Esimene postitus siis Samoa foorumis...

Tere, Liigun Samoale, Apiasse 6 ndal juunil ja olen seal 13 ni. Eks näis, kuidas see välja kukub. Plaan ööbida backpackersites ja lihtsalt nautida sooja ilma, randu ja loodust enne Eestisse tagasi minekut. Äkki on okeaania kandis veel eestlasi, kes liiguvad sinna?

... ja aeg-ajalt ikka ja jälle mõtlen, millal leiaks aja ja raha tagasi minna. Kui on konkreetseid küsimusi, anna teada.

Tere!

Kindel plaan minna sinna novembri algul. Kuidas viisa vajadusega on eestlastele? Ööbimise mure on ka. Kuidas backpackersites ööbimine ka oli? Muljed Samoast? Kumba saart eelistada, Savaiid või Upolut? Ja kuidas transport kahe saare vahel ka toimib? Mida peaks veel teadma? Ette tänades!

Viisa saab piirilt. Ei oskagi öelda, kumba saart eelistada, nad on piisavalt erinevad, et mõlemad pakuvad midagi. Upolu on selline rohkem rahvastatud, külasid on tihedamalt, valikuid rohkem, Sawaii jälle selline metsikum. Me olime mõlemal nädala ja tegime nii, et võtsime kõigepealt paariks-kolmeks päevaks rendiauto, tegime saarele tiiru peale ja siis vaatasime välja koha, kus pikemalt olla ning sõitsime sinna kohale bussiga. Bussisõit tuleks kindlasti läbi teha, see on omaette elamus, kus rahvast täis buss laulab, peatusi tehakse vahel ka iga 100 m järel, sest jõuti kellegi koduväravasse. Saarte vahel liigub laev päris mitu korda päevas, sõiduplaani oleks targem mitte 100% usaldada, kord läks laev hilinemisega, kord jälle varem minema, õnneasi. Elasime põhiliselt faledes - kas oli siis mingi majutuskoht, kus hulk falesid ranna ääres või siis oli mingi perekond, kellel nö oma õuel vee ääres paar falet ja rentisid neid välja, samuti teevad nad sulle süüa. Kinni oli meil pandud vaid esimese öö majutus Apias, muidu vaatasime, mis tee ääres silma hakkas või kui hilja peale jäime, siis tuli võtta see, mis parajasti olemas oli, halbu muljeid ei jäänud kuskilt. Inimesed on väga sõbralikud ja üritavad sind igati aidata. Muljed on igati head, asju tuleb võtta rahulikult ja lasta ajal kulgeda, kiiret ei ole seal kellelgi :)

Kas rendiauto panite eelnevalt kinni või sai seda kohapeal teha? Kas autoga saab ka ühelt saarelt teisele (laevaga siis)ja kaua saartevaheline reis umbes kestis? Kas teil oli kohalik raha kaasas, kus vahetasite ja kas põhiliselt arveldasite kaardi või sulaga? Pole ju käinud veel seal ja ei tea:) Tänud:)

Kas kellelgi on kogemusi, kuidas on kõige parem/soodsam Samoale jõuda?

Rendiautot kinni ei pannud, ei mäleta, et oleks olnud selline võimaluski. Tasub majutuskohas küsida, meile anti Upolul päris mitu firmat, kuhu siis ise helistasin ja küsiti, millist autot soovime ning siis toodi see kohale, Sawaiil randudes läksime ka ühte hotelli, sõime ja vahepeal uuriti auto kohta, seal oli tõsi küll, valida oli ainult kahe auto vahel, üks traktori sarnane dzhiip ja teine mõnus väike Suzuki Jimny, viimased on seal ka väga levinud rendiautod. Tuli teha ka nn kohalik juhiluba, mis seisnes sisuliselt meie ARK-i kohalesõidus (taksoga) ja väikse raha maksmises (Upolul). NB: tänaseks on Samoal vasakpoolne liiklus, 5 aastat tagasi oli see veel parempoolne. Raha võtsime automaadist ja palju korraga, kuna automaate on ainult Apias ja Sawaii sadamalinnas, Saleologas, ja ka lennujaamas. Ametlikes majutuskohtades sai mitmes ka kaardiga maksta, kuid sularaha tagavara peaks kindlasti korralik olema, väljapool Apiad tuleks arvestada, et maksmine on ikka sularahas (erandiks on osad ametlikud majutuskohad). Valuutadest 2005.a. oli USA dollar paremini tuntud valuuta kui euro, Uus-Meremaa valuuta sobib ka muidugi, kuna paljud samoalased töötavad Uus-Meremaal. Saartevaheline reis kestis veidi alla 1,5 tunni. Meie lendasime sinna Aucklandist, mäletan, et head ühendused olid ka Sydney ja Tongaga. Pane Wikipedias otsingusse Faleolo International Airport ja sealt näed, milliste linnade/riikidega ühendus on.

Hey, Täitsa unustasin selle postituse siin juba ära. Minu Samoa reis läks korda. Pool aega elasin kohalike juures. (ühe Uus-Meremaa tuttava pere elas seal). Aga kui sinna kanti minna siis soovitan ikkagi juba võtta rohkem aega ja käia ka teistel okeaania saartel. Ma liikusin ringi kohalike bussidega ja ka hääletades, kuna bussid igal pool ei sõida. Raha kulus tunduvalt vähem kui oletasin. Ööbimine koos toiduga oli enam-vähem 300 kr kandis. Edu minejatele!!!

