trip-krainetrip-ukraine-dark
Egiptuse reisi sooduspakkumised

Plaan minna Novatoursiga Hurghadasse 2 nädalaks, kuid olen jälginud neid hindu, et nädal enne reisi lastakse hinnad alla poole ning kaks päeva enne reisi lastakse veel tunduvalt. Kas kellegil on kogemusi viimasel minutil paketi ostmisega, või võib juhtuda ka nii, et kui viimastel päevadel tahad reisi ostma hakkata avastad, et lennuki kohad täis juba?

Ei taha uskuda, et mõne reisifirma kodukas tavakasutajale/reisijale õiget vabade lennukohtade arvu avaldab.

TezTour-i reise müüvad edasimüüjad kasutavad sama linki reiside müümisel. Ostsin ka ise selle järgi.

Reisid peaaegu välja müüdud, seepärast viimase hetke hinda ei tulegi, juba niigi hinnad all. Eelmine nädal läksid küll hinnad 2 päeva enne väljumist mitu tuhat alla, sel nädal enam mitte.

Hinnad olid juba 2 nädalat tagasi sellised nagu praegu ja mida kauem ootad , seda tõenäolisem , et lennukis kohti pole vms.

Just ostsin ära kaks viimast kohta Bella Vistasse 31 väljumisele. Seda Tez Touri tabelit vaatasin, oligi eile õhtul hirm, et üks koht alles ja ainult sinna sõiduks, täna Novatoursist öeldi, et ikka 2 ja seda mul vaja oligi, niiet hästi läks.

Võisid sõita 24. aga tagasi lennukis oli kohti alles 31. jaanuar.

Mis sa sellega öelda tahad? Et laupäevast laupäevani on liiga pikk reis? Et tahaks ikka kolmeks päevaks minna, aga näe tagasi ei saa, kohti pole??? Või pole lendu ennastki :D.

Ma ka aru ei saa, alla nädala pole ju üldse mõtet minna:D

Sel TEZi lingil näeb ainult, kas on kohti (kollaselt ja roheliselt, mis neil vahe on?) või et ei ole kohti, aga ei näe kui palju on, kas 1 või 50. Vanasti oli Noval ka see tabel nähtaval, enam ei paista, teab keegi, kas näeb kuskilt? Neil oli näha kui alles veel näiteks 7 viimast kohta või 3 jne.

Noval enam ei näe jah. Küll näeb aga kohtade arvu agentide müügisüsteemis. Tezil ei näe kohtade arvu ka mitte agent. Näeb, kas on või ei ole. Kui ON kast on kollane, siis peaks kohti olema alla 10, kui on järgi 1 või 2 kohta, siis on see arv märgitud numbrina.

Märtsis tavaliselt sooduspakkumis pole, küll märkasin neid eelmine aasta aprilli algul. Vahest ka sellel aastal, aga kindel ei saa kahjuks olla:( Soodsamad pakkumised tavaliselt novembri lõpp - veebruari algus, sest siis seal jahedam.

Sel aastal on Egiptuse olukord veidi teine kuna 2-3 reisikorraldajat müüsid kogu möödunud suve varajase tellija soodustusi uueks hooajaks ja just nende hindadega, mis tavaliselt oleks olnud viimase hetke soodukas. Ja neljas müüs veebruaris sünnipäevanädalal, sama taktikaga, hooaja lõppu. Ja paistab, et see varajase tellija kampaania õigustasid end täiega, sest üks korraldaja müüb juba 2009/2010 hooaega ja samas, kes nüüd ilmtingimata minna tahab, ostab 8 tuhande krooni eest nädala Moon Valley`s niikuinii.

Ootaks rahulikult ära novembri esimese poole, mitte-kõrghooaja lennupiletite pakkumised algasid möödunud aastal 990,– kroonist.

Senine kogemus on näidanud, et otselennud reisikorraldajatega on kõige odavam variant. Lisaks Tallinnast väljuvatele lendudele vaata ka Riia pakkumisi, nt Novatoursi või Tez touri kaudu. Kui pikaks ajak lendad, siis tea, et peale 3 kuud Egiptuses viibimist enam otselennuga tagasi Hurghada lennujaamast lennata ei saa. Ja kui oled pikemalt kui kuu, siis peab olema lennupileti peal kirjas edasi-tagasi sõiduinfo. Sellised imelikud piirangud kehtestati alates 2008 aasta teisest poolest.

Sügis-talvel tahaks tiiru koos perega Egiptuses ära käia. Masu on täies hoos – ei tea kas tasub jääda ootama pakkumisi või peaks praegu juba ära ostma? kuni augusti lõpuni on pakkumises mõned Egiptuse hotellid isegi kuni –40% – ei oska seisukohta võtta sest pole varem viimase hetke pakkumistega sõitnud. Mis teadjamad arvavad? Kas on üldse hiljem lootust saada tervet peret ühte hotelli ja kõrvuti tubadesse?

Kõik oleneb millist summat olete valmis maksma ja kui kõrged on ootused. Tubadesse paigutuse otsustab hotell, mitte reisikorraldaja.

kõik hinnas, head snorgeldamiskohta, lastele tegvust ka hotellis – soovitavalt siis küllalt suur piirkond koos erinevate basseinidega, kindlasti ka soojendusega bassein. Jube tore kui saaks sellise lõbu keskmiselt (lapsed täiskavsanud) 8000-ga kätte:)

No aga uurige hotelle nii siit kui reisikorraldajate kodulehtedelt, saate mõningase ülevaate nii hotellide struktuurist kui ka hinnaklassist, valige välja hotellid, mida hakkate niiöelda passima. Registreerige end kõikvõimalike reisibüroode e-mail listi ja sooduspakkumisi hakkab oktoobrist alates tulema robinal. Omavahel öeldes, hinnad langevad hooaja vältel niikuinii ja varajased extra-soodustused on ammu lõppenud.

Kui pikaks ajaks lendad, siis tea, et peale 3 kuud Egiptuses viibimist enam otselennuga tagasi Hurghada lennujaamast lennata ei saa.

Mitte otselennuga, vaid tšarteriga (kaks nats erinevat asja). Mitte kolme kuud, vaid 45 (või 90) päeva. Olen neljalt-viielt mehelt küsinud, igaüks vastab erinevalt. Nii et parem mitte riskida.

Ja kui oled pikemalt kui kuu, siis peab olema lennupileti peal kirjas edasi-tagasi sõiduinfo.

Keegi ei küsi lennujaamas, oled sa seal kuu aega või rohkem. Isegi tagasilennupileteid ei taha keegi näha.

Sellised imelikud piirangud kehtestati alates 2008 aasta teisest poolest.

Üks asi - kehtestati piirangud. Teine asi, kas neid kahe nädala pärast peale kehtestamist keegi üldse mäletab.

Igasugused piirangud ja nõudmised tulevad egiptlastele meelde ainult siis, kui mõne turistiga midgai juhtub (röövitakse vms). Seda ka ainult maks. kuuks ajaks.