilindid ja lähed edasi kohaliku terminaali viimasele korrusele,kus teed check-in
ja suundud edasi nii nagu teisdki reisijad passi ja kotikontrolli ja siis otse väravasse.
Mul hilines Istambuli lend 2,2 tundi ja vaevu jõudsin check- in lauani,kus oli juba check - in lõppenud.Tüdrukud tulid aga vastu ja helistasid väravasse,et nad meid ära ootaks.


Konkreetselt Krabile lendavad Suvarnabhumi rahvusvaheliselt lennuväljalt (kood BKK) Thai VietJet Air (pagas pole hinnas), Bangkok Airways ning Thai Smile/Thai Airways (pagas kõigil hinnas).
Thai Smile on Thai Airwaysi tütarfirma, seega mõningaid lende näitab mõlema lennufirma alt - lende opereerib Thai Smile ja Thai Airwaysi alt ostes maksab lihtsalt rohkem, muud vahet pole.
Samas on Thai Airwaysil üksikud lennud, mida nad teenindavad oma lennukitega ja mida Thai Smile'i alt ei saa osta. Hinna poolest Thai Airways on reeglina kõige kallim, aga kui neil on juhtumisi väga suur lennuk liinil (olen kord lennanud Bangkok-Phuket mingi 3+4+3 konfiguratsiooniga mandritevahelise lennukiga), siis võivad nad müüa väga odavalt seda täis.

Liiga vara pole mõtet osta siselennu piletit, tasub osta kas mõne lakkamatu sale-hinnaga või suht viimasel hetkel (võid ka ise vaadata, et täna teisipäevaks 10. juuliks ostes on hinnad odavamad kui teisipäevaks 7. augustiks ostes - aga samas eriti odavad sale-hinnad on alati mitu kuud või pool aastat ette, lootuses, et ostetakse, aga reaalselt ei lennata, sest elu muudab plaane).

Suur aitäh teile info eest, annab kohe rohkem julgust ise lende kombineerida. :)

Ise käisin sama marsruudiga eelmise aasta lõpus Tais.

Ostsime Bangkok Airwaysi piletid ca 90€ nägu (edasi tagasi, ja ca 5 kuud varem). Pagas hinnas ja mh pakuti pardal ka sooja toitu.

Saabusime hommikul BKK (finnairiga), reaalselt olime ca 8.30 või 9.00 juba maale end chekkinud ja läksime edasi 13.30 lennuga Krabisse.

Üks lend läks tegelt varem ka (ca 10 paiku) aga me ei julgenud ka seda osta, sest väike tõrge eelneva lennuga oleks plaanid ikka korralikult uppi löönud.

NB! Siselendu ei maksa Tais osta edasi-tagasi, see ei anna mingit hinnaefekti, kuid piirab valikuvõimalusi. Edasi-tagasi pileti hind on lihtsalt kaks üheotsapiletit kokku liidetud. Ostke pilet vastavalt sobivale ajale ja pole vaja sama lennufirmaga tagasi tulla.
BKK lennujaamas on tegemist küll pikemal vahemaandumisel (rahavahetus Superrichis, süüa saab normaalse hinnaga). Krabile normaalne hind on ca 1000-1300 bahti (25-35 eurot üks ots), alega saab odavamalt.
Bangkok Airways on hindade osas kõige paindumatum, nendega tasub eriti oodata sale-hinda.

Jah, BKK lennujaama kõige alumisel korrusel on parimate kurssidega rahavahetus ning esimese Tai toidukogemuse saab samuti!


Üheotsa pilet on eelkõneleja vihjel väga hea valik, lisab reisile paindlikkust.