trip-krainetrip-ukraine-dark
Ettevaatust Eurotour´iga

Käisin Eurotouri Londoni reisil 31.07 - 3.08. Hinnas lubati lennupiletid, hotell, transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi ning ülevaatlik bussiekskursioon. Hommikul lennujaamas teatati, et transfeeri ei ole, tuleb hotelli jõuda ühiskondliku transpordiga. Sellega seoses jäi ära ka bussiekskursioon. Teekond rongi, metroo ja mitmete ümberistumistega võttis 3 tundi. Mingit firma poolset vabandust ei esitatud. Inimesed vedasid oma raskeid kohvreid-kotte metrootreppidest üles-alla. Kes on Londoni metrood näinud, see saab aru, millest jutt on. Tagasiteel keeldusid reisijad metrood kasutamast, giid-reisisaatja nõustus meie poolt pakutud buss-rong marsruudiga. Arvan, et tegu oli selge firma poolse pettusega. Transfeeri puudumisest oleks tulnud reisijaid varem informeerida, siis oleks teadnud arvestada kohvrite pakkimisel. Arvatavasti kartis firma, et mõned loobuvad reisist. Meie hulgas oli vanaproua, kes sõitis edasi Amsterdami külla pojale ja oli kaasa võtnud kohvritäie pojale vajalikke raamatuid. Seda kohvrit tassis ta lennujaamast hotelli ja pärast jälle tagasi.

Eks selle Eurotouri eest ole selles foorumis juba omajagu hoiatatud ka...

Täname Teid kommentaari eest ja vabandame väga, et reis Teile pettumuse valmistas. Siinkohal soovime selgitada, et reisil Londonisse oli Teil kõik lubatud teenused hinnas. Lennujaamatransfeer oli seoses väikese rühmaga asendatud rongi (Gatwick express) ja metrooga (24h ühistranspordikaart), mille eest ei pidanud ükski reisija maksma, vaid reisifirma poolt olid kõik teenused reisijatele tagatud. Metroos tuli ümberistuda, kuna Londonis toimus mitme liini katkestus ja elektrisüsteemide ümberehitus. Kahjuks ei allu Londoni metroo eesti reisikorraldajale ja katkestusi ning elektrisüsteemide remonti pole võimalik ette näha.

Kõik 4 päeva toimusid erinevad ekskursioonid ja rühmajuht/giid tegeles rühmaga. Giidi ja teiste reisijate antud reisi ülevaatest selgub, et Teie ei soovinud mitte ühestki ekskursioonist osa võtta ja soovisite kiiresti hotelli jõuda. Saabumispäeval kestis linnaekskursioon lubatud 2 tunni asemel kordi kauem kuni hilise õhtuni välja, millest Teie osa ei võtnud. Giid hoolitses kõikide reisijate eest ja osutas kõigile võrdset tähelepanu. Teie kirjeldatud suure pagasiga klienti abistas giid omalt poolt ja aitas tal pagasit kanda. Üldjuhul pagasi kandmine on ikka iga kliendi oma isiklik asi. Teile endale ei olnud ju kaasreisija suur pagas probleemiks, kuna teie isiklik pagas mahtus käsipagasi mõõtu.

Kurb, et me peame selgitusi jagama interneti kaudu. Soovime edaspidiseks positiivsemaid reisielamus.

Lugupidamisega, Annika Õis Eurotouri juhataja

Selmet reisifirma kliendi ees vabandaks (isegi juhul kui kliendil ei ole 100% õigus,on antud juhul inimene saanud reisist ebameeldiva elamuse ja ei ole olnud ka lubatud transfeeri ikkagi olnud, nagu võib lugeda) hakkab firma poolt klienti süüdistav-ennast õigustav üsna isiklik rünnak. Austatud reisifirma võiks endale selgeks teha teenuse mõiste-kui teenus on transfeer lennujaamast hotelli, siis see ei tähenda kindlasti seda, et inimene peab ise oma pampudega seiklema ühiskondlikus transpordis. See, et rõhutatakse eraldi seda, et klient ei ole pidanud selle eest juurde maksma, on küllaltki küündimatu argument. Ilmselt on see transport siiski kliendi poolt eelnevalt kinnimakstud. Londoni metroo ei allu kahtlemata eesti reisikorraldajale, kuid reisikorraldaja kompetentsi peakski kuuluma selliste olukordade lahendamine-ennetamine. Kui on väike grupp, siis oleks võinud tellida vastu inimestele mitte 60 kohalise reisbussi vaid 10-11 kohalise väikubussi vms. Eriti absurdsena tundub firma õigustav-süüdistav käitumine avalikult (kasutades kliendi nime) küsimustes, mida siin anonüümsena esineda sooviv inimene ei ole oma postituses üldse maininudki. Huvitav millal ükskord jõuab tsiviliseeritud suhtlemisoskus meie reisifirmadesse? Ja isegi kui olematu suhtluse tase kõrvale jätta, võiksid reisifirmad ka arvestada, et 90-ndate alguse kauboikapitalismi aeg hakkab õnneks ümber saama ja inimesed oskavad oma raha väärtustada ja selle eest antud lubadusi (teenuseid) ka firmadelt nõuda. Kliendi kahjuks oma tulude-kulude optimeerimine annab firmast üsna hea pildi ilma selletagi, et firma juhataja avalikult oma kliente ründama peaks. (Siinkohal pean mainima, et ma tegelikult pooldan seda, kui firmal on julgust-viitsimist vms vastata avalikult talle esitatud süüdistusele, kui selle konkreetse kirja stiil ja toon ületas ilmselt minu suhteliselt keskmise nahapaksuse ja taluvusläve).

Loen siin Eurotouri kodulehelt reisikirjeldust ,et bussiga linnatuur toimub transfeeri ajal.Kui transfeeri ei suudetud korraldada siis millega ja millal toimus linnatuur millest klient loogiliselt jäi samuti ilma. Võib-olla oli kliendil õhtuks teised plaanid ja ta lootis linnast ülevaate saada lubatud ajal ning ei saanud õhtul mitmeid tunde kauem linnapeal jõlkuda (Ilmselt kuna bussi ei olnud käidi kõik kohad jala läbi, sellest ka pikem aeg.) Või arvab Eurotour ka metroos viibitud aja linnaekskursiooni hulka.Igal juhul saan ma aru, et kui Eurotour kliendil ei täideta antud lubadusi ja ta julgeb sellest avalikult rääkida siis sõimab mingi Eurotouri mutt ta nimeliselt läbi.(Ma olen siin lugenud teiste turismifirmade vastuseid süüdistustele aga sellist matslikust kohtan ma küll esimest korda.) Ja kas Eestis kehtib andmekaise seadus, või võib iga reisifirma peale reisi avaldada kõikide reisiate isikuandmed ja jutustada mis nendega nimeliselt reisil juhtus. Sellisel juhul paluks ma Eurotouril need avaldada,ikkagi huvitav kes nendega reisivad. Mina eelistaks küll privaatsut.

Ronisin hiljuti 1 km kõrguse mäe otsa selle jalamilt, kandes vahelduva eduga kukil ka pisipõnne. Tee tippu näis lõputu, 2,5 tundi ootust, et ehk selle eendi taga on juba mäetipp. Ja muide allatulek oli minemisest vaat et raskem, kuna mäenõlvad olid piisavalt järsud. Ent tagantjärele võin öelda, et see oli 10-päevase reisi ilusaim elamus, oleks vaid selliseid hetki rohkem. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

biologistilt. Aga....antud teema kontekstist pisut väljas. Kui Su reis ilmselt pidigi sisaldama Sinu soovil ja tahtel kena mäekese vallutamist, siis kahtlemata võis sellest kujuneda reisi ilusaim elamus hoolimata raskest mäkketõusust ja kukilveetavaist põnnidest. See oli Sinu valik ja soov-milleks siis peakski üldse virisema? Küsimus on siin pigem valikutes, mille keegi sinu eest ära teeb oma parema ( loe:kasulikuma) äranägemise järgi ja veel laia lõuaga hiljem seletab, et see kõik oligi see mida sa oleksid pidanud tegelikult tahtma ja küll nemad juba kõikenäinud/kogenud spetsialistidena teavad, mis kellelegi parem on.

Tänan kommenteerijaid asjalike sõnavõttude eest. Peale reisi järgmisel päeval pöördusin e-kirjaga selgituste saamiseks firma poole. Vastust ei ole siiani suvatsetud saata. Alles peale kolm päeva vastuse ootamist kirjutasin trip.ee portaali. Eesmärk ei olnud arveid klaarida, vaid hoiatada tulevasi Eurotouriga reisijaid. Selleks see portaal ju loodud ongi, et jagada kogemusi. Mõned märkused minule suunatud süüdistuste kohta:

  1. Rong-metroo-jalgsi ei ole transfeer.
  2. Meile jagatud ühistranspordi pilet kehtis sama päeva öösel kella 4.30-ni, mitte 24 tundi. Seda piletit hankis giid pool tundi. Meile teatas, et otsis odavaimat võimalust.
  3. Jalutuskäik Thames´i lõunakaldal ei ole ülevaatlik bussiekskursioon.
  4. Reisi kavandades olingi arvestanud iseseisva linnas liikumisega. Nii saab palju kiiremini ja rohkem näha. Enamus reisiseltskonnast liikus iseseisvalt. Inimestel on erinevad soovid ja paljud olid varem Londonis lühemat aega viibinud.
  5. Kui juba giid on firma vastuses kaasatud arutelusse, siis teatan,et giidi teenust ma ei vajanud ja giidi kohta ei esitanud ma pretensioone. Mind ei häirinud see, et ta ei teatanud meile oma nime, telefoni- ja toanumbrit. Kui teda aga vaja oleks läinud, siis ei oleks olnud võimalik temaga kontakti saada. Firma vajaks tõepoolest mainekujunduse konsultanti. Kindlasti ei paranda valetamuine mainet. Kui meile oleks enne reisi teatatud programmi muutustest, poleks pahameelt tekkinud. Firma kodulehel rippus kuu aega teade, et sellele reisile on saada kolm viimast kohta. Lennujaamas selgus, et reisijaid on vaid 10. See on valetamisele rajatud reklaaminipp.

Kui plaanin ise oma reisi, kasutades transpordiks ja öömaja leidmiseks reisikorraldaja abi siis: A. eeldan et mul on pilet Tallin-sihtkoht hotell-Tallinn. B. et ööbin hotellis mille eest maksin reisi võttes. C. kuna eelistan omal käel seiklemist ei süüdista reisikorraldajat puuduliku informatsiooni eest kohapeal mida ma niguinii ei vaja.

Kui nüüd miskit muutub ILMA et mulle eelnevalt teatatakse või minu nõusolekut küsitakse (näiteks lennu ajad või majutuse asukoht või transfeer majutusse), siis leian et mul on igasugune õigus olla pahane selle korraldaja peale.

Siiani reisinud Novatoursi abil kaks korda Kreekasse ning ei ole neile miskit halba öelda. Selle eest mida olen maksnud ning mida oodanud neilt, olen saanud.

Üleskutse REISI korraldusfirmadele - ausalt, üldse ei teeks paha kui teil oleks kasvõi üks inimene kelle tegevusvaldkonda kuuluks suhtlemine klientidega. