Erilised paigad Rootsis

Otsin erilist või vähetuntud paika Rootsis, kuhu tasuks minna. Viimati avastasin sellise koha: http://www.dalhalla.se/ ja sealne tulevärgikontsert septembrikuus oli superelamus. Olen tänulik kõigi soovituste eest.

http://en.wikipedia.org/wiki/D%C3%B6da_Fallet

Kunagi sattusime vaatama "Surnud koske/juga". Vanasti oli seal yks suurim kosk Rootsis, kuni yks hull talumees otsustas vee nats teises kohas jooksma lasta.

0
0
0
0

Värmlandis, Lääne-Rootsis (Oslo tee ääres) nt. Rottneros - http://www.rottnerospark.se/rottneros/. Samas lähedal Selma Lagerlöfi sünnikodu - http://www.marbacka.com/ Rottneors on Rootsi kaunima pargi nominent, kõik nominendid siit - http://www.sverigesvackrastepark.se/rostning/rostning.htm.

Muidugi ka Põhja-Rootsi Kiruna ja jäähotelliga. Kesk-Rootsi Dalarna ja Mora/Rättvik ja Siljani järvega ja veel, ja veel.....

0
0

Eriti erilistest paikadest soovitan Põhja-Rootsis olevat Kungsledeni matkarada ja Kebnekaise mäe ümbrust. Soovitatavalt varakevadel (talve lõpus). Kohale saab kõige paremini rongiga.

Kunagi käisime autoga ka Kesk-Rootsis, marsruut tuli selline: Mäläri ümbrus: Drottningholmi, Skoklosteri ja Gripsholmi lossid, Sigtuna linnake Dalarna: Falun, Mora, Carl Larssoni ja Anders Zorni muuseumid, Nypeskäri kosk Mäed Härjedalenis: Funäsdaleni / Ramundsbergeti kant Rootsi idarannik: Gävle ja Hudiksvall Uppland: Uppsala ja Gysinge

Julgen kõiki, tõesti kõiki neid kohti soovitada. Kas nad sinu piisavalt jaoks erilised on - pead ise teadma. Kui tahad täpsemat infot - küsi või kirjuta [email protected].

0
0

Mõned erilised paigad Rootsis, mida sai külastatud ja mis jätsid tõelise "looduse ime" mulje: 1.Stocholmi arhipelaag - koosneb 24 000 saarest, saarekesest ja skäärist ja on suvine paradiis, mida ongi kirjeldatud kui"korvitäit õisi ookeanilainetes". Talvel on see paik aga jäine ja metsik. Saarestik algab Stockholmi südamest Skeppsholmeni saarega. Mandrile lähemad saared on suuremad kui need, mis jäävad kaugemale ning nende vahele jäävad veeribad. Paljudel saartel on suvekodud ja hooajaelanukud. Saartevaheline transport käib väikeste valgete praamidega.2.Tännforsen - asub Põhja-Rootsis ja seda peetakse Rootsi suurimaks vabalt voolavaks koseks. Haruldaseks ja eriliseks teeb kose just see, et pole rakendatud tavapärasesse hüdroelekti tootmisse. Veed voolavad alla 38 m kõrguselt ja 60 m laiusest teadupärast miljon aastat vanast astmelisest kaljuseinast. Keskmiselt voolab aastal mai ja juuni vahel alla igas sekundis ligikaudu 740 000 liitrit vett. Jumalik vaatepilt! 3.Borg mägi - Põhja-Rootsis imeilus puutumata loodusega koht, kus metsades võib kohata karusid ja teisi metsloomi. Samas on järjekindlaid külastajad, kes veedavad aega Slipsiku jõel kulda uhtudes. Siin nagu kõikjal mujal Rootsis kehtib kirjutamata seadus, mis lubab igaühel kõikjal telkida. 4.Lapi värav - asub 200 km põhjapolaarjoone taga. See on jalustrabav U-kujuline org, mis asub Rootsi kahe kõige kõrgema mäe vahel.See täiuslikult sümmeetriline org, mille on vorminud liustikud, paistb kaugelt vaadatuna justkui mäeahelikku lõigatud suur auk. Lapi värav ongi sissepääsuks Lapimaa Rootsi osasse - hurmavasse paika, kus on metsik tundra, põhjapõdrad ja saamid. 5.Abisko Rahvuspark - lõuna ja lääne poolt mäeahelikega ning põhjast järvega raamitud madal Abisko org on imekaunis, mida tasub külastada. Järskude kaljudega palistatud sügavad kanjonid paljastavad selle piirkonna karmi geoloogilise mineviku. Selles rahvuspargis kasvab ka mitmeid väga haruldasi orhideesid, mida ei leidu kusagil mujal maailmas. Väga erilised ja omalaadsed paigad enda kaks aastat tagasi tehtud rännust Rootsimaal.

1
0

Sain siit tõesti mõne hea idee. Ka edaspidi on vihjed teretulnud kuna reis on plaanis 2010 suve lõpus.

0
0

Abysko graniidi looduskaitseala ja ainuke mägigolfi sanatoorium Euroopas on naljakas koht tõesti, eriti võiks meelde jätta,et seal saamimaal on suurim raukaevandus . 1515 km pealinnast raudteega. Saame võid otsida küll aga raske leida.Saamid on eesti sugulusrahvas.

0
0

Yhe mehe erinevaid majutusprojekte ja kohvik: http://www.mikaelgenberg.com/ (Utter inn, Hackspett) http://www.themoonhouse.com/konstnaren/caf-koala.aspx

0
0

Omalt poolt lisaksin Sala (Uppsalast 70-80 km lääne poole) hõbedakaevanduse - vaatamist jagub nii maa alla kui peale.

0
0

Mida võiks vaadata Mora, Faluni, Gävle kandis ning kas keegi teab head 10–15km matkarada soovitada Rondane ja Dovrefjelli rahvuspargis?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased