Borneo, Sabah, randa tahaks!

Olen komistanud ootamatu probleemi otsa, nimelt tahaks peale metsiku looduse uurimise mõned päevad ka kaunis ja vaikses rannas veeta, aga ei suuda leida ühtegi mõistliku hinnaga (50-75€) konditsioneeriga majakest mere ääres Kota Kinabalu või Sandakani lähistel. Äkki keegi oskab miskit soovitada? Tahan vaid, et ranna kõrval poleks viiekordset hiinlasi täis hotelli, et saaks lihtsalt minna ja supelda ning paar söögikohta võiks ka lähistel olla. Või siis, kui keegi on märganud mõnes ülikallis resortis võimast allahindlust, siis see sobiks kah! Tänud ette.

Olen Borneol käinud 3x, ükskord ööbisin KK-s (lähedal) siin: http://www.nexusresort.com/, kuid hind vist soovitust veidi kallim (sõltub muidugi kuupäevadest). Samas olen ka ööbinud kesklinnas ja rannas mõnulenud Tunku Abdul Rahman'i rahvuspargi saartel (linna vastas).

1
0

KK linnas olles on jah kõige mõistlikum sealt mõnele saarele sõita.  Need lähedal ja pole kallis. Paradiisiranda paraku sealt ei leia ja tuleb arvestada suurema hiina seltskonnaga.Gaia islandil saab ka majutuse, aga mitte nii odava. Linnaranda väga ei soovita.  Seal liivakärbsed  kelle hammustused pärast hullult sügelevad ja mingil ajal ka palju meduuse. Kui aega, siis soovitan sõita põhjatippu. Seal selline majutusasutus nagu Tommys Place. Odav lihtne koht.  Samas üle tee tühi ja ilus rand.  Saab ka snorgeldamistripi tellida. Oli ilusaid koralle ja kalu. Vesi väga soe seal pole. Rannatoole ja päikesevarje pole mõtet kuskil otsida. Neid lihtsalt pole,  kui siis ainult hotelli rannas.

0
0

Tänan kaasa mõtlemast, leidsin viisaka majakesega koha Kota Kinabalust natuke eemal, Kinarutis. Rand pole just liiga ilus, aga vähemalt on resorti ala suur ja avar, kaks basseini ja vaid kümmekond majakest, seega vast hordide kaupa hiinlasi pole vaja karta. Siiski, teeksime ka KK-st tiiru saartele, oskate ehk õelda, mis selline trip maksta võiks, nii laias laastus?

1
0

Olen olnud samasuguse challenge'i ees. Siis tundus olevat parim variant üles Kudati poolt sõita. Seal mõned kohad on täitsa olemas.Ise küll ajapuudusel proovisin ära 2 majutusasutust natuke edasi Kinarutist.Langkah Syabas Beach Resort - igati viisakas väiksemapoolne koht, mida veab inglane (kui mu mälu mind ei peta). Suurim miinus oli, et meri paraku ujuma eriti ei tõmmanud, kuna vesi oli pidevalt sogane.Beringgis Beach Resort - vähe suurem täiesti ok asutus. Kohalikku bassu soovitan kasutada enne lõunat, kui kohalikud "rätiinimesed" oma võsukestega päikese kätte eriti ei roni, kuna peale lõunat on kisa-kära rohkem kui rubla eest ja see mustus, mida naised oma hõlstidega vees ujudes maha jätavad ei tekita mingit soovi seal supelda.Selle eest rand oli täitsa ok, vesi läbipaistev ja soe.Borneol on küll ilus ja nauditav loodus, mis oleks nagu nende firmamärk, aga vot sellest nad aru ei suuda saada, et rannad võiks puhtana hoida. Eelpool nimetatud majutusasutused hoidsid oma rannariba puhta, aga kõik mis jäi ühele või teisele poole oli ikka paras lagahunnik.

0
0

Langkah Syabas Beach Resort ongi see koht mille välja valisime.

0
0

Seal resortis oli tõesti rahulik olla. Tol korral oli bass enamus aega meie seltskonna päralt. Eks ta muidugi lõpuks igavaks muutus, kui midagi tegema ei pea. Aga sai ümberkaudsetes kohtades ringi kolatud.Kui suure tee peale välja ja natuke paremale, siis oli seal kohe paar head kohalike söögikohta (noh, kui nad veel alles muidugi on :))Kui oled õllesõber (kuuma ilmaga kulub ära), siis saime Borneo kõige soodsama hinnaga õlut (oli vist Tiger Beer) Kinarutist ühest kohalike söögikohast. Küsisime resti (24tk) õlut ja hind oli minu mäletamist mööda poole soodsam, kui poes. Ise ka imestasime, kuidas nad veel sealt teenivad. Ja käisime seal mitu korda erinevatel päevadel. Hind ikka sama hea. Ju siis mingi sahker-mahker neil seal oli. Selline koht https://goo.gl/76kyWRSeal kõrval on kohe turg, kust saab puu/juurvilju ning küpsetatud banaane ja muud head tänavatoitu.

1
0

Tänan dante heade nõuannete eest. Küsiks ka raha vahetamise kohta Kinarutis, kas seal on kohta kus mõistliku kursiga kohalikku saaks vahetada või peaks seda tegema lennujaamas, tuleme  nimelt Singapurist ja Kinarut on esimene peatus meile Malaisias üldse.

0
0

Kinarutis on üks poolillegaalne rahavahetuspunkt, aga näiteks euro kurss oli seal 1:3.25.

0
0

Mina vahetasin oma raha KK-s kuskil Times Square'i kandis (seal oli üks büroo, kelle käest ostsin dzungli/saaretuuri) mingi panga valuutavahetusletis. Üllataval kombel oli väga hea kurss sel hetkel.KK-s tegime ka ühe nö. rannapäeva - rentisime kaatri/paadi juhiga ja sõitsime ringi, snorkeldasime, peatusime paaril saarel. Jesselton Pointist lähevad ka liinilaevad kõrvalsaartele, kus saab päevakese liiva peal veeta.

0
0

Põrkan hetkel sarnase probleemi otsa nagu teema algataja kuid väheke veel spetsiifilisemalt. Nimelt plaan Borneol lisaks junglile ka väiksematele saartele (Sabah kandis laiemalt) liikuda ja seal puhata ranna ääres bongalows ning nautida/snorgeldada. Väikestel saartel on ööbimised täiesti müstilise hinnaga või alternatiivina on need tuuride korraldajate omad. Tavapäraselt aasias lähed paadiga saarele ja vaatad ringi, leiad ööbimise kuid seal paljuski vaid 2-3 väikes pakkujat ning risk öömajata jääda on suur ning me oleme 2 täiskasvanut ja kaks last (9 aastast). Seega oleks teretulnud mõne ilusama saare soovitus (nt ka Semporna kandis) ja kuhu saaks ka bronnida ööbimist nt nagu see koht Mantanani-l (seal üldse 3 kohta), kellega mitte ei suuda nn. paketiväliselt kaubale saada  - http://www.palmbeachmantanani.com .

0
0

Borneo saared on paraku hiina keskklassi ja jõukama keskklassi suures soosingus. Hiina foorumites võib leida hoopis teemasid, milline sealne saar oleks kõige popim, kallim ja parim niiet pangem oma prioriteedid paika. Hiinlaste paketiturismi jaoks tundub, et need hinnad pole midagi müstilist, keskmine hommikusöögiga majutuse tase tundub olevat umbes 250-350 eurot öö, Hiina uusaastal mis kohe varsti ongi muidugi veel 3-4 korda kallim.

2
0

Veetsin mõned päevad idüllilisel Lankayan'i saarel, Sandakanist 90 min kiirpaadiga Hästi mõnus snorgeldada, minisaarele teeb poole tunniga ringi peale, põhjanurgas on väike valvepost kahe automaatidega relvastatud sõduriga. Vt. https://www.sipadan.com/Lankayan.php 

1
0

Meie olime Mabulil sellises kohas nagu bigjohnscuba.com , oli ikka elamus :) Osa meie seltskonnast ehmatas ära , osa nautis .Kilpkonnad ja kõik muud kalad olid koguaeg saadaval.WC vesi ja muu kraam jookseb seal otse merre kui just 3 ööd 1300 USD ei maksa

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased