ESTA ja tagasi-/edasisõidupileti olemasolu

Tere, 


Mul on küsimus neile, kes viimasel ajal käinud USAs viisavabadusprogrammi raames - kui rangelt nad kontrollivad piiril tagasi- või edasisõidupileti olemasolu? või kas üldse kontrollivad?

Oleme sõbrannaga minemas märtsis New Yorki. Lennupiletid olemas, ööbimine olemas ja ESTAd mõlemal ka olemas. Aga nüüd hakkas muret tekitama üks nõudmine ESTAga reismisel, milleks on tagasi-või edasisõidu pileti näitamine, kusjuures edasisõidu sihtkohaks ei tohi olla Kanada, Mehhiko, Kariibi mere saared. Meie hetke plaan on minna New Yorki, siis sõita Torontosse ja tagasi Eestisse läheme mitte uuesti läbi New Yorgi, vaid läbi Toronto. Hetkel ongi mul segadus, kas seda võib käsitleda tagasisõidupiletina, ainult et läbi Toronto, või ei. 
Kirjutasin meili ka U.S Customs and Border Protection kontaktmeilile, ent sain vaid stampvastuse:

Visa Waiver Program (VWP) applicants at the time of arrival must have a round trip ticket that will transport the traveler out of the United States to any other foreign port or place, as long as the trip does not terminate in a contiguous territory (Canada or Mexico) or adjacent island –unless the traveler is a resident of the contiguous territory or adjacent island.
 
Nüüd on kartus, et saadetakse piirilt tagasi. Kas aitaks ehk, kui teha viisa? Või on kellelgi sarnaseid kogemusi, et tagasisõidupilet puudus sootuks, ent sai ikkagi ESTAga läbi?

Otsuse riiki lubamise kohta teeb piiril konkreetne ametnik. Võta kõik tagasisõidu piletite kinnitused kaasa ja probleeme ei tohiks tekkida. Küsimuste ja pärimiste korral näitad ette. Ei usu mina, et sa esimene ESTAga reisija oled, kes ühel reisil nii USAd kui Kanadat külastab.
Kui sa seda stampvastust korralikult loed, on seal tegelikult ka vastus olemas - as long as the trip does not terminate in a contiguous territory. Ehk siis - su reis ei tohi lõppeda Kanadas.

Tere,


lugesin nüüd isegi korralikult läbi ja tõesti - tundub, et meil on asjaga korras, kuna meie reis ei lõppe Kanadas. Aitäh tähelepanu juhtimast!

Läheme nüüd palju rahulikuma meelega reisile. 


Siin on sul uus probleem seoses kanadaga,sul vaja reisiluba kanada jaoks eraldi saada!!! See samalaadne nagu esta aga spetsiaalselt kanada jaoks!!!tean seda faktina sest tahtsin ise õele kanadasse külla minna ja minu jaoks oleks see olnud ulme bürokraatia!

Tagasi Eestisse läheme mitte uuesti läbi New Yorgi, vaid läbi Toronto. 

Seega teie reis ju lõppeb Kanadas?!

Piirile jõudes on sinu kohta kogu info neil oma arvutisüsteemis juba olemas.  Näiliselt ei kontrollita piiril suurt midagi, tegelikult on kõik juba kontrollitud.

Lugedes n.n stampvastust mille ametnikult said, siis sa rikud ESTA reegleid.  Sinu reis ei lõpe  mitte USA-s, vaid Kanadas.

Reis ei lõppe Kanadas. Reis lõppeb tõenäoliselt Eestis. Kanadas lõppeks reis siis, kui ta jääks sinna elamisloaga pikemaks peatuma või läheks kooli õppima jne. Reisi lõpp on ikkagi selles kohas, kuhu reisija lõpuks välja jõuab ja mittereisi elu elama hakkab ;) Täpselt seda see inglise keelne lause tähendab.

Ja asja mõte on see, et ESTAga reisija ei jääks kuhugi piiri taha kondama ja ei üritaks sealt uuesti tagasi USA-sse pääseda.

Mul olid piletid tln-detroit-nyc ja tagasi tulin sama teed (pool aastat tagasi). Vahepeal olin pikemalt torontos ja sinna läksin bussiga. ESTA ja ETA tee ära, suuliselt küsivad plaane ja sihtkohti.  Nad lihtsalt tahavad kindlad olla, et sul kindel tee tagasi koju on, vahet pole kas nyc’st või torontost. Ära muretse.