trip-krainetrip-ukraine-dark
Embachtoursi reis Kambodzasse

Kas tasub seda firmat kasutada? Millised on kogemused? Kas grupp oli valdavalt eestikeelne?

Olen siiani Embachi kohta häid sõnu kuulnud ja reisid on neil kah huvitavatesse kohtadesse. Millal on teil plaanis minna? Äkki saame veel samal tripil kokku? Ise oleme kaaslasega juba varakult reisi bronninud novembrisse ja et siiani pole peale meie kahe veel kedagi seal grupis, siis on pisike hirm, et see sihtkoht seekord käimata jääb, kuigi kõik selle aasta plaanid on tehtud selle reisi nimel. Ja tahaks just nimelt Kambodžasse, ammu juba isu sinna minna. Paistab väga huvitav ja mitmekesine reis olema, on nii ringisõitmist kui ka aega rannapuhkuseks ja peaasi: pole vene kuldketiga jõmme laiamas nagu mujal ning pidi üldse veel turistidest rikkumata maa olema.

Turiste on Angkor Wati ümbruses rohkem kui Colosseumi juures ja vähekegi inglise keelt oskaval inimesel pole küll mingit probleemi ise Cambodias ringi liikuda. Juba rääkima õppides õpivad sealsed lapsed turistidelt raha nuiama ja turism on põhiline, mis sealsele rahvale raha sisse toob. Ei ole probleemi, et midagi jääks tegemata või nägemata, kui sul natukenegi raha on. Kui soov on suur ja kindel, siis soovitan omal käel sinna sõita, mitte jätta reisile minemata.

Maksta 32 000 - 34 000 krooni 12-päevase reisi eest (millest 2 päeva lähevad lendude tõttu maha, st kohapeal on ainult 10 päeva laias laastus) on ikka veidi palju küll, eriti kuna kohapeal on hinnatase odav ja ringiliikumine vaid kättevõtmise asi.

Kui juba minna, siis omal käel ja veidi kauemaks, hind tuleb oluliselt odavam, näeb rohkem ja saab lasta kohalikul elul end kaasa viia. Tegelikult ei ole ise reisi koostamine midagi keerulist, sest kohapeal on ööbimiskohtade valik rikkalik ja tuleb vaid ise veidi aktiivsem olla.

(Endal plaanis tuleval aastal kuuks ajaks Kambodžasse kaduda, nii et praegused teadmised toetuvad suuresti reisikirjadele, foorumitele ja Lonely Planetile / Rough Guide'ile. Aga loetu on siiani jätnud vägeva mulje. :)

Mõned lollid siin riigis nagu mina, peavad tööga raha teenima, sry. Loomulikult on see 34 tonni + muud kulud mulle paras väljaminek, aga sinna ma siiski tahan. Ja kui muidu ei saa, siis kasvõi tõesti omal käel. Oleks ma alla 40-ne ja poleks peret ja vastutust lähedaste ees, siis kaoks ka siit kuhu jalad viivad.

Ka teised lollid käivad tööl ja kasvatavad lapsi:) Aga see summa on Aasia kohta röögatu. Bangkoki pakutakse pidevalt soodukaid, sealt Siem Reapi lennata või maad mööda sõita pole probleem. Kui just pidevalt 5* hotellis ei ööbi, siis pole võimalik seal sellist raha ära kulutada.

Minusugusel tööl käival lollil, kellel lapsed õnneks üles kasvatatud, kulus täpselt kuu pikkusele KMB tripile läbi BKK umbes 25-27K, millest 14 vist läks lendude, kindlustuse ja viisade peale. Väga kokku omast arust ei hoidnud, aga ega ega ei priisanud ka. Aga õlut kulus palju ja riigi sõitsime risti- rästi läbi. Absoluutselt ei tunneta mingit probleemi ise omale reisi orgunnimises, see ON tegelikult tõeliselt lihtne ja tulemus ON parem, kui reisibüroo pakutu. Vaid kättevõtmise asi. Seda muidugi juhul, kui leiad aega ja viitsimist ennem kodutööd teha.

Vaatasin, et Embachi pakett on KMB-s vaid 8,5 päeva!!!, BKK-is linna ei jõua!!! ja paketihinnas pole ka viisasid ega kindlustust sees. Aga muidugi mõistetav on ka see, et firma peab end vee peal hoidma ja ka kasumit teenima. Ning igaühele oma.

Embach on veel tagasihoidlik. Albion reisid paneb 75-90 tuh pakette kokku Lõuna-Ameerikasse või Okeaaniasse või 50-neseid Indiasse! Nii et rahval tundub raha olevat! "34+kulud" eelarvega teeks kaks 12 p reisi ära, kui hästi kombineerida.

2007 nov-dets käisime kahekesi neljaks nädalaks Tais ja Kambodzhas (mõlemas 2 nädalat) ning koos lennukipiletitega kulus kokku ~45k, millest 25k olid lennukipiletid. Ehk keskmiselst oli eelarve 1000 krooni päevas kahele inimesele. Arvestades et ööbida on võimalik 10-20 usd öö ning söögid hinnad on 0,5-4 usd, sai selle raha eest päris edukalt elatud. Kordan veel et kahekesi. Me ei olnud ööbimiskohtade suhtes väga pirtsakad aga ei ööbinud kunagi ka täielikes peldikutes. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!