Bussiinfo Eestis

Oleme uhked, et meil on netist info kättesaadav ja e-teenused maailmatasemel. Hakkasin täna hommikul otsima siis, et millised bussid väljuvad Haapsalu Bussijaamast ning võta näpust. Haapsalu linn viitab vaid bussifirmade kodulehtedele, mingit üldpilti, et millised mis kell bussid saabuvad või väljuvad, ei ole võimalik saada. Täiesti uskumatu, et selline turismi enda jaoks oluliseks pidav linn nagu Haapsalu, et suuda kodulehel infot hoida ega uuendada. Samuti Haapsalu Bussijaam, tursimiinfo jne. Kuidas me siis oma turistidele midagi pakkuda saame, kui ametnikud on jala sirgeks lasknud ega viitsi absoluutselt vaeva näha?

Üldpilt on loodud: http://www.peatus.ee/

Kuid see võiks ka hindu kajastada.

Ma peaksin teadma, millal ja kuhu ma tahan minna. Samuti peaks olema mul üsna hea geograafiline arusaam Eestist. Näiteks võiks see anda välja kõik väljuvad bussid Haapsalust, see lehekülg aga soovib ikkagi lõpp-punkti. Või siis kõik saabuvad või läbisõitvad.

Kas sul läksid korraga katki nii auto kui ka telefon?

Selles mõttes küll. Kuid selle lehega on info olukord paremaks läinud. Näitab väikseid kohti. Varem pidi ikka infosse helistama ja küsima aega või et mis firma seda liini teenidab ja siis otse firma leheküljelt vaatama. Bussireisd http://www.bussireisid.ee/ näitab ainult suurte linnade vahelisi liine.

Peatus.ee kohta mõned nipid, mille peale niisama lihtsalt ei tule:

  • Kui klikid kaardil peatuse ikoonil, avaneb pop-up, kus on ka kõik sealt väljuvad liinid kirjas
  • Kui lähed Linnaliinid või Maakonnaliinid Tab'ile ja sisestad lisaks maakonnale/linnale ka peatuse nime, saad peatuse koondsõiduplaani.

Konkreetselt Haapsalu bussijaamaga tundub peatus.ee-s segadus olevat, on Haapsalu rdtj, seal peatuvad ka bussid?

Siis on halb, kui asi on lahendatud stiilis "mille peale niisama lihtsalt ei tule". Kõik peaks olema lihtne ja kergesti avastatav. Mina nendest võimalustest ei teadnud.

Mul on reedel üks inimene saada Haapsalust Keilasse, läbi häda leidsin, et vanasti käinud 11.00 buss enam ei liigu. Ja 16.20 liigub mingi buss, aga see on ilmselgelt liiga sobimatu. Aga kas ka rohkem või midagi sellist, seda ei leidnud. Hädapärast oleks võinud sõiduplaaniga mängida ja mingisse muusse punkti vastu minna, aga kõiki väljuvaid ei osanud rippmenüüst või pop-up ga otsida.

Tükk aega klikkasin, siis võttis taha. Aga selleks et kellaaegu näha ja peatusi liinil, peaksin ma ikkagi kõik liinid eraldi läbi klikkama. Väidan, et nad ei ole oma süsteemi läbimõelnud ning kohalikud omavalitsused võiksid ka jälgida info kättesaadavust!

Kui kirjutad bussireisid.ee lehel algpunktiks Haapsalu ja lõpppunktiks Keila, siis lööb koheselt selle 16.20 bussi ette. Rohkem variante ta ei paku, ka mitte ümberistumist, mida näiteks Kuressaare-Tartu puhul edukalt teeb.

bussireisid.ee kirjutab ise nii:

/../ Nimelt on andmebaasis sees BussiReisid OÜ teenindatavate piletimüügi punktidega seotud liinid. Hetkel on neid kaheksa: Tallinn, Tartu, Võru, Rakvere, Narva, Jõhvi, Sillamäe ja Viljandi. Seega näete andmebaasis kõiki liine, mis neist peatustest väljuvad või neid läbivad. /../ http://www.bussireisid.ee/index.html?MENU=ABI

Wagner, jah, viimased ~15 aastat on seal rongidega nadisti ja peatuvad ainult bussid. Ja Tivolituur. Või teisipidi, raudteeveerem seal suurt muud peale peatumise ei teegi, bussid aeg-ajalt saabuvad ja väljuvad ka.

Konkreetselt Haapsalu bussijaamaga tundub peatus.ee-s segadus olevat, on Haapsalu rdtj, seal peatuvad ka bussid?

Isiklikult leian, et peatus.ee-ga on asjad siiski suure sammu paremuse poole liikunud, varemalt pidi kohalikke sõiduplaane maakondade portaalidest ja/või kohalike vedajate lehtedelt taga ajama, hea, kui sealgi midagi oli.