Egiptusesse

Tere.

Mul on piletid järgmiseks nädalaks Hurghadasse. Piletid said ostetud juba ammu enne seda, kui maailm hulluks läks. Nimelt ei soovi ma enam reisile minna. Küll aga puudub mul selline kindlustus, millega saan reisist ise loobuda ja saan raha tagasi - ei pidanud seda vajalikuks ja nüüd olen selle tegemisega hiljaks jäänud. Mis variandid te mulle välja pakuks, et ma saaksin reisile jätta minemata ning saaksin raha tagasi?

Muidugi on variant võtta arstitõend enne reisi, kuid mul on tehtud Seesamis kindlustus ning sealne reisitõrkekindlustus seda teha ei võimalda. Vaja oleks lisakindlustust, mida ka enam teha ei saa nii hilja. Kas on veel mingit reisikindlustust pakkuda, kelle kaudu saaksin sedasi teha?

Olgem ausad, elu on väga kallis ja antud hetkel küll Egiptusesse ei läheks. Muidugi aga hakkab rahast kahju, üle 1000 euro lasta tuulde on meie perele suur hoop.

Ma võin soodsa hinnaga ära osta. Mitu piletit on?

Merleke, kui sa üritad raha tagasi saada tagantjärgi kindlustusega trikitades, siis lihtsalt teadmiseks:

§ 212. Kindlustuskelmus (1) Kindlustusjuhtumi esilekutsumise või kindlustusjuhtumi toimumise kohta ebaõige ettekujutuse loomise eest kindlustusandjalt kindlustushüvitise saamise eesmärgil – karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Allikas: Karistusseadustik

Hakkas huvitama, mis mõte on reisitõrkekindlustusel, mis ei kata haigestumist? Kuigi saan aru, et sa ei ole haige, aga ikkagi...

Hmm, merleke1 on teinud väidetavalt kindlustuse Seesamis. Seesami kindlustustngimustes on sõnaselgelt kirjas:

5.1 Reisitõrke kindlustusjuhtumiteks on reisi ärajäämine, hilinemine või katkemine. 5.2 Reisi ärajäämine on broneeritud ja välja ostetud reisi mittetoimumine, mille põhjuseks on vahetult enne reisi algust toimunud: 1 kindlustatud isiku, tema pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine, õnnetusjuhtum või surm; . . . 5.7 Haigestumiseks loetakse ootamatut ägedat haigestumist, mis ohustab isiku elu või tervist, mille sümptomid ilmnevad esmakordselt enne antud reisi algust või antud reisi ajal ning mille tõttu reisimine on vastunäidustatud ja mille ravimiseks vajab kindlustatud isik vältimatut arstiabi.

Seega on jah suht arusaamatu, millest esialgses postituses arvamus, et haigestumise puhul reisi maksumust ei hüvitata... Mitte et ma soovitaksin kuidagi põhjuseta arstitõendit hankida, see võib ka arsti jaoks väga halvasti lõppeda.

Mina soovitan reisile minna. Puhata, päikest ja Punast merd nautida. Kui ekskursioone võtta ei julge, pole hullu. Ehk järgmine kord siis. Kui ei ole veepargiga hotell, siis osta perele 1 päev Jungle veepargis. Buss viib ja toob ja lõuna on ka hinnas. Kindlasti jääte reisiga rahule. Seal on praegu rahvast vähe, eriti idanaabreid. Ja turvaline on ka.

Muidugi mine reisile naudi päikest ja sooja merd,põdeda võid ka peale puhkust.

Kas keegi on minemas 31 dets Hurghadasse Minamark hotelli ?

minek ja ,aga teise hotelli kahjuks;)