Costa Rica

Kas on keegi käinud lähiajal 2021/2022  või minemas Costa Ricasse? Ootaks väga infot Teie reisikavadest. Sooviksime väga külastada mõlemat rannikut, aga lugedes vanu kommentaare, siis jäi mulje, et selleks ikkagi ei jagu aega.  Reis kestab 16päeva. Kas on ikka õige/mõttekas võtta rendiauto kogu reisiks?

Tere!

Olen minemas oktoobris 10 päeva, hetkel siiski plaanis külastada mõlemat rannikut ja vaatame ära kõige populaarsemad must be kohad. Võtame kogu perioodiks rendiauto, kuigi kiideti ka ühistransporti, kuid siis läheb palju aega kaotsi.

0
0

Ma käisin Costa Rical 23.12.21-08.01.22.

Ja ei oska öelda muud kui soovitan väga minna, sest Costa Rica on väga ilusmaa.

Lähen aastal 2024 tagasi.

Mina ise ei rentinud autot ega ka polnud vajadust mul seal hotellis olla.

Mul lähedased seal :)

0
0

Käisime eelmine aasta lõpus u. kuu aega, võtsime auto terveks perioodiks ja tegime sisuliselt ringi peale.  Ise võtaks alati auto, eriti kui aeg piiratud. Iseenesest on 16 päeva tehtav. Kui läheb kiireks siis jätaks ise Kariibi poolse ranniku ära (ja tegelt jätaks ja Fortuna ja Tamarindo ka ära, väga USA turistikad). Soovitaks https://www.catarata-del-toro.com/ parki, vähe turiste aga väga heas mõttes ootamatu koht.

0
0

Meie käisime 2020 aastal ja olime 12 päeva. Auto oli renditud terveks ajaks. Kariibimere rannikule ei jõudnud kahjuks, tundus, et läheb liiga hulluks tõmblemiseks. Me muidugi olime reisil ka 3-aastase lapsega, seega sõita ca 5 tunniseid otsi tundus veidi karm. Sõitmist oli seal muidu üksjagu küll ning kui kilomeetrite järgi tundub, et pole nagu miskit, siis reaalsuses on teed kohati päris halvad ning sõidukiirus võib kukkuda 20-30 km/h. Aga kus me käisime ja mis tegime. San Joses me ei peatunud, võtsime lennujaamast auto ja sõitsime kohe edasi. Tahtsime näha Poas vulkaani kraatrit, seega olime ühe öö seal lähedal. Reaalsus järgmisel hommikul oli kahjuks üks suuuur pilv kraatri kohal :D Aga noh, käidud ja "nähtud". Sealt sõitsime edasi Fortunasse, Arenali piirkonda. See oli ausalt minuarust Costa Rica kõige ägedam piirkond. Käisime iga päev erinevates kohtades matkamas, soovitan kindlasti külastada Tenorio rahvusparki kus on türkiissinine Rio Celeste jõgi, Mistico hanging bridges parki, La Fortuna koske ja Arenali vulkaani. Samuti kallis, aga külastamist väärt on Tabacon hotsprings, kus on kuumaveeallikate basseinid - täielik wau elamus. Aga kuumaveeallikates saab Arenalis ka tasuta kümblust teha, Tabaconist veits edasi on tasita kuumaveeallikad, täitsa google mapsis ka olemas "free hotsprings". Väga kift koht, käisime igal õhtul seal mõnulemas. Fortunas olime 4 ööd, aga oleks tegevust jätkunud kauemakski. Edasi sõitsime Monteverdesse, kus külastasime Selvatura parki. Meie ei saanud, kuna väike laps oli kaasas, aga soovitan kindlasti ziplineingut teha seal - tundus väga äge! Edasi sõitsime Manuel Antoniosse, kus käisime rannas, külastasime Manuel Antonio rahvusparki ja Nauyaka koske. Lisaks Kariibimere poolsele rannikule jäid järgmiseks korraks ka Nicoya poolsaar, Corcovado rahvuspark ning Guanacaste rahvuspark, mis ka väga põnevad tundusid. 

16 päeva tunduks ajalises mõttes teil täiesti teostatav mõlema ranniku jaoks, aga sellisel juhul ma ei kujuta seda ilma rendiautota kindlasti ette (pealinnast Kariibimere äärde on autoga ca 4 tundi sõitu, bussiga veelgi kauem). Samuti on muidugi omaette teema see, et kõik soovitavad võtta Costa Rical veits aeg maha ja nautida seda "pura vidat" selle asemel, et võimalikult palju ette võtta. Ma ise arvan, et Costa Rical võiks vabalt kuu aega ka olla ja isegi siis jääks väheks :)

1
0

Meie käisime 2020. aasta veebruaris perega - siiani üks meie lemmikumaid sihtkohti ja kindlasti tahaks tagasi.

https://forcinafamilytravels.blogspot.com/search/label/Costa%20Rica

1
0

Tere

Milline oleks kõige parem ajavahemik Costa Rica  külastamiseks. Meie veebruar - märts ? 

Kuidas hindate kohapealset hinnataset ja oma reisikulusid, kes käinud on viimase 2 a jooksul ? Jah, ma tean, et see on täpselt nii palju kui soovid, budget vs high end aga keskmine tase umbes ?

Kas seal on ka sellist nö rannapuhkuse kohta, mida reisi lõppu jätta ?

0
0

Veebruar-märts seal ilus ja soe kindlasti.

Tibavihma saab ka ;)

0
0

Meil piletid ostetud veebruari lõppu, kokku 13 ööd ja ka rendiauto kogu perioodiks. Kariibi mere ja Manuel Antonio jätsime välja. Arneali piirkonnas 4 ööd ja 2 ööd Monteverdes, lisaks Poa, Tenorio ja meil ka 6 ööd puhkust Westini hotellis. Väidetavalt on sügisel vihmane Vaikse ookeani pool ja  veebruaris jälle Kariibi pool. Loodus on seal kahtlemata väga võimas, aga lihtsalt olla tahaks ka. Seega 6 päeva matkadeks ja ülejäänu muljete seedimiseks, kuna puhkuse planeerime reisi keskele, et korraga ei oleks kõike liiga palju.

0
0

Käisime novembris 2021 ja jõudsime oma pea kolme nädalaga vaid lõunarannikule ja kahjuks oleks sealgi soovinud rohkem avastada. Olime plaani võtnud oma rendiautoga ka Kariibi mere äärde minna, aga kahjuks ei kavatsenud seal vihmaperiood kuidagi lõppeda ja me jätsime selle tulevikuks. Ehk siis ilma poolest november on veel selline nibin-nabin. Hinnatase on seal küllaltki kallis (Eestile sarnane, aga ootaks vähemat :)
Ehk siis minu kogemus, kui tahad natuke puhata ka ja mitte ainult autos istuda (vahemaad lühikesed aga võtavad tänu mägedele ja ummikutele meeletult aega) siis keskenduks ühele poolele.
Imeline maa. Põhimõtteliselt kõik meeldis. Ehk olidki kaks asja, mis natuke ei meeldinud: inimesed on kuidagi tülpinud olemisega ja hinnad on ikka suht kallid

0
0

Meie käisime veebruari lõpp-märtsi algus. Vaikse ookeani rannikul oli kuum ja kuiv, ainult ühel öösel Manuel Antonio lähedal kuulsime, et sadas.

La Fortunas sadas ikka iga päev mingil määral ja vahepeal oli sadu päris tugev. Pidime isegi ühel päeval plaanid ümber tegema, sest matkamiseks olid rajad liiga mudased. Samas giid, kellega La Fortunas jõesafarit tegime ütles, et jõesafariks on hea aeg, sest veetase jões polnud liiga kõrge. Et vihmaperioodil on vett rohkem ja vool kiirem. Nagu ma aru sain, siis Arenali ümber sajabki tihti, lihtsalt vihmaperioodil sajab kogu aeg.

Hinnatase on jah näiteks Aasiast ikka tunduvalt kallim (väljas söömine, ekskursioonid, piletid, majutus), autorent oli ka päris kallis.

