CDG lennujaama

Tere!

Olen lugenud läbi Trip.ee Pariisi postitused, lisaks Tripadvisori lehelt. Ja tekkis selline küsimus: lend läheb laup. Pariisis 11:30 CDG lennujaama 1 terminalist Kopenhaagenisse. Tripadvisoris on soovitatud inimestel 3h enne lendu juba CDG lennujaamas kohal olla!! Mitte Pariisist minema hakata 3h varem vaid et peab juba kohal olema nii palju varem. Kuidas oleks eestlaste soovitused? Kas tõesti pean 3h varem juba seal kohal olema? Pole varem CDG kaudu lennanud, mul on ka äraantavat pagasit.

Olen jõudnud 5 minutit peale check-in lõppu terminali ja ka siis polnud Kopenhageni lennule saamisega mingit muret. See 3h soovitus on ilmselt seepärast, et terminalides ekslemine võtab oma aja, eriti, kui ühistranspordiga lähed. Mina hakkasin 40 minutit enne chek-in lõppu Eiffeli juurest taksoga argipäeval õhtusel tiptunnil minema. Sõit kestis 40 minutit ja maksis 40 EUR.

Riskida check-ini lõpuajaga oleks ikka väga rumal.

Minul on jällegi ühel korral olnud juhus, et kesklinnast CDG lennujaama sõiduks kulus 2,5 tundi autoga. Seal on vahest tipptunnid ikka tõeliselt ruineerivad. Kiireim viis on siiski olenemata kellaajast sõita sinna rongiga.

Minu kogemuste põhjal on olenemata lennujaamast alati olnud soovituslik kohal olla 2-3 tundi ennem lendu.

Tõesti-milleks riskida, iial ei tea mis ette tuleb või mis järjekorrad seal kuskil olla võivad.

Jutt pole check-ini lõppemisega riskimisest, vaid sellest, kas peab 3h varem kohal olema. Loe ikka teema algataja postitus kah läbi.

Kuigi mõni ehk saab ka tund varem hakkama kuid usun, et 1,5 h on igati piisav ja optimaalne aeg. Aga sõltub muidugi turvakontrollist jne. Kui rongiga tuled linnast, siis mõne terminali jõudmiseks vaja seda terminale ühendavat "transiitrongi" kasutada aga see ei tohiks kah koos koos ootmisega võtta üle 10-15 min. Võid ju ka 2 h varem kohal olla, et süda rahul oleks aga 3 tundi on selgelt liialdus. Pole Pariisist suuremateski lennujaamades reeglina 2 tundi varem vaja olla.

Indrek, jutt oli sinu kekkamisest, et "jõudsin lennule 5 minti pärast check-ini lõppemist ja polnud mingit muret". See jätab algajatele lendajatele vale mulje, et täitsa OK on viimasel hetkel jõuda.

No selles mõttes jah, tasub suuremates lennujaamades varem kohal olla ja õige koht kätte otsida. DCG-s on ülejäänud aeg võimalik kenasti ära kulutada kah. Minu post polnud mõeldud kekkamisna. Istusin õige rongi peale, kuid sõitsin vales suunas, Eiffeli juures sain aru ja hüppasin maha. Vaatasin kella ja otsustasin takso kasuks. Takso sõitu vürtsitas inglise keelt mitte rääkiv taksojuht, üsna tugev avarii trumfikaare ringi peal, millele taksojuht reageeris vaid korraks autost väljumisega ja kiire sõimuga ning ka sõrmeküüsi kulus omajagu, kuna iga sekund oli sõna otseses mõttes kaalul. Võimalusel reisin ainult käsipagasiga, nagu ka tookord. Tänu headele juhustele õnnestus peale saada.

Kardan, et nagu igas suuremas lennujaamas, on ka CDG mõnevõrra prognoosimatu. Lisaks on CDG ülesehitus natuke segane. Isiklik kogemus nii saabudes kui lahkudes väga positiivne (s.t väga kiire), aga kõigele vaatamata oleks hiljemalt 2 h enne lennu väljumist kohal.

Tänud kõigile asjaliku info eest! Sain targemaks!!! :)