Egiptus

Hei, kuna esimene minek sinna siis paar küsimust, minek on sharm-i seega nagu aru saan siis viisat sinna pole vaja, kuid olen kuulnud, et lüüakse passi mingi tasuta 14p viisa? kuidas sellega on, kas on õige? kui seda tehakse siis kuidas või kas tuleb ise kuskilt letist läbi minna?millised on kogemused Jaanuaris? lugesin, et ilm umbes 20 kraadi ? kuid vesi?ning millised on kogemused hotelliga Sharm El Sheikh,Novotel Palm

Olen käinud Sharmis 5 korda, mitu neist dets, jaanuar. Päeval on väga soe aga kui 15st päike pilvetaga siis ikka jahe, jope seljas. Merre pole saanud kuna alla 20 on minu jaoks külm. Pruuniks saab ikka.Tuleks valida hotell kus on soojendusega bassein, see päästab olukorra.

Viisa peab ikka ostma, 27€ oli, kui õigesti mäletan. Aga selle sai piirilt osta, pm kohe kui lennukist välja saad.

http://www.fortestreisid.ee/egiptuse-viisainfo/Siin on viisa kohta selgitus. Siinai viisa saad kohale jõudes lennujaamas, see on tasuta ja kehtib 14 päeva. Millise laua juures täpselt see antakse, ära üldse muretse- ühel hetkel lihtsalt ilma viisata edasi ei pääse ja kui vähegi inglise keelt oskad, et "Sinai visa" ametnikule öelda, läheb kõik libedalt.Mis ilma puudutab, siis jaanuaris on külm seal! Päeval paar tundi ehk tõesti on võimalik basseini ääres tuulevaikses kohas päevitada, ülejäänud aja on ikka väga jahe. Tänavu jaanuaris käisin Kairos õhtusel ajal jope, villase mütsi ja kinnastega. Päeval jalutasin korra üle hotelli õue restorani sööma T-särgi väel ning pärast pidin kuuma vanni minema. Teised turistid käisid päeval ka jopede ning kampsunitega ehk siis põhimõtteliselt oled riides samamoodi nagu Eestis samal ajal:) Jah, päike paistab ning kraadiklaas näitab +22, aga õhk on jumala külm. Nagu meil kevadel. Sharmis on muide natuke soojem kui Kairos, aga ikka jahe. Soojamaareisile võiks minna ikka sellisesse kohta, kus saab 24/7 lühikeste pükste, T-särgi ning plätudega ringi lasta. Et oleks  tunda ka, et oled päriselt soojas.. 

Käisin märtsis, löödi vaid tempel sisse,  viisat ei olnud vaja osta ja mida ei kleebitud passi sisse. Käisin Iisraeli ühe päeva ekskursioonis, selleks ka ei olnud vaja osta viisat.

Viisad pole vaja , kuis juures mingile eesti perele see aasta lihtsalt määriti pähe see viisa :) Aga jah kui ei lähe Kairose siis viisat pole vaja . Sinaj ja katariina klooster saab külastatud selle sinaj 14päevase viisaga mis on 0 hinnaga .  Ilm on seinast seina , mere vesi on soe 22  aga baseinid on külmad :) Sharm on pikk kui ühel pool puhub tuul siis old sharmi juures hottelides võib olla täitsa vaikne . 

Merevesi on kindlasti külm ja ega õhugagi kiita pole, tuule käes on kindlasti vilu kuid sisehoovis päikest võtta kannatab kindlasti. Soojad riided igal juhul kaasa.

Käisime naistepäeva paiku (Sharm, Naama Bay) sai päevitada ja meres ujumas käia. Ilm oli mõnus, aga mõnel päeval vähe tuuline. Hotelli valides tasuks uurida asukohta ja leida tuulevaiksemas kohas asuv. Välistasin otsingus lagedal rannal asuvad hotellid. Kui päike vajuma hakkas siis oli ka rannast minek ja õhtu edenedes lisandus riideid ... kuni kampsuni ja jopeni. Enne märtsi sinna ei sõidaks

Oliver alla 22 merevesi ei lähe :) 

Käisime märtsi lõpus perega sharmis,mõnusalt soe oli 27-29 .meri ka mõnusalt soe.