Kas maale sisenedes peab olema lisaks bank statmentile ka ette näidata broneeritud ööbimine? Samoa innimgration page ütleb nimelt järgmist: Piiri peal- Visitors of Samoa must: •state their accommodation arrangements, be they holiday accommodation such as a hotel or resort or with family or friends (specifically the village and family name)

Kuidas teil, kevvu ja Apelsin, oli?

Piiril ei küsinud küll keegi midagi, Eesti pass tekitas märksa suuremat huvi :)

Mu Euroopa pass isegi ei pakkunud huvi. Rahulik koht...

Nii, käidud, nähtud. Bank statmenti ei küsitud, ööbimise bookinguid samuti mitte. Kui kellegil on küsimusi Upolu kohta, siis ehk saan vastata: sinitaevas@hotmail.com

Paistab, et mitte just palju inimesi käib Samoal, kuid loodan, et keegi ikka märkab mu postitust ja oskab küsimustele vastata kuna pean kiiresti ära otsustama. Elan praegu Uus-Meremaal ja laulupeoks tahaks eestis olla, enne seda aga tahaks ühe mõnusa tripi teha kuskile sooja ja päikese kätte. Mõttes on Filipiinid, Fiji või Samoa. Hetkel ei suuda otsustada Filipiinide või Samoa vahel. Mõte Samoast hakkab mulle aina rohkem meeldima ja kohati oleks logistiliselt ka mugavam vist, sest siis ei pea ma Uus-Meremaalt palju kodinaid kaasa vedama ja oleks parem lendude valik vist ka. Filipiinidel aga oleks palju mässamist oma kottidega ja seal palju saari ka, nii et läheks raskeks. Kas keegi oskab öelda mulle palju Samoal nt auto ja rattarent maksab? Palju Faledes ja backpackersites ööbimine maksab? Palju toidule kulub? Mis meelelahutus maksab (nt sukeldumine, paadisõidud jne)? Kas seal on häid snorkeldamise kohti ka? Mida kindlasti saarel veel teha? Mul on aega umbes nädal kuni 10 päeva? Kui suured need 2 Samoa saart on, kas jõuan nad läbi käia või millele keskenduma peaksin? Kui ligipääsetavad need joad ja vihmametsade rajad on? Igasugune muu kasulik ja tore info teretulnud :)

No pole ju niiii raske paar sõna mõnda otsingumootorisse toksida. Esimene ettejuhtuv info http://wikitravel.org/en/Samoa ja sealt edasijuhatavad lingid annavad enamikele küsimustele vastuse.

Otsingusse panin jah, istungi kõik vabad päevad internetis kuna otsin odavaid lennupileteid ja infot sihtkohtade kohta. Filipiinide kohta sain LP lehelt kohe ülevaate, et palju päevas ligikaudu kulub, Samoa kohta seda ei olnud. Sinu antud lehel olen juba käinud. Majutuse kohta olen mingi pildi silme ette saanud. Muidugi võiks autorendi lehti ise ka uurida, aga arvan, et kohapeal on siiski teised hinnad ja sooviks siiski inimeste oma kogemust ka kuulda. Kas trip.ee huvi on oma külastajate arvu vähendada, sellisel juhul ma siia piinama ei tule? Iga asja kohta võiks internetist infot leida, siis kaob foorumi mõte ka ära.

Hämmastav! Foorum on samasuguseid küsimusi täis ja ma oleks nagu midagi kurja teinud!? Mis siin üldse küsida võib siis?

Aitab sellest piinlikust eneseõigustusest. Ei viitsi infot otsida, ära tee seda. Aga ei maksa ka arvata, et teistel ei ole elus muud midagi teha kui sinusugustel aidata odavalt ja vähese vaevaga reisida.

Halloo, oma odavad lennupiletid ja kõik orgunnin ise, rohkem kui mõni muu siin. Otsisin ju infot, äkki Samoa pole nii populaarne paik ja kõike pole selle kohta kirjas. Loomulikult on mul teisi küsimusi ka (mitte odavalt reisimise kohta, nagu sa siin arvad), aga kuna mitte eriti paljud pole käinud seal, siis ei hakanud seda kohe küsimagi kui ei pruugi vastust tulla. Nagu mis selle foorumi mõte üldse on? Austraalia kohta on miljon ühesugust küsimust, miks keegi seal ei kägise? Ma ei saa aru, kellele hr. Veigo neid lennupakkumisi üles paneb? Iga üks oskab odavaid lende leida. Päris masendavad seisud vist Eestis, et juba sellised asjad inimesi närvi ajab?

Ah, ära pane tähele! Me siin Eestis üldiselt olemegi vähe lollakad.

Kas keegi siin on vahepeal Vaikse Ookeani saari külastanud ja oskaks vastata. Millist saart eelistada- Tonga, Vanuatu, Samoa või on kellelgi veel mõni soovitus? Eesmärgiks oleks matkata, näha kohalikku kultuuri, sukelduda/snorgeldada ja lihtsalt puhata. Minna on plaan 2016. juunis ja eelarve on pigem tagasihoidlik ehk siis võiks kulutada pigem vähem, kuid kõik oleneb kvaliteedi ja hinna suhtest. Lennupiletite hinnad ei huvita, kuid ööbimiste hinnad kohapeal ja toidu hinnad pakuks huvi (väljas söömised ja hinnad poes). Tunnen kaasa eelmisele küsijale, kes ebaõiglast kriitikat sai ja kui infot anda ei ole või ei taha, võib üldse kirjutumata jätta.

Ette tänades!