Kuidas planeerida nädalane puhkus Baris?

Tere

Kas keegi on käinud Baris, Itaalia. Oskab keegi soovitada, kuidas planeerida seal nädalane puhkus? Bari linn ise pidi olema suht igav, et kuidas on seal ööbimisega jms? Mis kohti soovitaksite?

Olime aasta tagasi Apuulias ja seal on väga armsaid linnakesi/külakesi. Lendasime Barisse, aga seal tõesti üldse ei käinud, vaid sõitsime kohe allapoole.

Peatusime Ostunis, Ontrantos ja käisime ka Alberobellos (väga lahedad trulli majad ja imelised pagaritooted) ja ka Leccet, kus ilus vanalinn. Kõik külad meeldisid, eriti Ostuni, mis oli kuidagi ehe. Mere ääres on neist Ontranto, teised rohkem sisemaal. Söök oli igal pool väga hea.

Igatahes plaanime tagasi minna, sest nii palju kohti jäi veel nägemata.

Tere!

Tänan vastuse eest! Kuidas te liiklesite seal? Kas rendiautoga või oli seal ühistranspordi võimalus piisavalt tasemel? :)

Meie rentisime auto. Kahjuks ühistranspordi kohta ei oska öelda.

Mitmeid kordi käinud. Võta auto ja sõida allapoole. Teed on laiad ja liiklus on mõõdukas. Ühistransport on lõunale omaselt ebatäpne. Linnas kannatab jalgsi ka käia, vanalinn on ka päris pisike, seega üle ühe õhtu pole seal midagi teha.

Kas autot on mõistlik rentida kohapeal?

Võtsime ka rendiauto lennujaamast, kuna seal on ilusaid väikseid kohti päris palju ning ilma ei kujutaks eriti ette. Liiklus ka midagi hullu ei olnud. Auto pildistage/filmige enne võtmist üles ja fikseerige eelnevad mõlgid jms. 

Mõned kohad veel, mis meile meeldisid lisaks eelnevalt nimetatule: Castel del Monte, Grotte di Castellana koobas ja Matera linn (väga soovitame). Ostuhuviliste jaoks on Bari lähedal ka Molfetta outlet.

Kiire küsimus veel: Kas kui lennujaamast rentida auto - saab selle üldjuhul kohe kätte? Oskab keegi head ja kindlat lehekülge soovitada, kust saaks broneerida ka interentist auto? Või kohapeal siiski parem?

Eelistusi on erinevaid, ent ise ei viitsiks küll kohapeal eri rendifirmade vahel ringi jooksma hakata. Interneti ettetellimise plussiks on võimalus rahulikult kodus renditingimused ja kasutajate kogemused läbi lugeda, selle asemel et kohapeal letis sellega tegelema hakata. Ka on eelnevalt lihtsam teha omavastutuskindlustust, selmet rendifirma pakutavat ning reeglina kallimat kindlustust kasutada. 

Ise olen rendiauto broneerimisel jäänud sakslaste www.billiger-mietwagen.de juurde, aga võib ka nt www.mietwagenmarkt.de jms. Eeliseks eri pakkujate läbipaistev võrdlus, kohe on ära näha, mis hinnas sisaldub ja milliste lisatasudega tuleb arvestada. Hinnaklass rendiks septembri alguses (1.-8.09)  23€/päev (Fiat Tipo, omavastutuskindlustusega). Või kui saksa keelega suur sõber pole, siis nt www.autoeurope.com, sama ajavahemik ja nullomavastutusega 21€/päev (Opel Corsa/Ford Fiesta, rendifirma Interrent). Kahtlane et letist soodsama diili saad

Broneerisin septembriks auto 5 päevaks läbi Booking.com Napoli lennujaamast. Täiskindlustusega ja automaatkäigukastiga ning hinnaks kujunes kõigest 150 eurot.