0
0

Küsimus nendele, kes käinud - kas kõik matkad tasub teha giidiga? Olen mõelnud, et veega seotud ja öised vaatlused kindlasti, aga kas ka lihtsamad matkad on mõistlik giidiga koos teha? Näeb ja kuuleb kindlasti rohkem. Aga kuna pere peale iga päev 2x giid võtta on päris korralik summa kokku, siis mõtlesin, et näiteks Tenorio võiks ka omal käel olla tehtav, Poa kindlasti ok (eelnevalt tuleb vist aeg broneerida) ja ka mitmed kosed. Millised matkad on kõige paremad olnud, mida kindlasti soovitaksite? Valik on suur ja kõike võtaks, aga mingi hetk hakkavad vist korduma ka. Kas pimeduses matk teha Arneali või Monteverde piirkonnas? Sama hommikuse linnuvaatluse kohta küsimus. Kas kohvi istanduse külastamine on väärt, kui olen neis enne käinud teistes piirkondades?  Ma saan aru, et vihma riided ja korralikud matkajalatsid on must arvestades, et võib olla porine.

0
0

Meie (2 täiskasvanut ja 2 peaaegu teismelist) tegime "river float" jõesafari La Fortunas ja Carrara rahvuspargi matka giidiga, ülejäänud (Manuel Antonio, Nauyaca kosed, Arenal 1968 rada) ilma.

Jõesafari broneerisime enne reisi, korraldajaks Anywhere (jäime väga rahule, giid oli tore ja nägime palju loomi-linde). Carraras võtsime giidi pargi väravast (giid ise oli tore, kuigi loomi väga palju näha ei õnnestunud, aga midagi ikka nägime, rohkem küll linde, erinevaid nahkhiiri ja putukaid, mida ise ehk ei oskakski tähele panna).

La Fortunas ööbisime linnast eemal hotellis nimega Chachagua, mis asuski praktiliselt keset vihmametsa. See oli väga lahe kogemus ja kindlasti soovitan.

0
0

Meie ei võtnud ühtegi giidiga tripi. Need koskede ja rahvusparkide matkad mõnusalt ise läbitavad, aga kui soovid kindlasti linde/loomi näha, siis tasuks ilmselt mõelda selle peale. Neid ise päris raske märgata. Me küll nägime paari ussi, linde, laiskloomi ja ahve, aga suurem tõenäosus selleks kindlasti kohaliku eksperdiga koos matkates. Aaaa, ja sellises kohas käisime Monteverdes nagu Frog Pond. Seal on igassugused konnad akvaariumites. Alguses mõtlesime et lähme ise, aga soovitati kood giidiga. Kui ma alguses mõtlesin, et no mis kunst mul neid konni seal akvaariumites üles leida ikka on, siis no oi kuidas ma eksisin :D Isegi siis kui giid näitas näpuga ära, kus see konn on, siis oli keeruline teda ise näha. Enamik neist on ikka väga pisikesed ja sulanduvad ümbritsevaga ühte. Seal õnnestus ka seda imelist värvilist punasilmset puukonna näha väga lähedalt. Looduses küll kuulsime neid krooksumisi igal pool päris palju, aga kahjuks ei õnnestunud mingi imega ühtegi konna silmata.

1
0

Kindlasti saab Costa Rica olema super äge reis!

Endal sai käidud 2021/22 detsember- jaanuar, 3 nädalat kohapeal. Samuti oli algselt plaan mõlemale rannikule minna, aga kohapeal mõtlesime plaani ringi ja jäime vaid vaikse ookeani poolele. Ja ka seal poolel oli viimase hetkeni mõte külastada Corcovado rahvusparki, aga ka sellest sai lõpuks loobutud.

Reisiplaani osas olid meil lennud nii, et saabusime Liberia lennujaama ja lahkusime San Jose lennujaamast.

