trip-krainetrip-ukraine-dark
Empire State Building või Rockefeller Center ?
  1. Kummast kõrghoonest avaneb "asjalikum" vaade (kas ESB trellid on segav asjaolu) ?
  2. Kas ESB-s pääseb ka 102 korrusle (või ainult 86-le), kas hinnas ka vahe 86 vs 102 ? (ESB kodulehelt ei õnnestunud seda infot kätte saada).
  3. Kummas on üldjuhul väiksemad järjekorrad ja kas õhtusel ajal võivad olla järjekorrad ka lühemad või soovivad ka siis paljud loojangueelseid vaateid vaateplatvorilt nautida ?
  1. küsimuse kohta - Empire State Buildingu kodulehel on info, et:

NOTE: 102nd Floor Observatory tickets are only sold upon arrival at the Empire State Building at a cost of $15.00 in addition to regular admission tickets.

Suuresti oleneb sellest, millist vaadet soovid. Olen ise käinud mõlema otsas ja rohkem meeldis Rockefeller Center. Ruumi kuidagi rohkem ja suurepärane vaade ka Central Parkile. Lisaks pole siin üleval piireteks trellid, vaid klaaspaneelid, mis minu isikliku arvamuse kohaselt on vähemhäirivamad. Empire State Buildingust ka muidugi norm vaade, aga vaateplatvorm tundus kuidagi kitsam ja ülerahvastatum. Võib-olla aga rohkem igaühe oma maitse asi.

Del'iga nõus, olen ka käinud mõlema otsas ja Top of the Rock meeldis rohkem. Vaateplatvorm on avaram ja vaade mu meelest parem, sealt näed ka Empire State Building'ut ennast ja teisele poole hea vaade Central Park'i, mis ESB otsast ei paista.

Rockefelleri kohta info puudub, aga ESB 86ndale pääs maksab 20$, seal pakutakse võimalust osta pilet ka kõrgemale korrusele. käisin tööpäeva hommikul, inimesi praktiliselt polnud. turvakontroll küll:)

Nädal tagasi sai käidud Rockefelleri tipus, pilet maksis 20$ ning järjekorda polnud (läksime kohe hommikul kohale). Sõit tippu võtab aega 42 sekundit ning vaated olid tänu klaasseintele suurepärased. Päris tipus (väíksem rõdu moodi ala) sai ka ilma klaasideta linna vaadata.

Soovitan käia vaateplatvormil õhtul. Vaade tuledes linnale on vinge! Ise käisime Empire State Building vaateplatvormil. Turvakontrolli saba oli talutava pikkusega. Rahvast platvormil oli aga mitte niipalju, et ei saaks nina vastu võret panna :)

Käisin minagi mölemi torni otsas ja soovitaks pigem öist (noh nädal tagasi läks juba kell 6 öhtul pimedaks) pilvelöhkuja otsa minekut kui päevast. Päeval avanevat vaadet ei oska kuidagi hinnata, öine aga on selline, mida meil siin kunagi näha ei saa. Ise käisin Rockefelleri otsat, oli muljetavaldav küll jah :) Vörrelda ei oska, äkki oleks ESB otsas ka äge olnud.

EBSi 86ndalt hommikul kella 10 aeg - http://lh6.ggpht.com/_gLHchT2u0hU/SbVcU0bZ9jI/AAAAAAAAEkY/uXy5qBuVsPc/s512/019.JPG

Rockefelleri katusel öösel - http://lh6.ggpht.com/_gLHchT2u0hU/SbVjC-PNPLI/AAAAAAAAFHI/FKUtL2-1O-M/522.JPG

ESB kohta ei tea, aga Rockefelleri keskuse kohta sai uuritud, et on ka kahe korra pilet, millega saab ühe korra käia siis näiteks päevasel ajal ja teist korda siis õhtusel-öisel ajal. Hinnad leiab siit : http://www.topoftherocknyc.com/tickets_landing.aspx (klikates nupule BUY). Kahe korra pilet on 1,5 korda kallim, kui tavapilet.

Toredat avastamist !