Costa Brava

Kas keegi teab seal kandis mõnda odavat majutuskohta? Kas ranna lähedal telkimiskohta leida on kerge ka väljaspool kämpinguid ja kuidas sellesse suhtutakse? Kas Gironast on võimalik jalgrattaid rentida ja kui palju see umbes maksta võiks? Ja mida olulist võiksime veel arvestada sinna reisides augusti kuus? :)

Kui huvitab, siis Costa Brava kohta on infot www.reisima.net kodulehel Meie sihtkohad all. Ühelegi nendest küsimustest küll vastust ei leia, aga ehk midagi ikka.

0
0

Selle lehe pealt on näha, et jalgrattaprobleemi Gironas ei ole. No või siis hoopiski on, sest neid kasutatakse palju ja igale poole ilmselt ei leia ka kohta nende parkimiseks või vastupidi, igal ajal ei ole neid võtta mõnest paigast. Hindu sealt ei leidnud, aga ei usu, et see teenus kallis oleks.

http://terra2.girona.cat/tcext_xarxabicicletes/map.htm

Kahjuks on leht katalaani keeles, inglise keeles esimese hooga ei leidnud midagi sarnast. Kataloonias kolades tulebki sellega arvestada, et teiega suheldakse katalaani keeles. No kämpas ja muuseumis muidugi saab inglise keelega hakkama, aga seljakotiga väikestes armastes paikades ei kiputa võõrkeeles suhtlema. Lohutuseks võin mainida enda tähelepanekutest, et Kataloonias osatakse võõrkeeli paremini, kui mujal Hispaanias. Paraku on neil levinud itaalia ja prantsuse keele õpe - ikkagi naabrite keeled ja sama keelerühm ka veel. Eriti praeguste ulatuslike tulekahjude kumas, olen surmkindel, et telkida võib vaid kämpingutes. Augusti kuus tuleb arvestada soolasemate hindadega ja ülerahvastatusega, sest kohalikud ja ka naabrid puhkavad enamasti just augustis.

http://www.aboutgirona.com/ http://www.costadoradaspain.com/ http://www.catalonia.ca/

0
0

Ise ööbisime Tossa de Mar'is, Carmen-Pepi pensiõn'is. Pidas seda üks väga armas ja rõõmsameelne vanaproua, kes koguaeg jahvatas hispaania keeles ja patsutas seljale, hoolimata sellest, et me saime vaid kolmandikust aru, mis ta rääkis. Ära minnes kinkisime Tallinna kommikarbi, mis tõi vanaproual pisara silma ja läks kohe oma toast veinipudelit tooma. Kuna käisime väljaspool hooaega, tegi ta küsimata korraliku soodustuse - maksime kahepeale 35 EURi öö. Tal on mitu tuba, kolmel korrusel. Paari minuti jalutuskäigu kaugusel merest.

Carmen-Pepi pensiõn, C/San Miguel 10. Tossa de Mar. Tel 972 34 05 26. www.pensionpepi.com

0
0

Tahaks nädal kohapeal elada ja kolm päeva ringi sõita (juhuööbimised vist). Minek kahe perega, lastega. Rendiautod. Kas tasuks nädalakese olla Bravas või Doradas? Me oleme sellised pigem rahulikkuse pooldajad, linnakära ja rahvamassid pole väga meele järgi. Kes on käinud, palun muljetage. Igasugu muud head soovitused on vägagi teretulnud. Kas on üldse tõenäoline leida nendeks üksikuteks öödeks kodumajutust 8le? Kas metsik ööbimine tuleks kõne alla? Kämpingud? Tänan!

0
0

Läbi booking.com saab päris hea hinnaga hotelle. Meil broneeritud mai lõpuks 7 ööd koos hommiku ja õhtusöögiga 170 EUR inimene kaheses toas. Söökideta ja vähemate tärnidega majutuse oleks saanud samaks ajaks 70 EUR 7 ööd üks inimene.

0
0

Unustasin lisada, et hotell asub Lloret De Maris.

0
0

To reisihull: meil 5 liikmeline pere so. 5x70 söökideta. Me leidsime siin 8le (koos teise perega) juba alates 400 hinnaga. + privaatsus. Maja renti saame kahe pere peale jagada. Kas keegi jagaks ka hinnainfot (bensiin, toit). Kuskil teemas rääkis keegi, et tasuks Andorrast kraami osta...? . . . Lause ja kohanimed algavad Trip.ee-s endiselt suure algustähega!

0
0

To roheline reisunaine: Lloret de Mar ja Tossa de Mar on väga rahvarikkad kuurortid, seal peatuvad põhiliselt noored ja palju on ka idaeurooplasi. Soovitaks mõnda vaiksemat linna, näiteks Llanca, Roses, Cadaques, isiklik lemmik on Empuriabrava, kuid see ei ole ka väga vaikne koht, vaid üsna rahvarikas, samas rand on seal super. Ühesõnaga mina eelistaks Costa Bravat just selle looduse poolest. Bensiin on Hispaanias suht samas hinnas, mis Eestis.Toit on üldiselt odavam, välja arvatud värske (kana)liha. Oleneb ka muidugi, kust osta ja mida osta ja kui suures linnas juhtute olema. Igatahes kallimaks ei tohiks kindlasti minna, kui Eestis ostes. Väljas söömas käia ei ole ka väga kallis, aga toidud on neis mereäärsetes pirkondades lausa jumalikud. Andorra on muidugi üliodav just alkoholi poolest. Toidukraam on ka suht OK, kosmeetikal ja lõhnadel väga suurt vahet ei ole. Tehnika on ka suht odav. Andorra kohta veel nii palju, et kuna tegemist kolmanda riigiga, siis sealt massiliselt midagi välja tuua ei saa, piiril kontrollivad kõvasti ( eriti Hispaania poolel), Prantsusmaa poolel mitte niiväga. Aga Andorrasse tasub minna juba Andorra enda pärast :)

0
0

Kui kedagi huvitab majutus majades ja korterites kus saab iseenda peremees olla siis saab on siin valida http://www.holiday-rentals.co.uk/ ja valik on päris suur.

0
0

Tänud toredate soovituste eest. Otsustasime kodumajutuse (maja) kasuks Costa Bravas. Ehk oskab keegi jaga kogemust ka Costa Bravast Biscaya lahe/ookeani äärde sõitmise kohapealt. Planeeriks kolm päeva sinna ja tagasi. Kas jõuaksime? Ja soodsad ja positiivsed autorendi kogemused on samuti abiks.

0
0

Ookean on suht kaugel, kui Costa Bravast otse minna siis oli ca 600 km, kui ma õigesti mäletan. Et sõidab ära küll päevaga sinna ja päevaga tagasi, aga teepeal on väga palju vaadata. Kolm päeva on vähe, aga mitte võimatu :)

0
0

Tere!

Lennupiletid ostetud novembriks… Mis ilm sel ajal seal reaalis on? Kuhu on soovitav koos lastega minna?

0
0

Novembris on sooja nii umbes 18-20 kraadi ringis. Lloret de Mari ilmade statistikat aastate lõikes ja reaalaja ilma saab vaadata siit - http://www.lloret.net/wetter_e.php

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased