Bolt Tais

Hiljuti juhiti kõrvalteemas tähelepanu asjaolule, et Bolt on saadaval ka Tais.

Paar nädalat tagasi soovitas mulle ka kohalik tuttav kasutada Grabi asemel (mida olen varem vajadusel tellinud) hoopis Bolti, kuna olevat tavaliselt Grabist soodsam ja teenus parema kvaliteediga.

Endal mul ei ole Bolti taksoteenust veel Tais vaja läinud, sest kasutan liiklemiseks põhiliselt oma transporti. Siiski oleks huvitav kuulda reaalsetest kogemustest, hindadest, teenindusest, üllatustest ja kõigest muust sellega seonduvast.

1
2

Tegin praegu väikese võrdluse, kus teekonnaks valisin Patong-Phuketi lennujaam. 

Bolt pakub hinnaks 576 ja Grab 622 kohaliku raha.

0
0

Kõrvalteemast:

Haldjapoiss

Sõitsin just boltiga patongist lennujaama. Hinnaks näitas 542 bahti (muidu kohalikel taksodel fikseeritud 1000 patongist lennujaama). Kohale jõudes aga oli hinnale 200 juurde tulnud kuskilt( 100 airport surcharge ja 100 base fare).

- - - - - - - - - - - - - -

Lennujaama lisatasust ei ole tõesti enne juttugi. See peaks minema aga  hoopis lennujaamale. Bolti äpis võiks muidugi see enne tellimist ka näha olla. See ei ole mingi muutuv tasu, mida on keeruline ette arvata.

Aga "base fare" peaks ju olema sõidu alustustasu ehk "start" ja see on küll Patong - HKT kalkulatsioonis kenasti näha juba enne takso tellimist.

Samas aga on huvitav võrrelda neid hindasid näiteks Bangkoki kesklinnast Phuketi lennujaama Boltiga minnes :)

Ja kui kellegi peaks tekkima soov rolleri tagaistmel Bangkokist Phuketile sõita, siis miks ka mitte :)

Paistab, et sellise teenuse järgi marsruudil BKK - HKT on isegi suur nõudlus. Mis see 800km siis ikka ära ei ole :)

3
0

Puhketil oli suur skandaal kohaliku kuulsusega, kelle käest küsiti 600 bahti kui Bolti oma oli 165 bahti kõige odavam. Probleem on aga selles, et Bolti juhid kardavad teatud kohtadest kliente peale võtta, sest kohalikele taksojuhtidele see ei meeldi. 

Siit on leitav artikkel alanud probleemist, koos soovituslike maksimaalsete hindadega: https://www.thephuketnews.com/phuket-taxi-fares-list-released-82939.php

Kirjutavad veel, et Phuketil ainuke ametlikult kinnitatud Hello Phuket Service app.

0
0

Bangkoki kesklinnast Suvarnabhumi lennujaama maksis sõit 380 thb, millest 100 oli airport surcharge, mida Bolt juba suutis ka sissearvutada. Pidin taksojuhile eraldi 25 thb maksma kiirtee eest, kuna ta eelnevalt küsis, kuidas soovin sõita, kas kiiremini või aeglasemalt.

0
0

See kiirteemaks sõltub stardikohast, ma mäletan vast ikka nii 2-3 lõiku, kus seda tuli tasuda. 

Pigem Bolti puhul on küsimus, kas see "maksa kaardiga" toimib, nii et ei pea sularaha olema. Hind ise on suht sama, mis tänavalt võttes.

Ainus vahe, et tänaval peatades peab sobiv sularaha olema.

Ja huvitav, kuidas Tai juhtidele sel juhul meeldib, et nad kohe sulli ei saa, vaid et Bolt maksab kord kuus panka. Taksondus on ikka väga sularahaäri olnud Tais.

0
0

Vaatasin enda paari aasta taguseid märkmeid. Sõit lennujaamas kesklinna (2 rongi, 2 piletit, veidi üle 0,5 h) läks maksma tugevalt alla 100 bathi. 

Ja ei mingeid ummikuid.

0
0

@ Rega1872

Jah, muidugi selline võimalus on olemas ja muidugi on see taksost oluliselt odavam.

Kõigepealt pead aga siiski oma peatuspaigast jaamani pääsema (või vastupidi). Ka see võtab aega.

Kui sa ei ela just BTS'i või Airport Linki jaama kõrval, siis on ka see täiendav lisakulu ja -aeg. Mitte kõik ei arva, et on ääretult mugav pika puhkuse lõpus (või siis alguses) kolistada mööda Bangkoki ebatasaseid ja auklikke kõnniteid, vedades enda järel kuni 30kg (Turkish Airlines) kaaluvat suurt reisikohvrit ja veel ka 8-10kg kaaluvat käsipagasit.

Kui ikka näed, et lennukile pääsemiseks pead tõsiselt kiirustama, on takso siiski parim valik. Lisaks pead arvestama ka sellega, et BTS'st maha jäädes on järgmise rongini olenevalt kellaajast ja päevast kuni 8 min. ooteaeg ja Airport Linkil 10 min. Takso aga liigub kogu selle aja.

Kui aega on palju ja pagasit vähe, siis on ka minu valik olnud BTS+Airport Link aga alati ei ole see lihtsalt võimalik. Ma ise olen tihti teinud nii, et lennujaamast liigun Airport Link'ga mulle sobivasse jaama ja sealt võtan takso minu sihtpunkti. Ja vastupidi.

1
0

Minul Tais Bolti taksoteenust kasutada ei õnnestunudki.

Eestis oli kõik OK. Kui aga hakkasin Tais taksot vajama, selgus et Bolti äpis ei ole enam minu krediitkaardi andmeid. Krediitkaardi (uuesti) lisamise peale nägin, et "Kaart on lisatud" aga makseviiside alla seda ikkagi ei tekkinud. Ja nii mitmeid kordi järjest.

Sundisin oma telefoni asukohaks jõuga Eesti ja oh imet - kaart kenasti olemas. Tagasi Taisse suunates - makseviiside valik tühi.

Klienditugi suutis vaid anda mulle geniaalset nõu -teha telefonile restart või installida äpp uuesti.

Ühesõnaga - mul oli vaja kiiresti bussijaama sõita ja sularahamakse mulle ei sobinud ning lõin sellele jamale lihtsalt käega. Tellisin nii see kord ja kui ka edaspidi Grabi.

Eestisse tagasi jõudes oli muidugi kaart ilusasti makseviiside all olemas.

0
0

Minu teada Boltiga Tais ei olegi võimalik kaardimakset teostada. Phuketi saarel palus rakendus muuta kaardimakse sularahamakseks ja ega ma enam ka Bangkokis ei vaadanud, kas seal "kaardimakse" võimalus tekkis või mitte.

2
0

Sellisel juhul on see küll kivi Bolti kapsaaeda, kui isegi klienditeenindus sellest midagi ei teadnud vaid soovitas mul teha restarti ja reinstalli.

Kui kaardimakse tõesti ei peaks Tais võimalik olema, siis pigem kasutan ka edaspidi Grabi (ja vist toimivad veel mingid variandid nagu Uber, LineTaxi, AllThaiTaxi jne.).

Minu jaoks on see nii 20. sajand - tellida saan äpiga aga maksta sellega ei saa.

0
0

Jah, isegi Filipiinidel juba ammu toimis äpis kaardiga maksmine (Uber jne). Ja seal ju lollilt turistilt ei võeta sularahas paarsada bahti (ca 5 euri) rohkem nagu Tais, vaid kuni kümme korda kõrgem hind, nii et kaotus on meeletu, kui klient sõidu lõpus lihtsalt tänab ja koorimata jäänult välja astub.

0
0

Vana teema aga kui kellelgi vaja teada, siis praeguseks igatahes paistab kaardimakse Boltiga Tais toimivat. Igatahes mina sain selle tehtud.

0
0

Bolt toimis väga hästi nii Bangkokis kui ka Phuketis. Hind sootsam kui grabi. Kõik hinnad olid täpselt nii nagu kokku lepitud, auto oli vahest teine mis tellisin aga sõnumiga tuli uue auto number ja leidis alati üles. Arveldasin sulas.

0
0

Novembris ja detsembris 2023 sai ka kasutatud Bolti Phuketil.

Kui takso tahtis Surin Beachile sõidu eest 700 bahti, siis bolt oli 280 bahti.
Pealeminek oli lennujaama uksest 100 m eemalt suurema tee äärest, kuna nad ei taha seda lennujaama sissesõidu tasu maksta.
Aga mul vahet polnud 100 meetrit jalutada.

Tagasi sai hommikul viiest tuldud ning takso soovis Bang Taolt ka 700 bahti ning bolt tuli kolme miunutiga ning maksis 260 bahti.

Tagasi tulles tõi bolt lennujaama terminaali ukse ette ning lisatasu ei lisandunud.

0
0

Bolt oli ainult sularahaga, Grab-i puhul saab kasutada kaardimakset. Jomtien-ist soovisin taksoga sõita bussijaama. Boltist ei võtnud keegi tellimust vastu ja lõpuks kasutasin minibussi juhti, kes koguaja üle tee oma taksot pakkus. Hind Bolt-is oli vist 240 ja minibussi hinna sai 600 pealt kaubeldud 300 peale, pluss jootraha.
Grab-iga oli sama lugu, ei tahtnud keegi seda tellimust vast võtta.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased