Barcelona seis koroona osas praegu

Palun kas keegi, kes reaalselt on koha peal, saab anda infot reaalse olukorra kohta Barcas? Viimase nädalaga koroona uus puhang eskaleerunud teatud linnajagudes, tean. Kui hull on olukord?

Mind huvitavad eelkõige Bellvitge ja Hospitalet de Llobregat piirkonnad Barcas, mis kuulu järgi ongi uue puhangu epitsentriks.

Kas tõesti kõik staadionid kinni? Poed, restoranid kinni?

Lend on ylehomme juba.

Ette tänades.

Kui sa siit vastuseid ei saa, siis soovitan vaadata/küsida Fb grupist eestlased Hispaanias. Seal oli alles pikem artuelu Marbella ja Salou piirkonnast. Mina pidin sõitma Fuengirola piirkonda 1.august aga eilse seisuga tühistasin reisi. Tänane Hispaania ei ole see Hispaania, mida ma igatsen. Mul on muidugi kohutavalt kahju reis ära jätta aga puhkus peab minu jaoks olema puhkus. Mitte piirangud ja pidev mure. Loodan, et sa saad oma küsimusele vastuse.

3
0

Lisaks arvesta sellega, et tagasi sõites võid karantiini sattuda.

1
0

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele?fbclid=IwAR3Xslwcrxq8XDkxsNPbMDm_Co_a5i3LQCLQeKI_zaSCVmYpo5ZKZ6Y8UYY

14 päeva lisandunud nakatunud 100 tuhande elaniku kohta (kasutatakse enesisolatsiooni jäämise arvestamisel, kui isik reisib Eestisse perioodil 20.07-26.07.2020) ( seisuga 17.07.2020)

Hispaania 17,8

Seal on iga päev muutuses.

0
0

Väike remark.
Barca on Barcelona jalgpallimeeskond.

Barcelona linna enda kõnekeelne lühend on Barna.

Praeguse seisuga on alates 18. juulist 15 päeva jooksul ranged piirangud. l'Hospitalet de Llobregatis juba alates 15. juulist, see on kõrge nakatumisega piirkond.

Olukord on suhteliselt sant. Õhtust melu ja inimesi kesklinnas vähe, mujal üldse mitte. Toidukohtadest saab kaasa osta ja koju tellida, mõnel pool ka väljas istuda, kuid paljud kohad on üldse kinni. 10 inimese piirang (sh 2+2) kogunemistele. Kõigil üle 6-aastastel on mask kohustuslik kõigis avalikes siseruumides ja transpordis, sh peatuses oodates. Samuti kesklinna tänavatel jalutades. Võtke Eestist piisavalt maske kaasa, koha peal on kallim neid osta. Politsei on tänavatel. Kontrollib ja trahvib (100.- €).

Randa lastakse ainult teatud arv inimesi, puust ja nööridest tõkked on ees. Kui tahad randa minna, seisad järjekorras ja ootad.

Meelelahutus- ja turistiatraktsioonid kinni või külastuspiirangutega (a la Sagrada Familiast võid mööda jalutada, kuid mitte sinna juurde koguneda). Kõik spordirajatised (sh staadionid), kinod, teatrid, basseinid, lastepargid, lõbustuspargid, ööklubid jne on kinni. Muuseumid ja raamatukogud on ainsana veel suures osas lahti, kuid sisenejaid limiteeritakse ja kontrollitakse. Süüa saab osta, muu kaubandus suures osas suletud. Osa tarbekauba- ja rõivapoodidesse saab minna eelneval ajabroneerimisel (telefoni teel antakse teile võimalik külastusaeg).

On välja öeldud, et kui nakatumiskordaja ei vähene, on järgmine samm totaalne lockdown ja liikumiskeeld. Kusjuures sellest ette ei teatata pikemalt kui 1-2 ööpäeva.

Kui teie majutuskohas on aed/terrass/bassein, pole väga hullu. Ilm on ilus, toit on hea, looduses saab jalutada/matkata (2 inimese piirang kehtib ka seal siiski). Aga melu, tänavakaubandus, Rambla sagimine ja rahvarohked õhtusöögid unustage ära. Kõik on vaikne. Ainult taskuvargad tegutsevad täistuuridel, neid ei peata miski. Veel jultunumad kui enne. Ärge laske ühistranspordis kellelgi endast väga lähedalt mööduda, müksata vm viisil tähelepanu kõrvale juhtida. Kui olete kahekesi ja keegi tuleb midagi küsima või asja tegema, siis vastab ainult üks (kui otsustate neist üldse välja teha), teine astub sammu tagasi ja jälgib üldpilti ning seda, kes on ümber ja selja taga ning kus on nende käed.

Selles mõttes on pigem halb aeg sinna reisimiseks - risk on suur ja elamust ei pruugi olla. Praegusel ajal (ja aastaajal) võiks kõike arvesse võttes pigem Eestis püsida ja seal ringi vaadata. Eestil on väga vedanud. VÄGA vedanud.
Aga eks ise teete omad otsused.

12
0

Ehk oskab keegi rääkida kuidas on olukord Malgrat del Maris? Meil on võetud hotell koos hommikusöökidega, oleksime 90% reisist seal. Toidukohtade lahtiolek? Looduses liikumine? Randa ligipääs? Aitäh soovituste eest.  Lend augusti esimeses pooles.

0
0

Võimalus vaadata, mis tänavatel ja randades toimub: https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/espana.html

1
0

Tänan vastajaid. Meil lend homme ja septembrini oleks pidanud seal olema, tühistasin.

Meid vaatamisväärsused ja rannad ei huvitakski, aga poeg seal treenimas ja kuna väljakud kinni, siis pole mingit mõtet sõita.

Vabandust eksliku kõnepruugi eest, aga jalgpallimaailmas tähendab Barca kindlasti Barcelona linna. Seepärast nii kasutasin.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased