Beidaihe - lühike rannaepisood Hiinas

Üks asi, mida inimesed reeglina Hiinast ei oota ega otsi, on rannad. On inimesi, kellele vesi jälle väga meeldib ning nemad sooviksid rannas käia. Olles ise korduvalt väga palava ilmaga Beijingis ringi kolanud, olen alati tahtnud randa, kuid pidanud seda kaugeks. Mai alguses Hiinas käies tekkis ühel päeval vastupandamatu kihk jalad vette saada ning samuti süüa korralik kõhutäis häid mereande.

Nii LP kui kohalikud tuttavad soovitasid Beidaihe linnakest. Asub see Beijingist 250 km kaugusel. Kuna mu LP oli vana ja infot väga uskuda ei saanud, siis palusin hotellis kirjutada oma soov ("palun üks pilet täna hommikul ekspressrongile Beidaihe'sse") paberile ning veel paari sellisega (palun üks pilet täna Beijingi, palun sõidutage mind Beidaihe raudteejaama jms) läksin hommikul kella 7-ks rongijaama. Selguski, et rong, mille sihtpunktiks oli Qinghuangdao(pilet 40 RMB) väljus 7.50 ja oli kell 10.42 kohal, tehes ühe vahepeatuse. Kohe ostsin ära ka tagasipileti kell 14.28 rongile ning lasin ennast taksoga kiiresti (ca 10 min sõitu ja 25 RMB) linna viia. Linnake on rajatud 20 sajandi alguses kuurordiks ning selline kena väike Hiina Haapsalu see ka on.

Erinevalt Beijingist oli siin temperatuur ca 5 kraadi võrra madalam (25 kraadi), puhus mõnus tuuleke, hea värkse mereõhk ning vesi oli ca 22 kraadi.

Mereannid olid tõeliselt head ja värsked, valmistusviis sarnane Shandongi köögiga. Tõelisel turismihooajal (juuni-august) võib ilmselt peale poole Beijignitäie kohalike olla ka suhteliselt palju vene turiste, millele viitas hiina-venekeelne menüü. Aga kus neid venelasi poleks, neid on ju lihtsalt palju.

Jõudsin olla veel 1,5 tundi rannas, päevitada, käia paar korda vees ning sõita tagasi rongijaama. Tagasitee oli veidi pikem, sest vaja oli kiirronge läbi lasta kuid 18.00 olin Beijingis ja päevaga väga rahul. Ja veel- tagasiteel läksin I klassi, maksin 30 RMB juurde ning nautisin vaikust ja rahu. Võimalik on hilisemaid ronge leida Qinghuangdao-st, kuhu ka ca 30 min taksoga. Aga enamus ronge pidi sealt käima Tianjin-i ning sealt veel eraldi rongi võtmine Beijing oleks läinud liigseks sebimiseks.

Ühest küljest oli mul siiralt hea meel, et ma ära käisin ning teisalt kahju, sest oleksin soovinud olla seal mõne päeva. Lähedal on ka jupp Hiina müüri, millelt pidi ka merd paistma - ilus ja maaliline koht pidi olema. Kuid see jääb järgmiseks korraks.

Kes tahavad Beijingi kandis ringi liikuda, kuid pole aega Qingdaosse minna, siis rannakogemuse saab kätte ka Beidaihe's.

Tere msander, mul plaan minna pekingisse nädala pärast, kas annaksid oma emili aadressi oleks tore saada infot. Terv, Peeter

Hr Sander on oma mailiaadressit kirjutanud mitmetesse Hiinaga seotud teemadesse, võta kätte ja otsi see üles.

Igatahes nõuanne enne Pekingi rongijaama minekut lasta valmis kirjutada hiinakeelsed sildid oma soovi ja sihtkoha nimega on küll kulda väärt. Minul oli täiesti sürreaalne vaadata rongijaama seinal suuri teabetahvleid, mis peamiselt sisaldas hieroglüüfe. Ladina tähtedega on sinna kirjutatud vaid rongiliini koodid. Kui pilet on ette ostetud, siis  võib nende rongiliini koodidega vehkides  hea õnne korral rongi isegi üles leida, muidu on küll asi kahtlane.   Täpselt sama vahva on vaadata telekast järgmise päeva ilmaennustust: kaks hieroglüüfi ja 20C, kaks hieroglüüfi ja 23C jne. Mitte midagi ei saa aru :) Pekingis on küll inglisekeelseid silte peale olümpiamänge väljas oluliselt rohkem kui varem, aga nii mõnigi kord on hieroglüüfid praktiliselt ainukeseks infoallikaks. Pekingis meeldi mulle peale „kohustuslike“ vaatamisväärsuste ka kesklinnas õhtul algav söögiturg – Dong Hua Men Night Market, kus menüü ise oli juba vaatamisväärsus. Leida võis  vardasse torgatult igasugu koledaid putukaid ja usse, keda kohalikud hea meelega sõid.

olen ka ära käinud, minu nõuanded järgmised: kui tahad pigem rannal peesitada, siis soovitan hoopis Beidaihest 5 km kaugusel asuvat Nandaihet, kus on palju ilusam ja suurem rand. Samas linn ise ei ole nii maaliline, kuid on rahulikum.

See Hiina müüri jupp on nagu iga teine turistilõks, kui just aega laialt käes pole, siis ei soovita. merevaade nagu merevaade ikka, midagi erilist pole peale suure trügimise ja hind oli ka suhteliselt soolane.

Ega mul kahju pole- madis.sander at gmail.com

Väidetavalt seda juppi seal 10 aasta eest polnud - see on "taastatud", nagu paljudki muud Hiina vaatamisväärtused. Asjata ei kutsuta hiinlasi "kopeerimise maailmameistriteks"

Ma ise ka sinna ei jõudnud, aga igaks juhuks panin kirja nende jaoks, kes muidu müürile ei jõuaks :-)

Tere Kas Pekingisse minekuks peab ka end millegi jaoks vaktsineerima?

Veetis aega 4 kuud Hiinas, sellest poole oli tüüfusega maas. Nii et alati tuleks end võimaluse korral vaktsineerida. Nagu Naabrimees soovitas, pöördu spetsialistide poole. Kas siit saad abi http://www.vaktsiin.ee/