Chiang Mai

Kuna jaanuaris kaheks nädalaks Taisse minek ning reisiplaani jääb peale Krabi ja Bangkoki ka Chiang Mai siis tekkis küsimus.

Keegi on viimati käinud seal? Peale Tiger Kingdomi ja mõndade templite midagi veel soovitada?

Lisaks olen majutuse osas kahevahel, et kas võtta südalinna äärde see või natuke eemale.

Kui loomapiinamise kohad on mingiks eraldi huviobjektiks, siis ilmselt leiab seal kandis midagi ka elevantidega. Chiang Mai ise muidu väga lahe linn, kus saab elamuse kätte ka ilma erilise plaanita ringi vaadates.

1
0

Võta roller ja sõida Pai'sse. 150 km millest 2/3 lahedad kurvilised mägiteed.

0
0

Loomapiinamise kohad pole eraldi huvi, lihtsalt see üks variant kuhu minna. Saan aru, et see pole õige, samas korra võiks elus ühe sellise koha ära näha. Eelnevalt olen selliseid kohtasid ignoreerinud, eriti mingeid delfiinide parke ja showsid.

Kuidagi imelik lihtsalt, et see koht on siin foorumis täiesti ära unustatud. Lonley Planet peab seda näiteks oma raamatus top3 kohaks, mida külastada Tais. Seega mõtlesingi küsida kaasmaalste soovitusi/kogemusi, kes seal käinud on.

0
0

Pai'sse sõit liiga lahe/kurviline/ohtlik - ei soovita ise rolleril seda ette võtta. Isegi minibussis ajas mõne öökima. Koht muidugi lahe ja erinev näit Phuketist või Bangkokist. Chiang Mais võta kindlasti südalinna (nn ruudu) äärde või sisse. Kui pole enam väga hosteli tüüpi teiste turistide nautleja, võta pigem väiksem/rahulikum majutus kuskil kõrvaltänavas. Chiang Rai ja nn kuldne kolmnurk ka teostatavad, kui aega rohkem.

0
0

Eks matkajate eesmärgid ja kogemused on erinevad aga Chiang Maist tasub mõne päeva möödudes edasi põrutada. Aga kindlasti külasta päikesetõusu ajal Doi Suthepi templit, kuhu rattameestel võimalik ka kahel rattal üles sõita (kindlasti on linnas laenutus kogu vajalikuga)- uskumatu kogemus kuldse templi ja päikesetõusu kohtumisest! Meie eesmärk oli rolleritega Chiang Mai ümbruses ringi sõita. Võin siinkohal öelda, et minu kallis kaasa on rolleri sõidu osas eriti kartlik ning need kurvid me sõitsime läbi rahulikult ja see oli seda väärt! Tee peal oli mitmeid templeid mida külastada ja lummavad loodusvaated. Motika otsa keerasime ümber Pais ning veetsime seal mitu head päeva. Night Market ja uskumatu street food üle kogu öise linna, kohalikke kõrtse, majutusi pidavad euroopast pärit ja ammu sealt lahkunud tegelased, kes valgustavad sind kohaliku elu-olu osas, tai-poksi treeninguvõimalused ja kohalikud vaatamisväärtused; Pai kanjon, White Buddha (oli veel üks lahe ujumiskoht Pai lähedal aga nime ei mäleta) - imeline!

0
0

Chiang Mai on pigem templilinn (neid on selle ümbruses). Elevantide osas leiad iga hotelli brošüürivalikust umbes 6 elevantide kaitseala omad, kus väidetavalt neid siis kaitstakse ja päästetakse ja maksad selle eest, et sa ei sõida nendega ja selle eest, et nad ei tee trikke. Chiang Mai läheduses on rohkem mägesid ja mäevaateid, kas siis Pai poole või Rai poole mägedesse, leidub ka kuumaveeallikaid. Ööelu puhul tuleb arvestada, et Chiang Mai ei kuulu eritsooni (nagu Phuket, Pattaya vms) ja pärast sõjalist riigipööret lõpeb ööelu juba aasta aega kell 12 südaöösel, kui kõigis baarides muusika välja ja valgus sisse lülitatakse. Ööturud pakitakse kokku ca 23 paiku õhtul. Leidub küll paar kohta, kus üritatakse ööelu venitada kella kaheni öösel (näiteks Spicy, mis enne sõjalist riigipööret oli tuntud kohana, kuhu kell kaks alles hakkas mujalt rahvast kogunema). Odavad majutused on ruudust põhja pool. Põhjavärava juures on lausa hostelitänav, viisakas majutus ruudu sees on ka igati tore. Eemal ööbimine väga palju juurde ei anna, liiklus nendel ühesuunalistel tänavatel on pöörane ja tihti pead pikalt vales suunas sõitma, enne kui saad õiges suunas liikuma hakata. Ruudu keskel ööbides on paljud kohad jalutamiskauguses.

0
0

Olen kungi teinud Chiang Maist päevatripina tsiklimatka Doi Inthanonile, mis on Tai kõrgeim tipp vist oli umbes 2600 m merepinnast. Tsikliga sai päris tippu välja mööda asfalti. Soovitan, vahva oli.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased