Bangkok - Siem Reap - Koh Chang - Bangkok

Kavas on selline kolmnurk ja rõõmuga loen kõiki kogemusi-soovitusi, aga küsin eelkõige Cambodia viisa kohta, milliselt on see kõige parem vormistada, kas e-viisana ning kus? Sinnasõit on Air Asiaga Bangkokist samal päeval, kui siit minnes Tais maandume.

Mitu päeva võiks viibida Siem Reapis, et mõnusalt Angkor Wat üle vaadata, kohalikku olu ka ja mitte liiga kauaks jääda, kas paras 3 päeva või on seal ka kauem põnev?

Edasi on soov Koh Changile jõuda, seda saab vist ainult mööda maismaad? Olen tänulik kõigi kogemuste eest, mida eelistada - buss, minivan või takso ning kust neid tasub otsida.

Mulle on jäänud arusaamatuks, kas Cambodiast Taisse tagasi sisenemisel peab eestlane taas piiril mingit viisat tegema või millega arvestama peab, et igasugust skämmi vältida? Iseäranis, kui reisivad kaks daami :)

Päikest!

Me tegime Kambodza e-viisa, guugelda, valitsuse ametliku viisataotlemise lehe leiad kohe ülesse.
3 päeva Siem Reapis on ok, sest arvesta, et ega sa hommikust õhtuni templeid jaksa vaadata. Me võtsime seal veel kohaliku giidi (oli 10 eur/päev/nägu. Hinna sees oli ka transport), kes meid seal siis tassis ja seletas kõike. Soovitan Angkor Wati minna vaatama hommikul päikesetõusuks!
Me käisime seal ühte vietnamlaste ujuvküla ka vaatamas

Siem Reapi kohalik giid Ara (naisterahvas) meil:
MAKARA TRAVELS
makaratravels@gmail.com
www.makaratravels.com
250 Group 12 Svay Dangkum - Siem Reap - Cambodia
Phone +855 978 714 902 (alfonso) / +855 972 356 554 (ara)

Kui vaatad siin vanu postitusi, leiad selle ja saad ka vastuse Taisse uuesti sisenemisel: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/korduv-sisenemine-taisse

Suur tänu kogemust jagamast!
Ei osanud otsida Taisse korduv-sisenemise märksõnaga, aga see viisa teema natuke segane on, kolin oma küsimused siis õigesse teemasse.

Tegime piiril, väga lihtne ja kiire. Kõige odavam, ära pilti ka kaasa tee, nii kõige odavam.

Me tegime e-viisa aga piiril polnud vahet kõik olid samas järjekorras ( tulime KohChangilt ja sinna tagasi "1" bussiga (tegelt 3 eri transat ja kohale hotelli ei saanud kuhu lubati)) ja tunnike piiril läks kähku :)

... 2-3 päeva nn 3ööd Siam Repis küll. Me saime hotlellist tuk-tuki tüübi kes vedas meid ringi 2 päeva ja õhtud kolistasime ise linnas. Hotell oli 500m kesklinnast

Meie ostsime antud reisi (kaks ööd Siam Reapis) Koh Changis tänavalt. Hinna sees oli ka viisa. Buss võttis hotelli eest peale, kõik toitlustus ja kulud hinnas. Meie soovil lõppes reis Bangkokis. Väga mugav!

Käisime just kevadel ning läheme ka nüüd hilissügisel samalaadsel tripil ( Bangkok- Siem Reap- Koh Chang- Koh Kood- Koh Chang- Bangkok). Viisa SR lennujaamas- kõik käis kähku. Siem Reapis olime 3 ööd, aga meile jäi väheks- seekord oleme vist 5 ööd. Kõik on ju ka palju odavam kui Tais. Head söögi, joogid ja ka Angkorit plaanime seekord rohkem päevi külastada. Ilmselt tuleb 3- päevane pilet.

Tänud kõigile väärt kogemuste eest!

Kas peale teiskordset sisenemist Taisse jäi keegi ka kauemaks kui 15 päeva?

Meil jääb Bangkoki edasi-tagasi lendude vahele 31 päeva, Siem Reapi plaanis kohe lennates siirduda, mille võrra Tais veedetav päevade arv väheneb, kuid peale SR-i on kavas naasta maad mööda jaTais veel kindlasti üle 15 päeva olla. Ülalviidatud teemas (korduv sisenemineTaisse) toodud linke uurides pole ma täit selgust saanud, et kui tulla Taisse tagasi maad mööda, ega ometi siis ei kahane lubatud viisavaba viibimine Tais 15 päevale.