Viimased kommentaarid

Oleme ka hetkel autoreisil. Alustasime Eesti-Soome-Rootsi ja sealt edasi Prantsusmaa ning nüüd mööda maad tagasi. Seltskonnaks 3 täiskasvanut (vaktsineeritud) ja üks 12-aastane laps. Reisi alustades tegime talle ka testi, kuna muidu covid kindlustus talle ei kehtiks. Polnud oluline, mis nõuded mujal riikides (Swed krediitkaardi oma). 

Soomes laevalt maha tulles küsiti kõike. Rootsit ja Taanit ei huvitanud midagi (ei ööbinud ka). Saksamaal oli esimene ööbimine ja küsiti ühte tõendit kogu seltskonna peale. Prantsusmaal küsitakse tõendeid siis, kui lähed muuseumisse vms (nt Louvre, Disneyland). Hotellides, restodes pole siiani vaja. Maskid olid kohustulikud Saksamaal, Prantsusmaal. 

Nüüd oleme tagasiteel jõudnud Austriasse ja maske siin üldiselt enam vaja ei ole, riidepoemüüja teadis öelda, et kui vaktsineeritud, siis pole vaja. Samas restos taheti nii tõendeid, kui pidi ennast ka regama. Austrias sobib ka see, kui esimest süstist möödas 22 päeva. 

Vahepeal Saksast uuesti läbi sõites tehti toidupoes märkus, et siin peab olema FFP2 mask, seda me tõesti ei teadnud. 

Tšehhist peame ainult läbi sõitma, sest lapsel peaks muidu test olema. Transiit lubatud. Poola, Leedu, Läti vast ok (viimane ööbimine tuleb Poolas). 

Igatahes pole olnud üldse probleeme ja väike kontroll ei sega küll kuidagi. Aga ilma igasugu tõenditeta vast ei julgeks minna. 

Kes tahab vahepeal teste teha, siis Taanis ja Saksas peaks olema tasuta. Prantsusmaal nüüd maksab. Austrias vist ka, täna kaubakeskuses nt oli testimise koht kohe olemas. 

Head reisi!

Täiendus - Austriast kodu poole ei peetud hetkel kusagil kinni, ööbisime veel Poolas. Tšehhi, Poola, Leedu, Läti maskid kohustuslikud.

Mina olen suhelnud Poola, Horvaatia ja Austriaga just laste testimise osas. Plaaniksime autoreisi ja ise oleme vaktsineeritud. Nendes riikides on laste testimine teatud vanusest kohustuslik (nt Austria alates 10-ndast eluaastast). 

Autoreisi teeb see sellel aastal kindlasti keerulisemaks, sest eks tuleb ka mõnes teises riigis ööbida peale sihtriigi ja siis vaja tagasi sõitma hakates kusagil test teha. 

Mis mind eriti üllatas oli Austria - kui sinna tahaks nt nädalaks reisile minna, siis saabumisel peab olema lapsel test, mis kehtib 72h ja seda on vaja ette näidata igas hotellis, restoranis jms. Seega pikemalt olles peab seda veel mõned korrad kohapeal tegema (nt hotelli vahetades). Vaktsineeritud saavad näidata n-ö vaktsineerimispassi.

Omakorda nt Taani lubab vaktsineeritud vanematega koos reisivad lapsed (kuni 14-aastased) sisse ilma testita. 

Saksamaa kohta olen lugenud, et nendel peaks ilma testi ja karantiinita sissepääs olema alla 200 nakatumisnäitajaga riikidest, aga hetkel ei suuda enam kuidagi leida, kust kohast ma seda lugesin..

Seega riigiti erinev. Jääb üle loota, et ehk hakkab see ka riigi nakatumisnäitajast olenema.

Aitäh vastajatele! Lend Mehhikosse ja alles novembris. Kogu pere ühe pileti peal ja üks meist ka alles 11-aastane. Vast ei panda eraldi..Pikal lennul üsna kallid ka istekohad - ca 30 euri/in.

Läti, Leedu, Poola lubavad transiiti ja Poola laseb kõik ka riiki. Hotellid avatakse seal osaliselt 12.veebruarist esialgu kaheks nädalaks. 

Oli samuti mõte sõita Poola suusatama, aga kuna neil näitaja hetkel veel üle 150 ja lisaks nõuab Läti ka transiidireisijatelt negatiivset testi, siis jääb praegu asi katki. Ei ole soovi hakata tagasitulles Poolas/Leedus otsima kohta, kus testi teha jne.

Meie rentisime auto. Kahjuks ühistranspordi kohta ei oska öelda.

Olime aasta tagasi Apuulias ja seal on väga armsaid linnakesi/külakesi. Lendasime Barisse, aga seal tõesti üldse ei käinud, vaid sõitsime kohe allapoole.

Peatusime Ostunis, Ontrantos ja käisime ka Alberobellos (väga lahedad trulli majad ja imelised pagaritooted) ja ka Leccet, kus ilus vanalinn. Kõik külad meeldisid, eriti Ostuni, mis oli kuidagi ehe. Mere ääres on neist Ontranto, teised rohkem sisemaal. Söök oli igal pool väga hea.

Igatahes plaanime tagasi minna, sest nii palju kohti jäi veel nägemata.

Saabusime Itaaliasse 21.juulil. Peatume Riminis. Rannas rahvast väga vähe, aga õhtuti tänavad ja söögikohad üsna täis.

Mask kohustlik siseruumides ja reeglina seda ka jälgitakse. Poodidesse sisenemised jms ka vahel reguleeritud.

Tulime läbi Tšehhi ja Austria. Ühtegi kontrolli Eestist Itaaliani ei olnud.

Poolas ka mask kohustlik nt tanklas, poes jne. Ülejäänud riikides, mis vahepeale jäid poleks nagu koroonast jälgegi.