El Gouna toidupoodide/restoranide hinnad

Tere

On ehk kursis keegi kuidas toidupoodides hinnad on? Võrreldes näiteks meie Eesti poodidega? Või on toredaid turge ka kust head toorainet kokkamiseks osta?

Huvitavad mereannid, puuviljad, valge vein, kangem alkohol? Kuna plaaniks ise süüa teha siis hea teada mis umbkaudu maksavad?

Samuti huvitavad kohalike restode/beach clubide hinnatasemed?

Soovitused oodatud :)

Ma küll El Gounas käinud ei ole, aga alko tuleb kas Eestist kaasa võtta või Hurghada lennujaama tax-freest ära osta. Alates maandumisest 48 tunni jooksul saab importalkoholi osta ja selle jaoks peab pass olema ette näidata. Kohaliku alkoholi müügikohti on vähe ja seda teavad need, kes seal sagedasemad käijad

0
1

Ma pole El Gounas küll ise ka käinud, kuid pannes Google Maps otsingusse "El Gouna wine store" tuleb taolisi täitsa välja.

Enda kogemus on Sharm el Sheikhist, kus vanalinnas olid veinipoed täitsa olemas. Ostsime ise sealt õlut ja veini, ning kohalik egiptlane tõi meile külakostiks pudeli Egiptuse veini. Egiptuses täitsa toodetakse veini: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Egyptian_wine Ma olen ise joonud valger Omar Khayaam veini ja see oli täitsa OK. Ei meenu, et oleks midagi erilist, aga kindlasti ei olnud ka midagi halba. Tavaline valge vein, mis külmana oli igati tarbitav. Õlu oli tavaline hele laager, ja miski tune versioon ka. Aga kindlasti ei andnud need korralike käsitööõllede mõõtu välja :) Neid poode nägin Sharmis mitmeid, ka Hurghadas oli neid silma jäänud (linnas), kuid ise Hurghadas poest veini ei ostnud.

Egiptuses on üsna arvestatav osa (ca 10% rahvastikust) kristlasi (kopti-kristlased), kes alkoholi vägagi tarbivad.

0
2

Puuvilju saad ju kõikjalt ja mereande saad osta kaubakeskustest Hurgadas ning turult. Küll aga on moslemimaadesse rännates kindel reegel, et oma veinid kaasa, niipalju kui mahub ja natuke rohkemgi.

Kohalik veinilaadne toode on kräpp ning peale selle veel ka kallis.

Õlu on vähenõudlikule enam-vähem joodav.

2
3

Olen olnud El Gounas mitmeid kordi, küll mitte viimasel kolmel aastal - seega viimast hinnataset ei oska kommenteerida. El Gounas toiduainete turgu ei ole, on väike juurviljapood+toidupoodide juurviljaletid. Mereandide poodi eraldi ma seal näinud ei ole. El Gouna ei ole suur koht, toidupoode on seal minu meelest kuskil 3-4, suuri marketeid seal pole. Hinnad üldiselt nõks kõrgemad, kui on Hurghadas, kuid viimati mõned aastad tagasi ikka odavamad, kui Eestis. Alkoholipood on olemas jahisadama piirkonnas, kus siis alkohol+sigaretid ning vähesel määral komme. Nagu keegi kirjutas, siis Egiptusesse saabumisest alates 48h jooksul osta ja pass peab kaasas olema. Jahisadama piirkond on rohkemate/peenemate poodide-söögikohtadega, üksiti ka suts kallim, kui on nö DownDown, kus ma olen rohkem liikunud. Rannabaaridega on nii, et suuremate hotellide vahel on ranna-ala ära jaotatud ja seal igal hotellil siis oma putka, kust süüa-juua saab osta. Arvan, et süüa seal väga vist ei taha, ainult juua ;) (v.a. jahisadama lähedal väiksem ranna-ala, mis on üldkasutatav). Ma ei tea, mis piirkonnas ööbite ja muidugi pole ma ka tervet El Gounat läbi käinud, seega kuskilt võib midagi huvitavat söömiseks ikka leida.

1
1

See piiratud ostuaeg alkoholile (st X tundi peale maandumist) kehtib ainult importditud alkoholile, mida saab osta ainult nn Free Shop'idest. Kohalikest poodidest saab kohalikku alkoholi (õlu, vein jt kohalik kraam) osta sõltumata saabumisajast. Olen seda ise teinud ja pole kordagi küsitud ei saabumisaega ega passi - aga nagu mainitud, see on ainult kohalikes veinipoodides nii. Imporditud alkoholi ostule on tõepoolest piirang. Lisaks on üldine keeld alkoholi müüa Ramadani ajal - ei oska öelda, kas keel kehtib ka turistide.

3
0

Õlu on seal hea .

Viimased 3 aastat ei julge väljas süüa , tase on alla käinud ei turiste vähem , seega ei riski . Ainult hottelis söök + puuviljad

Müstiliselt kallis gin + tonik klubides 10-15 euri seega jah kui tahad kanget võta kaasa

1
0

El Gouna on üliarmas ja tore linnake,

Viimased 3 aastat käinud 3x El Gounas ja igal õhtul välja söönud erinevates kohtades nii Marinas kui Downtownis ning ei ole ühtegi suurt kaebust. Seal on palju erinevaid restorane, hinnatase ilmselt on kallim, kui mujal Egiptuses (..kus ei ole käinud). Vaid toidu peale palju ei kulu, pigem küsimus alkoholis.

Toidupoed on nii Marinas (BestWay) kui DownTownis (BestWay ja Ebaidi), samuti on DownTownis ka puuviljapood (Abu Amer). Alkoholipood on samuti mõlemas olemas, kust saab piiranguteta ja igal ajal osta kohalikke veine, kangemat alkoholi. Õlu on seal tavapärase maitsega, Egiptuse veinid jah ei ole tea mis maailmaklass, aga kannatavad juua, kui muidu ei saa...

Restoranides saab samu jooke ja erinevaid kokteile..

1
1

Tim, Ma muideks kirjutasingi importalkoholi kohta, et 48 tunni jooksul maandumisest saab seda passiga osta , tax-free poodidest. Neid on Hurghadas vääga vähe, 2 ainult vist koos lennujaamaga. Kohaliku napsi sai varem 4you kohvikust, muid kohti ma ei tea.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased