Covid-ohtlikest riikidest läbisõit

Alustan esmaspäeval reisi Sloveeniasse, teele jääb Tšehhi, mis on nö mustas nimekirjas. Kas see võib tekitada probleeme Austrias ja Sloveenias? Majutusasutusi ei kasuta.

Eesti nimekirjad ei puuduta teistesse riikidesse reisimist. Need puudutavad vaid Eestisse tulemist.

Austriasse ja Sloveeniasse sõitmiseks tuleb tutvuda nende riikide reeglitega.

Austria - https://www.bmeia.gv.at/reise-aufenthalt/reisewarnungen/

Sloveenia - https://www.policija.si/eng/newsroom/news-archive/103470-crossing-the-state-border-during-the-coronavirus-epidemic

Neil on piirangu all Morava-Sileesia maakond. Ja lisaks tundub, et nimekirja pole tagasi pandud ka Poolat. Kui see 8. juuli info on tõesti viimane.

Leidsin veel info, et Austria-Sloveenia piiri tohivad välismaalased ületada vaid ühest piiripunktist, samuti Sloveenia-Itaalia piiri. aga see info on juuni algusest.

Samas Sloveenia lingis on piiripunktid samuti olemas.

Austria piiril kolm kohta, Itaalia piiril neli kohta.

Kas siis kõigil piiri ületavatel teedel on piirikontroll?

Ilma mingi konkreetse teadmiseta pakun, et mingi kontroll on nendes lubatud piiripunktides. Teistel väikestel teedel ei ole ja see ongi põhjus, miks peale piiririikide kodanike keegi neid ületada ei tohi.

Mis saab siis, kui mööda mõnda küla- või mägiteed Sloveeniasse sõidad, ei tea.

12.07 ületasin Austria-Sloveenia piiri.

11.07 oli Karavanke tunnelis olnud 2h ooteaeg, 12.07 oli õnneks tunnel ja piirikontroll läbitud 25 minutiga.

Piiril kontroll oli üsna ükskõikne - dokumenti näha ei tahetud, taheti vaid teada, kas jääme Sloveeniasse.

Tšehhi piiri lähedal ostsin vinjeti. Bensiinijaamas kõik maskides ja selle 3min autost väljas viibimise tõttu ei kavatse end isoleerida naastes.

Sloveenia uuendas täna oma nimekirja. Poola on lõpuks nimekirjas ja Tšehhil on see maakond maha võetud.

Ületasin 12.07 Austria Graz -Slovenia Maribor piiri. mingit kontrolli polnud ,pidid vaid stopp märgi nõude järgi hetkeks peatuma. Sloveenia politsei vaatas hetke ja viipas edasisõiduks. Sama tegevus ka Austriasse sisenemisel. Horvaatia piiril skaneeriti ID kaardid, pandi ühe autos viibija telefoni number kirja ja küsiti kuhu piirkonda minek. Läti, Leedu, Poola ja Tsehi piiril polnud kedagi.

Täna 18.07 ületasime tagsiteel Sloveeniast Karawanketunneli. Austria poolel on 25km ummik suunaga Sloveenia ja kasvab. Pole kunagi sellist ummikut näinud. Hetkel peaks ilusti 22h pärast Eestis olema. Sloveeniasse tulime 8. Juulil ja polnud probleeme. Karp maske võta kaasa sest turistikates siseruumides on maske vaja (koopad,lossid) ja toidupoed. Vaata kindlasti üle mis reeglid on sissesõidul läbivatesse riikidesse ja mis piiripunktist on mõtekas Sloveeniasse siseneda (ainult 3 Austriast oli enne).

RE: "Karp maske võta kaasa"

Ma olen esimese laine ajal sama maski kandnud, aga kas siis kontrollitakse, et puhta maski ette paned? On saada ju ka tumedaid ja halle maske, mis ei näita määrdumust välja.

Hiljutine uudis, Tšehhist saabudes on need piirangud tühistatud, kui olukord halvemaks vahepeal ei lähe: Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule peavad alates esmaspäevast, 13. juulist Eestisse sisenemisel Euroopa Liidust jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni Rootsist, Portugalist, Rumeeniast, Bulgaariast, Horvaatiast, Tšehhist ja Luksemburgist saabujad. Alates 20. juulist lisanduvad sellesse nimekirja Island, Hispaania, San Marino ja Andorra, eneseisolatsiooni kohustus kaob aga Tšehhist saabujatele.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/suur-graafik-millistes-riikides-on-koroonaviirus-kontrolli-all-ehk-kust-eestisse-tulles-pole-karantiin-vajalik?id=90159571