Jaanuaris Egiptusesse, milline ilm seal?

Jagage kogemusi jaanuari ilmaga egiptuses. Oleme minemas 10.jaan

Temperatuur tavaliselt 20-25 C, mere ääres natuke külmem ja tuulisem, aga vesi on ujumiseks piisavalt soe. Õhtul on külmem, umbes 15C.

Egiptus suur ja lai ............

Olen mitmel korral jaanuaris viibinud Suessi linnas ning Kairos ja külm on olnud. Ei nimetaks seda soojamaareisiks üldse, kui südapäeval T-särgi väel olles külmad tuuleiilid värisema panevad. Öösel on üldse puhta pekkis, jope või paksem pusa on vajalik.

Jaguneb Põhja- ehk Alam-Egiptuseks, kus ilm on nagu talvel Vahemere ääres ikka, lund just ei saja aga kõle on küll! Ja Lõuna- ehk Ülem-Egiptuseks kuigi tegelikult Punase Mere piirkond on veel päris omaette ja kliimat seal mõjutab pigem India ookean, või siis kahe (Atlandi ja India) kombo, kummagi kaugemad kombitsad jõuavad sinna Egiptuse kõrbede kohale välja. Aga nii siis ongi et põhjas käid jah ringi pärast päikeseloojangut sulejopes vabalt, aga Punase Mere ääres võtad päikest. talveõhtul on ka seal kergem fliis või kampsun siiski abiks. 

Tasub meeles pidada et siiski TALV jaanuaris.

Talv mis on nagu Eesti suvi ;) Tihedad käijad on juba targaks saanud ja valivad kuud ja muud, aga kui esimest korda tulla, ei pruugi midagi aru saada et võiks veel parem olla :D

Ilmal pole jaanuaris häda midagi.Keskmiselt 20-30 kraadi ikka.Mõnel päeval võib alla 20 olla.Merevesi igaljuhul ca 23-24 kraadi.Hotell tuleb ainult selle järgi valida, et bassein oleks ka soojendusega.Muidu basseinis vesi hommikul 14-15 kraadi ning päeva peale alles üle 20 kraadi tõuseb.