Elu Filipiinidel (Manila, Palawan)

Hei Reisirahvas, palun soovitage ööbimiskohti Manilas ja Palawanil, missugust kohta võtta. Reisiseltskonnas 5 inimest. Samuti, kellel kogemust ja tahatmist teadmisi jagada, siis ootaks igasugu nõuandeid, mida silmas pidada, kui Filipiine külastada. :) , mida kindlasti vaadata, mida vaatamata jätta (piirkond, siis Manila ja Palawan). Kuidas seal kohaliku transpordiga lood on, raha väljavõtmistega pangaautomaadist, kui neid seal on. Kui kellelgi häid soovitusi Palawanil sukeldumiskohtade kohta, klubide kontaktid jmt , oleks ka info väga oodatud. :)

El Nido oleks vast koht kuhu minna ja kus sukelduda ka. Söök on euroopalik, veinid menüüs, saab ka oma veiniga minna kui maksad korgimaksu. Vesi oli siis kui meie käisime külm- 24 kraadi, mis Eestis tunduks ju supp, aga seal ikkagi külm. Kogu loodus ümberringi on ilus, vaated ilusad, mobosid saab laenutada ja kõik toimib.

Palawanil  soovitaksin küll  El Nidot. Meie ööbisime EL Nido Beach hotellis. elnidobeachhotel.com. Hotell asub  otse rannas ja meile meeldis. Puerto Princesas on väga mõnus hotell Blue Lagoon Inn&Suites, www.bluelagoon.com.ph. Puerto Princesast on võimalik minna El Nidosse  nii bussiga kui ka Vaniga. www.elnidotransfer.com.   Lennupileteid Manilast Puerto Princesasse saab osta www.cebupacificair.com.  Sellel leheküljel on päris tihti sooduspileteid. Manila mulle üldse ei meeldinud. Banaue riisiterrassid on külastamist väärt, aga see on Manilast suhteliselt kaugel, umbes 8-10 tundi sõitu. 

Sihtkohtade eelistus on kahtlemata maitse asi, nii et ei ütle midagi halvasti neile, kes Filipiinidele minnes just El Nido peamiseks sihtpunktiks valivad ja seda ka kolmandatele sinna minejatele soovitavad, aga tasub siiski natuke rohkem eeltööd teha, ning kindlasti leiab palju erilisemaid ja turismimassidest rikkumata paiku, mida külastada. Siit foorumist leiab ka piisavalt Filipiinide teemalisi arutelusid, kus on ka Palawanist omajagu juttu olnud, nii et kasutage otsingut ja saate kindlasti targemaks.ATM-e leiate hulganisti Palawanil Puerto Princesas. Transpordivõimalusi on seal ka mitmeid erinevaid- lihtsad bussid, mille puhul võib teatud teelõikudel (Roxas-Port Barton) sõitu nautida ka katusel, ja mini-van`id mugavamaks kulgemiseks.Kopeerin siia ka sarnasele teemale enda poolt lisatud kommentaari FB grupis "Eestlased Filipiinidel", ehk on selle mainitud marsruut sobiv ka teile:Soovitan kaaluda marsruuti Manila-Puerto Princesa-Port Barton-El Nido (kui liigselt turistikad kohad ei hirmuta)-Coron-Manila. Coronisse bankaga või kui raha rohkem, valige kas 3ööd/2 päeva või lausa 5ööd/4 päeva pikk mereseiklus, kas Tao või Buhay Isla poolt pakutav. Igal pool vastavalt soovile ja meeldimisele 2 või rohkem päevi ja ongi 13 päeva sisustatud. Transport, sealhulgas ka lendamine (ootamine, hilinemised jne) võtab ka kokku paar päeva, nii et väga tihedaks ei soovita graafikut ajada. Muidu jõuaks ju ehk veel ühe saare ära vaadata, aga sellel ei ole tegelikult mõtet. 30 päeva korral oleks teine asi. Palawani lõunaossa ei olegi teil mõtet minna, kuna olete esimest korda sealkandis. Ise tegin lõunaosas veebruaris 4-päevase tsiklitripi, aga ütleks, et see on pigem nö edasijõudnud Filipiinide ja eriti Palawani fanaatikutele.Port Bartonis on ka sukeldumisklubi olemas:http://www.divepalawan.net/port-barton/Head reisi planeerimist!

Ma ei loe siit välja, et mis ja kui kauaks Sa mõtled Manilasse minna, aga tundub nagu plaaniksite sinna mitmeks päevaks minna. Soovitan kasutada Manilat ainult vahemaandumiseks ja kohe edasi lennata või siis üheks ööks ainult sinna jääda, et välja puhata. Ausalt, sealt ei ole kohe mitte midagi teha . Konkreetset majutust ei oska soovitada ( ei mäleta, mida ise kasutasin), aga üheks ööks minnes väga vahet pole see soovitus nii oluline ka.

Jällegi vaidleks vastu - mulle jättis väga sügava mulje Manila vanalinn - Intramuros. Ühe päeva või vähemalt mõned tunnid võiks varuda seal kolamiseks. Ja hotell siis ka kuskile sinnakanti, bookingus neid piisavalt.Manila lennujaam oli vähemalt 2014 üsna kole, sinna pikemaks jääda ei sooviks.

Meie Manilas ei käinud, aga Palawani saarel olime üsna pikalt El Nidos ning hiljem peatusime ka Puerto Princesas. Olen oma blogis päris mitu postitust selle reisi kohta kirjutanud (mida teha erinevates sihtkohtades, palju asjad maksid, kus ööbisime jne). Jätan siia lingi ja loodan, et on abiks :) https://kadrijohanna.com/category/reisimine/filipiinid/