LOT-iga Sri Lankalt läbi Poola koju. Test nõutud või ei?

Tere,

Oleme 25ndal Sri Lankalt liikumas tagasi kodumaale ja nüüd väikene segadus. Nimelt justkui ei ole vajadust PCR-i teha(loen välja), kui tagasi tuleme aga igaksjuhuks küsiks üle. On keegi tuld lähiajal või omab infot? Oleme ise fully vaccinated justkui.
Küsimus tekkis just kuna kohalikust FB grupist luges välja, et mingi meeletu kogus inimesi justkui jäi mingi teise lennufirmaga oma lennukist maha. Kuigi justkui oli kirjas, et ei pea olema testi, kuna justkui sihtriik kuhu nad lendasid seda ei nõudnud.

Ette tänades ning ilusaid pühi!

1
2

Meie tulime 20.12.21 LOT-ga  Dubaist läbi Varssavi Tallinna ja Covid PCR testi küsiti igas lennujaamas: Dubais lennule registreerimisel, Varssavis passikontrollis, kui saabusime Schengeni alasse ja Tallinnas samuti passikontrollis koos piiriületaja ankeediga. Poola muutis 15.12.21 oma sisenemise tingimusi ka transiitreisijaile ja nõuab kuni 31.01.22 kõigilt negatiivset PCR testi.

0
0

https://lotnisko-chopina.pl/en/covid-19-testing-point.html

Lennujaama kodukalt saan justkui aru, et 150PLN'i eest saad teha antigeeni kiirtesti Poolas enne passikontrolli. Ehk tundub, et Sri Lankal lastakese ilma testita lennukisse.
Võid muidugi info lennufirma käest üle kinnitada. 
Palun kirjuta siia ka, kuidas olukorra lahendad.

0
0

Tulime eile LOT  Sri Lankalt läbi Warssawi tagasi ja küsiti testi, sobib antigeeni test. Meie tegime selle Negumbos eelmisel õhtul, maksis 2000 ruupiat. Osad hotellid pakuvad Negumbos sellist võimalust, et testijad tulevad hotelli kohale ka.

0
0

Vabandust, kui väga rumal küsimus, aga mida rohkem ma loen, seda segasemaks läheb. Kas Sri Lanka suunal (Tallinn - Varssavi - Colombo) on Varssavi lennujaamas samuti nõutav PCR/antigeeni test, või piisab täisvaktsineerituse tõendamisest?

0
0

Endal tekkis sama küsimus. Kui lugeda Sri Lanka sisenemise tingimusi, siis nagu PCR enam nõutud ei ole, Poolast peaks läbi saama vaktsineerimispassiga. Samas endal just tuttavad läksid ja neilt juba Tallinna Lennujaamas küsiti PCR teste. Kui kellelgi on veel kogemusi, infot, siis jagage palun:) 

Tagasitulekuga sain aru, et kuna ei tule EU-st, siis Poola nõuab vaktsineerimispassile juurde kas PCR või antigeenitesti. Seda võib ka täpsustada:) 

Saatsin ise emaili ka Sri Lanka turismi governmentile, aga vastust veel tulnud ei ole.

0
0

Minnes Sri Lankale kindel vajadus PCR'i järgi. See on üks Sri Lankale sisenemise tingimustest. Kontrollitakse Tallinnas ja nägin minnes, kuidas kaks tegelast lennukist maha jäeti, kuna polnud PCR'i ette näidata. NB: testitulemus peab olema prinditud!

Tagasiteel pole Sri Lankal testida vaja. Kuid sellisel juhul tuleb test teha saabudes saabudes Varssavi lennujaama. Sri Lankal pole probleemi ilma testita boardimisel. Kui ikkagi on soov teha test Sri Lankal, siis legitiimne koht testimiseks on AASL Hospinorm Laboratory & Lounge. Asub lennujaamast u 1km kaugusel ning annavad PCR'i tulemuse kolme tunniga. Poola piiril tunnustati testitulemust.

1
0

Hei! Plaan külastada Sri Lankat, muretsema paneb see, kui õnnestub saarel nakatuda, mis siis edasi? Sri Lankalt pääseb ära aga mis juhtub transiitriigis, praegu valikus 2 ümberistumisega - Doha ja Arlanda.

0
5

Mind paneb muretsema see, et inimene täiesti süüdimatult kavatseb haigena lennukisse minna. Lausa mitmesse lennukisse ja lennujaama. Istu kodus, jobu!

2
0

Tallinna Lennujaam küsib PCR testi ja peab olema paberkandjal.

0
0

Kust pärineb info, et Sri Lankale reisimiseks pole testi vaja? Ametlikes kohtades on kõikjal 72 tunnise PCR-testi nõue ilusti kirjas.

Näiteks https://www.srilanka.travel/helloagain/ ja sealt siis fail vaktsineeritud reisijate kohta.

Vaktsineeritutel pole vajalik testimine Sri Lankale saabudes. Ja tõend siis kindlasti prinditult ja inglise keeles.

0
0

Tulime just 17.01.2022 Sri Lanka-Varssav- Tallinn.  Annan siis teada milliseid dokumente keegi ja kus küsis. Sri Lankal küsiti minu käest check in - is pcr testi,  aga reisikaaslase käest teine  kassa, teine teenindaja ja ei küsitud midagi. Poolakas küsis mõlema käest pcr testi, mis siis et transiitreisija ja vaktsineeritud, ikka  oli vaja ja nii Sri Lankal kui Varssavis sobis telefonis ettenäitamise variant. Tallinnas kontrolliti ainult, et kas vaktsineeritud.

0
0

Saabusime 22.01.2022 Lot-iga Sri Lankalt. Testi küsiti nii Sri Lanka lennujaamas kui ka Poolas.  Sobis antigeeni test, mille tegime eelmine õhtul Negombos. Maksis 2000 ruupiat ja vastus 30 minutiga.

1
0

Poola nõuab transiitreisijatelt testi - kas PCR või antigeeni. Kui Poola on lõppsihtkoht, siis testi ei küsita, sest antud on võimalus teha test saabumisel (kas enne piiriületust teatud lennujaamades, või 3h jooksul pärast piiriületust: https://www.gov.pl/web/coronavirus/outside-the-european-union-schengen-area-turkey

EL/ Schengeni-siseste lendude korral kontrollitakse ainult vaktsineerimistõendit (kuigi tuled kolmandast riigist, siis tulles läbi mõne teise EL /Schengeni lennujaama Poolas enam põhjalikku kontrolli ei ole), kuid väljaspool ELi / Schengeni on testimisnõue.

0
0

Tere! Oleme ka minemas Sri Lankale, aga muret tekitab natuke see, et Poola nõuab, et PCR või antigeeni test oleks tehtud 24h enne riiki sisenemist. Meie lend tagasi on laupäeva hommikul kell 7:00 ja jõuab Poola kohaliku aja järgi kell 13:40. Seega mis kellaajast ma seda 24h peaks arvestama hakkama? Poola kohalikust ajast?

0
0

@ Kleenu

Lihtsalt võta Poola sisenemise ajast 24 tundi maha ja arvuta välja, mis päev/kellaaeg Sri Lankal siis on.

Poola aeg on Sri Lanka ajast maas 4,5 tundi, seega kui Poolas on reede kl. 13.40, siis Sri Lankal on reede kl. 18.10.

Seega ei või sa testi teha varem, kui alles peale kella 18.10 reede õhtul.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased