Etioopia, nõuandeid Omo oru külastamiseks

Tere

3 näd pärast minek Etioopiasse. Palun paari nõuannet, kui keegi äsja käinud.

Kõigepealt suund Omo orgu.
Leidsin sellise, näib et põneva Omo tuuri. https://www.wildfrontierstravel.com/en_GB/destination/ethiopia/group-tours/master/2000303/ethiopia-tribes-of-the-omo-valley-1
Tahaksime midagi taolist ja nõus ohverdama kuni 10 päeva Omo orule, kuid alustada ja jeebi koos giidiga plaanime võtta Arba Minchist. Kas keegi asjatundja teab, palju võiks olla õiglane hind seal ca 10 päevasel Landcruiseri rendil koos asjaliku juht-giidiga.
Öömajad otsime giidi abiga ise kohapealt, reisida tahame kulupõhiselt, mitte all included pakettidega.
Kuidas on seal sularahaautomaatidega ja valuutavahetusega? Eurod või dollarid, ainult uued või võivad olla ka vanad ja veitsa kortsus, sirgeldustega? Mis on viimane aktsepteeritud väljalaskeaasta dollareil, eurodel? Maksevahendiks ainult birr või ka $, €. Kaardimaksevõimalused?

Tänan vastuste eest.

Tervitused.
Meie maksime 8 päevase Omo tuuri eest : Land Cruiser 4WD, juht-giid, kütus- õlid kokkulepitud marsruudile ja autoreisi puutuv kindlustus 1250 usd, läbi kohaliku reisifirma. Kõik oli juba e-mailidega ette kokku lepitud. Ettemaksu ei tahetud, esimesel päeval maksime firmale 1000USD cash, 250 jäi tagasitulekule, et kui miski ei meeldinud, siis ei maksa, aga kui jäime rahule, siis maksame. See oli küll 5 aastat tagasi. Alustasime Addis-Abebast.
Hea juht on sealse reisi õnnestumise garant, nii juhina kui giidina. Meil selles mõttes vedas - ta rääkis head inglise keelt, oli käinud aastaid väga paljude gruppidega läbi kogu Etioopia, teadis täpselt kuidas ja millal läbi jõgede sõita jne jne. Aitas meid odavate ööbimiste leidmisel, vahendas kohalikega suhtlemist, teadis palju lindude-loomade kohta... pikk jutt.
Ma ei jätaks sellist valikut juhuse hoolde.
Omos kehtis kohalikele vaid birr. Võtsime Addisest pakkidena väikseid kupüüre kaasa, et maksta fotode ja muude teenuste eest. Sellistes kohtades me ei ööbinud ega söönud, kus potentsiaalselt oleks võinud kaardiga maksta.

Aitäh, uza.
Kas avaldaksid kontakti(d)- firma, ja giidi nimi, kui alles on.

Kasutasime siis firmat South Expedition, nüüdseks vist South Expedition Africa, vähemasti tegevjuht on sama Nathaniel Taffere. Võtsin ühendust 7 - 8 erineva firmaga, kõik LP foorumis soovitatud. Tema hind ja maksetingimused sobisid meile. Autojuhiks oli Getachew Adane.
Samas, kui rääkisime Omos teiste turistidega, kes kasutasid teiste firmade teenuseid, olid kõik oma autojuhtidega väga rahul.

uza, küsin igaks juhuks, kas see 1250 oli per nägu või kogu auto hind? Kas 4 inimest autos oleks kitsas?

See oli kogu auto. Meid oli 2. Enne reisi otsisin Thorn Tree foorumist reisikaaslasi, et olla neljakesi ja jagada kulud nt. 2 pere peale, aga ei leidnud, sest meie jaoks olid kuupäevad paigas. Hea ja läbiproovitud seltskonnaga kannatab Landcruiseri tagaistmel kolmekesi istuda küll. Enamuses kohatud autodes oli 3 - 4 reisijat.
Lisaksin veel, et autojuhid ei ole päris giidid, nn. atraktsioonide juures nad töötada ei tohi ja hoiavad kaugemale.

valdek, tahaksid sa Etioopia kogemust jagada?

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi