Californias seiklemine

Tere!

Sooviks teada kas seda reisi oleks võimalik teostada 9 - 12max päevaga.

Nimelt sooviks teha kiire käigu Californias. Taäpsemalt: Los Angeles - San Diego - Grand Canyon - Las Vegas - Sequoia park - Yosemite Park - San Fransico - Los Angeles.

Päevade arv on piiratud kuna edasi on vaja minna Floridasse. Tean, et Californias on palju ilusaid kohti ja aega oleks vaja palju rohkem, aga sooviks teada mida teised arvavad. Plaan oleks rentida auto ja sõita siis need kohad läbi. Linnadele annaks 1 päeva. 1 päeva õhtuks saabuks LA'sse ja siis 9-ndal päeval / 12-ndal päeval lendaks ära Floridasse. Tundub võimatu jh? Äkki peaks SF ja Yosemite pargi välja jätma?

Tänud.

Ei ole mõistlik. Kokkuvõttes ei näe sa mitte midagi korralikult. "Käisin Yosemitest läbi", "Nägin Grand Canyoni ära", kõik.

Ma lõikaks selle kava vähemalt pooleks. Kas LA ja LV ja nende ümbrus, või SF ja Yosemite kant. Mitte mõlemad korraga. Ja võtaks järgmise poole Californiat järgmisel korral.

Variant on ka SF -> Yosemite -> LasVegas, jätta ära LA ja San Diego, ja minna sealt otse Floridasse. San Francisco on kõige ilusam linn, mida ma näinud olen, ja Las Vegas on kõige veidram. Nii et mõlemad võiks ära näha. Ja ühest õhtust ei piisa. (Kui arvestad 1 päev objekti kohta, siis sellest enamik läheb ju kohale saamise peale.) Juurde võib võtta kas Death Valley (Yosemite ja LV vahel) või Grand Canyoni (LV-st lõunas), mõlemas läheb vähemalt täispäev.

Juba see oleks üsna pealiskaudne kava. Sinna veel poole rohkem juurde toppida - tähendab, et te põhiliselt sõidate, mitte ei vaata ega ei naudi.

Head reisi!,

See on minimaalselt kuu aja kava, mis sul algselt kirjas. Konkretiseeri ja ära üle planeeri. Mina tavaliselt bronnin majutust jooksvalt ja plaane teen ka jooksvalt nii nagu endale meeldib ja sobib. Kõige hullem asi on hakata autoorjaks ehk siis sõita siia-sinna ilma eesmärkideta. Pane endale paika miinimumprogramm loogilises järjestuses ja kui aega üle jääb, siis saad näiteks Vegasest teist teed pidi tagasi tulla vms. Pigem juhtub see, et aega jääb puudu.

tänud, sain isegi aru, et suht hull plaan.

Täitsa talutav plaan on mu arust 12 päeva kohta, ma ei saa aru oigamisest, et mine kauemaks.
Saad linnukese kirja, maitse suhu, ning sinna kuhu tahad, võid hiljem ju pikemaks minna.

Ma olen jätkuvalt veendunud, et selise plaaniga saaba ainult automaitse suhu. Ameerikat tuleb nautida, eriti loodust. See on võrratu. Ja tegelikult on parim variant see, et kui sa ei bronni hotelle massiliselt ette, siis näed täpselt kui palju sa jõuad.
Ise lähen seekord lõunasse ja itta ning olen broneerinud ära 2 esimest ööd + auto kogu perioodiks.

Ise tegin sarnase ringi, kuigi jah veits pikemalt. Ning hiljem soovisin, et oleks veel kauemaks mõnesse kohta jäänud. Kuid 12 päeva on ka ma arvan, et piisav, et tõesti maitse suhu saada. Pärast saad tagasi minna. Kuigi kiireks läheb küll. Aga põhi kohad näeks ilmselt ära.
Ise tegin San Francisco - LA - San Diego - Grand Canyon - Las Vegas - Death Valley - Yosemite National Park- San Francisco.

To Hea Kurimoor: Mis firma kaudu sa auto bronnid? Mina tavaliselt bronnin avise kaudu ja läbi eesti kontori (oman kliendikaarti), sest alati tuleb kas sama või odavam kui läbi välismaa lehekülgede. Võib- olla olen ka vähe otsinud, aga olen rahul olnud :)
Hotellide broneerimise koha pealt on sul õigus. Nii on ka huvitavam ja tihtipeale odavam :)

Mina bronnin www.billiger-mietwagen.de ja mitte kunagi ei ole siinsed pakkujad suutnud mulle nii head hinda teha (olen ka mitme firma püsiklient). Kusjuures seekord lähen koos oma rahvusvahelises firmas töötava sõbrannaga ja ka temale tehtud nn korporatsioonihind oli mitu korda kallim, kui sakslaste pakkumine. Selle saidi puhul on ainus ebameeldivus see, et tuleb mõnevõrra saksa keelest aru saada. Saksa poolt on super teenindus. Eelmine kord tegin bronni laup vastu pühapäeva öösel ja juba pühapäeva hommikul kell 10 eesti aja järgi helistati mulle, et täpsustada ühte asja. Edasine suhtlus toimus maili teel (kõigepealt kinnitus, et selline bronn on tehtud, paar päeva hiljem ka välja prinditav broneeringuleht). Lisaks saadavad nad enne reisile minekut piirkonda tutvustava teksti koos vajalike linkidega.
Seekord võtan auto ühes osariigis ja annan tagasi teises. Kuna tuleb tagasiviimistasu juurde, siis olid sakslased väga abivalmid ning leidsid mulle odavaima variandi minu valitud autoklassis.

Jah, sama kogemus autorendiga, et paar lehte netis teevad ikkagi selgelt soodama pakkumise kui keegi teine. Ja kommenteeriks ka kogu seda kava ja plaani suht samamoodi nagu enamus - selgelt on seda liiga palju. Isegi mitte aega vähe vaid kohti palju. Eelmine aasta samal ajal olin seal ja keeruline isegi soovitada, mis teha. Me näiteks olime tulnud LAst läbi Death Vally Las Vegasesesse ja sealt ei läinud Grand Canyonit vaatama. Kuna ainult äärele sõitmine tundus mõttetu ja alternatiiv oli Indian Wellsis Kaiat vaadata, mida me ka tegime.