Bussiga Pariisi??

Kas keegi on läinud bussiga Pariisi, kuidas ja millega kõige mõtekam oleks???

Kus on Pariisis odav peatuda, kas seal on ka hostelle vms?

Liinibussiga? Siis on valikuks ainult Ecolines. http://ecolines.net/et/

Esmalt tahaks küsida et kas on mingi eriline enesepiinajalik soov just nimelt bussiga Pariisi minna? Saab ka Eurolinesiga, vähemalt www.eurolines.fr näitab ka Eestit sihtkohtade hulgas. Odav pole see aga ei Eurolinesi ega Ecolinesiga, ühe otsa pilet peaks olema ca 145€ ja kahe otsa pilet 250€ ringis, sõit kestab 48 tundi. Võrdluseks, lennupileti tavahind edasi-tagasi on 200€ ringis (hetkel 195€ Finnairiga). Mis majutusse puutub, siis sellest Pariisis puudu ei ole.

Samas bussiga võib olla huvitavam sõita kui umbes 2 tundi lennukis kus midagi välja ei näe.Vahest parim variant on lennuki ja bussi kombinatsioon.

See huvitavus kaob tavaliselt pärast kolmandat tundi kiirteel.

Kui just hing bussiromantika järele sügeleb, siis võib ju lennata Ryanairiga Londonisse ning sealt kas brittide Megabusiga või prantslaste IDbusiga Pariisi sõita, piletihind 25-30€ üks ots, sõiduaeg 7-8 tundi.

Praeguseks olen leidnud lahenduse, et lähen bussiga Saksamaale ning olen seal nädal või kaks, edasi rongiga Prantsusmaale. Kas see on reaalne või on kellegile targemaid kogemusi.

Rongiühendus Saksamaa ja Prantsusmaa vahel? Ikka.

Lennukiga saab suht soodsalt- eriti kui viitsid kuskil ümberistumisi teha. öömaju on seal ka soodsaid. Tasub otsida. Ise olen käinud Pariisis bussiga - olime kohapeal 3 päeva, aga kui minna, siis tasub ikks 7-10 päeva kohapeal olla :) siis saad ikka vaadata ja olla mõnusalt, ei pea kuhugi tormama. öömaja soodne näiteks - Etap Hotels - ketis :)

Kuna mul on just plaan üksi seljakotiga minna nn. enda leidmise reisile, et avastada palju ja näha võimalikult palju siis ei taha just lennukiga. Kuigi tean, et bussist ka palju ei näe, kuid midagi siiski ning hea aeg raamatuid lugeda.

Plaan kokku reisida vähemalt kuu aega, ehk jagada siis kaheks nende kahe maade vahel. Samas, kui leiaks kohaliku tööd jääks pikemalt. Kas kellegil on kogemust, kas juunis leiab sellist hooajalist tööd teenindusalal või koristusalal nt Saksamaalt või Prantsusmaalt.