Esiteks liikusime kohe ühistranspordiga Playa Conchal'i piirkonda mõneks päevaks ja sealt tagasi siis uuesti Liberia lennujaama, kust rentisime auto 3 päevaks, mille siis veetsime La Fortuna piirkonda avastades. Tundus lihtsalt, et seal Ka Fortuna kandis läheks ilma autota liiga keeruliseks parkide külastamine, samas ei tahtnud me kulutada autorendile nendel päevadel kus pigem paikne või liikumine igati võimalik ka ühistranpordiga. Kolme päeva möödudes tegime varahommikuse sõidu väikese ringiga Arenali järve äärt kaudu tagasi Liberia lennujaama. Muide autorent 3 päeva kokku maksis 96€, netist mingisuguseid kindlustuskatteid ei hakanud ostma ja sai need letist võetud. Täiskindlustus, 0€ omavastutusega ning kokku läks kõik maksma kolme päeva eest 150€, ehk siis auto rentitasu pluss see kindlustus. Siiani ei saa aru, kuidas see hind nii odav oli. Amigo autorent, netist uurides tundus kohalik isa poja firma nii ca 25 aastase tegevusega. See nende office oli küll kuskil põllu peal, aga back up variandina Uber sõidab ja tegelikult meil õnnestus lihtsalt liinibussis juhilt peatumine välja rääkida. Autot tagastades viisid nad meid sealt officist oma transfeeriga Liberia bussijaama, kust siis liikusime edasi Monteverdesse paariks päevaks. Sealt samuti ühistransport oli täitsa olemas Cloudforresti külastamiseks. Edasi suundusime läbi Puntarenase Queposesse. Seejärel kõrvale Manuel Antoniosse. Järgmisena liikusime Uvita'sse - koht millelt ei osanud väga midagi oodata ja mis lõpuks oli vast me reisi kõige lemmikum paik (kuhu jäimegi Corcovado külastamise asemel). Käisime ka kõrvallinnas Dominicalis, kus samuti olid väga mõnus. Kõik need liikumised (kui kohalikega suhelda ju bussiajad/liinid kohapeal välja uurida) on täiesti tehtavad ühistranspordiga. Korra ka hääletasime Uvitas ja korra jäime seal vihma kätte, aga takso oli kohe võtta nii ca 3-4 € eest ja no eks seal tegelikult sõltub bussile lisaks transpordi vajadus ikka ka ööbimiskoha asukohast. Igatahes edasi (või siis tagasi) liikusime Jaco'sse paariks päevaks ja sealt suundusime viimaseks kolmeks ööks San Josesse. Kuulsime küll palju reisi jooksul, et pole mõtet San Josed oma reisiplaanidesse üldse võtta, kuid me jäime küll väga rahule, et selliseid soovitusi kuulda ei võtnud. Käisime seal FreeWalkingTour'il, mille käigus sai palju Costa Rical kogetut tähenduse, avastasime Telliskivi laadset linnaosa, külastasime rahvusmuuseumi, käisime linna serval olevas kohviistanduses väikesel matkal, nautisime oma hotelli basseini ja no eks tol ajal oli ju tegelikult tarvis ka covid test teha tagasilennuks, mis pealinna haiglas oli hulga odavam kui rannikuäärsetes linnades. Igatahes super äge reis oli ja ise saime mingi hetk seal olles aru, et ehk ei pea nii palju ringi rähklema ja tasub lihtsalt nautida, vaadata, kuulata, olla sealse looduse keskel. 

Giidide teemal, tegime kõik parkide külastused ilma giidita. Ei ütle et see ainuõige, eks oleneb igaühe rahakotist, aga samas loomi/linde nägime kõikjal. Kas näitasid neid eespool liikunud inimesed ja mõnel korral ka giidid, kes teiste inimestega teel olid, pakkusid isegi oma binoklist vaadata. Aga jah, aega peab sellisel juhul võtma nendes parkides, vaatama ja otsima.  Niisama läbi käies ei näe midagi väga iseseisvalt.

Reklaami ei taha küll teha, aga kui huvi, siis Costa Rica highlights'ide all saab näha ka veidi lähemalt me sealsel seiklusel kogetut:

https://www.instagram.com/tripinspirationchicks

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased