Egiptus, Hurghada

Tere!

Kas keegi on kursis, mida Egiptus nõuab reisijatelt, kes saabuvad tšarterlennuga? Täna muidugi Eestist veel ühtegi reisi ei lähe, aga tahan teada, kas üldse on lootust sellel aastal sinna saada.

Vaja on koroonatesti, mis on tehtud 72 tunni jooksul enne lennu algust.

Tagasi tulles 2 nädalat garantiinis,kõik ei saa seda lubada.

Lennujaamas saab ju tasuta testi teha, et ei peaks karantiinis olema

Kõigepealt peab muidugi sinna kohale saama!!!!

Tui Baltic ütleb,et kõik lennud toimuvad plaanipäraselt-udu ajavad!!!!!!!!!!!

2 nädalat karantiinis olek on juba piisavalt aegunud info, riiki saabudes saab teha esmase testi ja mille negatiivse näidu puhul saab koheselt tööle naasta.

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

Mina ei loe kuskilt välja, et peale esmast testi võib tööle minna.

Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu.

**"Negatiivse testitulemuse korral tuleb seitse esimest päeva olla piiratud eneseisolatsioonis ehk käia tohib küll tööl ja näiteks poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte." **

Veikos, see oli seal eelnevas lõigus. Peale esimest testi lennujaamas:

  • Testi tulemuse teadasaamiseni peab inimene viibima täielikus eneseisolatsioonis. Negatiivsetest tulemustest teavitatakse testijat tekstisõnumi teel, positiivsete osas helistatakse, tulemus on nähtav ka terviseinfosüsteemis digilugu.ee ID-kaardiga sisenedes. Negatiivse testitulemuse korral tuleb seitse esimest päeva olla piiratud eneseisolatsioonis ehk käia tohib küll tööl ja näiteks poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte. Ka tööl viibides tuleks teistega distantsi hoida.
  • Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu. See tähendab, et inimesele ei rakendu pärast kahte negatiivset testi 14-päevane eneseisolatsioon, mis kehtib kõigile neile riskiriikidest tulijatele, kes testi ei tee. Teise testi aja kokkuleppimiseks helistatakse avaliku testimise kõnekeskusest testijale.