Etioopia, nõuandeid Omo oru külastamiseks

Tere

3 näd pärast minek Etioopiasse. Palun paari nõuannet, kui keegi äsja käinud.

Kõigepealt suund Omo orgu. Leidsin sellise, näib et põneva Omo tuuri. https://www.wildfrontierstravel.com/en_GB/destination/ethiopia/group-tours/master/2000303/ethiopia-tribes-of-the-omo-valley-1 Tahaksime midagi taolist ja nõus ohverdama kuni 10 päeva Omo orule, kuid alustada ja jeebi koos giidiga plaanime võtta Arba Minchist. Kas keegi asjatundja teab, palju võiks olla õiglane hind seal ca 10 päevasel Landcruiseri rendil koos asjaliku juht-giidiga. Öömajad otsime giidi abiga ise kohapealt, reisida tahame kulupõhiselt, mitte all included pakettidega. Kuidas on seal sularahaautomaatidega ja valuutavahetusega? Eurod või dollarid, ainult uued või võivad olla ka vanad ja veitsa kortsus, sirgeldustega? Mis on viimane aktsepteeritud väljalaskeaasta dollareil, eurodel? Maksevahendiks ainult birr või ka $, €. Kaardimaksevõimalused?

Tänan vastuste eest.

Tervitused. Meie maksime 8 päevase Omo tuuri eest : Land Cruiser 4WD, juht-giid, kütus- õlid kokkulepitud marsruudile ja autoreisi puutuv kindlustus 1250 usd, läbi kohaliku reisifirma. Kõik oli juba e-mailidega ette kokku lepitud. Ettemaksu ei tahetud, esimesel päeval maksime firmale 1000USD cash, 250 jäi tagasitulekule, et kui miski ei meeldinud, siis ei maksa, aga kui jäime rahule, siis maksame. See oli küll 5 aastat tagasi. Alustasime Addis-Abebast. Hea juht on sealse reisi õnnestumise garant, nii juhina kui giidina. Meil selles mõttes vedas - ta rääkis head inglise keelt, oli käinud aastaid väga paljude gruppidega läbi kogu Etioopia, teadis täpselt kuidas ja millal läbi jõgede sõita jne jne. Aitas meid odavate ööbimiste leidmisel, vahendas kohalikega suhtlemist, teadis palju lindude-loomade kohta... pikk jutt. Ma ei jätaks sellist valikut juhuse hoolde. Omos kehtis kohalikele vaid birr. Võtsime Addisest pakkidena väikseid kupüüre kaasa, et maksta fotode ja muude teenuste eest. Sellistes kohtades me ei ööbinud ega söönud, kus potentsiaalselt oleks võinud kaardiga maksta.

0
0

Aitäh, uza. Kas avaldaksid kontakti(d)- firma, ja giidi nimi, kui alles on.

0
0

Kasutasime siis firmat South Expedition, nüüdseks vist South Expedition Africa, vähemasti tegevjuht on sama Nathaniel Taffere. Võtsin ühendust 7 - 8 erineva firmaga, kõik LP foorumis soovitatud. Tema hind ja maksetingimused sobisid meile. Autojuhiks oli Getachew Adane. Samas, kui rääkisime Omos teiste turistidega, kes kasutasid teiste firmade teenuseid, olid kõik oma autojuhtidega väga rahul.

0
0

uza, küsin igaks juhuks, kas see 1250 oli per nägu või kogu auto hind? Kas 4 inimest autos oleks kitsas?

0
0

See oli kogu auto. Meid oli 2. Enne reisi otsisin Thorn Tree foorumist reisikaaslasi, et olla neljakesi ja jagada kulud nt. 2 pere peale, aga ei leidnud, sest meie jaoks olid kuupäevad paigas. Hea ja läbiproovitud seltskonnaga kannatab Landcruiseri tagaistmel kolmekesi istuda küll. Enamuses kohatud autodes oli 3 - 4 reisijat. Lisaksin veel, et autojuhid ei ole päris giidid, nn. atraktsioonide juures nad töötada ei tohi ja hoiavad kaugemale.

0
0

valdek, tahaksid sa Etioopia kogemust jagada?

0
0

Tere, Jaanuaris kolmekesi Etioopiasse. Plaan kohe edasi lennata Arba Minchi, teha 7-8 päevane Omo oru tripp ja seejärel mööda maad 4-5 päevaga Addisasse tagasi. On see hea plaan? Kas Arba Minchis on häid tuurikorraldajaid? Tundub, et enamus tuure saavad alguse Addis Ababast. Oluline on ju korralik sõiduk ja hea giid. On kellegi soovitusi selle 2-nädalase tripi osas või oskate ehk soovitada tuurikorraldajat?

0
0

Arba Minch on Etioopia kontekstis täitsa mõnus linn. Aga vähegi tasemel tuurikorraldajad pesitsevad kõik pealinnas. Seega see Arba Minchi lendamine väga suurt mõtet ei oma. Põhimõtteliselt on teil Omo ja Addise vahel valikus 2 teed. Üks on see otsetee, teine Bishoftu ja Adama kaudu. Selle Adama tee ehitasid nad paar aastat tagasi kiirteeks, ikka väga vinge värk, täielik autobahn miinus autod. Soovitaks peatuda Bishoftus. Kõikides reisijuhtides suht null-linn, aga lademes odavaid ja kvaliteetseid hotelle ja söögikohti. Pluss ümbritsevad kraatrijärved. Ziway on ka teatavas mõttes lahe koht. Kui sattuda sinna reedel või laupäeval, siis saab kena ülevaate Etioopia prostitutsiooniturust. Ja veel soovitus: käige ära Hararis. Ning ma ei märganud, et reisiplaanis oleks Lalibela.

3
0

Sa saad Omo tuuri alustada Arba Minchist koos Addise reisikorraldajaga. Vajadusel saadetakse auto Addis Abebast kohale jne. Ja see kõik tasub juba pikalt enne reisi kokkuleppida. Võtad mingi nimekirja Etioopia turismifirmadest ette ja hakkad päringuid saatma. Pärast mingi väiksema valiku kohta võid hakata otsima ka teiste kommentaare jne. Jaanuar on veel päris kaugel, aga praegu neil erilist hooaega ei ole seal ja kohalikel peaks olema piisavalt aega, et sinuga meili teel asju ajada.

1
0

av saba, millal minek, ise planeerin samuti jaanuaris reisi 2le , äkki annab midagi ühildada, meil kuupäevad 18.01-3.02.

0
0

Kas näiteks Bishoftus on vajdus hotell ka ette bronnida? Jaan.-veebruar on seal vist justkui kõrghooeg. Ma küll peale Timkatit seal.

0
0

Kui tahad mingit kindlat hotelli ja eriti kõrgema klassi oma, siis võiks ära broneerida. Eriti kui sisse jääb nädalavahetus. Paljud Addis Abeba rikkurid ja seal töötavad välismaalased käivad Bishoftus nädalavahetus veetmas. Kui hind ja tase pole olulised, siis midagi leiab kindlasti isegi laupäeval kohale jõudes.

0
0

Vaatasin, et näiteks sama hotell nagu Veigo blogis, on praegu u. 3 x kallim. Aga ilmselt nii on. Vaevalt, et kohapeal oluliselt odavam on?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased