trip-krainetrip-ukraine-dark
Dubai-Tallinn, PCR test?

Tere!

Tekkis küsimus kas Dubaist Eestisse lennul, läbi Soome, küsitakse PCR või antigeeni testi transiitreisijatelt?

ReisiTargast lugedes tundub, et pole vaja. Aga kas keegi oskab omast kogemusest öelda?

Lendasin sama marsruuti kuu aega tagasi ja Dubais igatahes sooviti midagi näha kõigi käest. Mul oli tegelikult kehtiv PCR test olemas, aga mäletan, et näitasin telefonist vaktsiinipassi. Soomes oli mul tarvis Vantaa lenujaamast korraks välja minna ja seal näitasin samuti vaktsiinipassi. Kui ma oleks lennujaamas sees püsinud, poleks vaja olnud midagi näidata, Tallinna lennu väravas lisadokumente ei kontrollitud. Aga millised reeglid hetkel on, ei oska öelda.

Ei ole vaja, kui Helsingis transiittsooni jääd. Dubais küsitakse check-in letis vaktsiinipassi.

Aga vaktsiinipassile peavad mingid alternatiivid olema, kas läbipõdemistõend, PCR-test vms. Sest Dubai laseb riiki sisse ka vaktsineerimata inimesi ning nemad peavad samuti koju tagasi saama:)

Ei leia kuskilt sellist infot, et Eestisse sisenemiseks oleks vajalik PCR test või vakts.pass.

Eesti kodanikul pole mitte kuskilt tulles Eestisse sisenemiseks paber vajalik. Kui ei ole kehtivat paberit, siis peab lihtsalt eneseisolatsiooni lühendamiseks lennujaamas testi tegema.

Kuna nii liberaalseid riike Euroopas eriti ei ole viimastel aastatel olnud, siis võib lennujaama töötajal näiteks Dubais tekkida korraks segadus. Piisab, kui paluda tal vaadata süsteemist järgi, et Eesti kodanikul Dubaist koju lennates tõesti mingit paberit pole vaja.

Kui paber olemas, siis võib vaeste töötajate piinamise asemel selle muidugi kohe ette näidata. Siis ei teki neil liigset segadust ja tööseisakut ;)

Sõltub ka lennufirmast, näiteks Turkish ei võta kedagi ilma negatiivse PCR testita pardale, vahet pole kas sihtkoht nõuab või mitte.

Teemaalgataja küsis ja ma vastasin, kuidas see reaalselt nendel päevadel Dubai-Helsingi-Tallinn Finnair lendudega DBX check-in letis käib. Ei oska filosofeerida, kas lennule saab, kui vaktsineerimistõendit või PCRi alternatiivina pole. Kes soovib, võib muidugi järgi proovida.

Turkishil lennufirmana kindlasti mingeid oma reegleid ei ole. Kehtivad sihtkoha reeglid. Türgi transiidil samuti midagi eraldi ei nõuta.

Siselendudel on vajalik HES-kood. Välismaalasel tähendab see sama paberit, mille saab vastuseks riiki sisenemise ankeedile. Kohalikel on oma HES-koodi aktiivsena hoidmisel veidi rohkem tegemist, aga see meisse ei puutu.

Tänan vastuste eest. Vaktsiinipassid on meil olemas. Tekkis arutelu kas lisaks on PCR test vajalik osta/teha, kui lendame DXB-HEL-TLL.

ReisiTarga järgi transiidireisijatelt ei nõuta lisatestimist. Tahtsime teada just isiklikke kogemusi kas on keegi juurde nõudnud (PCR või antigeeni testi).

Veel kuu aega tagasi oli Turkishi lehel banner, et lennufirmal on õigus küsida kõikidelt reisijatelt PCR testi. Detsembri lõpus minnes ja Jaanuari alguses tulles küsitigi testi, kuigi nii minnes kui tagasitulekul poleks seda sihtkoha reeglite järgi pidanud tegema. Lauas esimene küsimus oli kas test on ja kui polnud saadeti ilma pikema jututa minema.

Kahjuks ei leia kiire otsinguga ühtegi uudist vm selle kohta. See ei tähenda, et sellist piiratud ajaga reeglit tõesti ei olnud. Kuigi Turkishi reeglite muutus oleks kindlasti tulnud ka nende uudiskirjaga.

Kui sihtkoht (ka Türgi) nõuab näiteks vaktsiinita reisijalt testi, siis see on juba suvest nii.

Viimane uudis on see, et kohalikel (ka residentidel) pole siselendudel enam testi vaja kui nad pole vaktsineeritud või põdenud. Seni oli neil ajutise HES-koodi jaoks vaja testi. Välismaalastele see ei kehtinud, sest nende testiga sisenemiseks saadud HES-kood kehtis kuni riigist väljumiseni. HES-kood koos passiga tuli loomulikult ikka siselennuks ette näidata.

Kui nüüd seda teemat vaadata, siis ka justnagu ei peaks tagasitulles Eesti testi küsima, aga reaalselt ikkagi küsitakse.

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/lot-iga-sri-lankalt-laebi-poola-koju-test-noutud-voi-ei

Poolas on enamikest mitte-Schengeni riikidest tulles hetkel test ka transiidiks kohustuslik. Sama näiteks Rootsis kogu transiidiks jne.

Kui lendad näiteks Türgist otse või Dubaist Türgi kaudu Eestisse, siis pole testi vaja. Kuna Eesti suur liberaalsus on Euroopas üsna suur erand, siis vahel tekitab see küsimusi. Piisab, kui soovitada töötajal süsteemist järgi vaadata, et Eesti kodanik saab Eestisse ilma paberita, kuid võidakse suunata testimisele saabudes Eestisse. Umbes nii on see kirjas. Tavaline letitöötaja kõigele alati pihta ei saa, siis kutsub kohaliku töödejuhata leti taha reegleid lugema.

Eile tulime Finnairiga DXB- HEL- TLL ja PCR testi vaja pole.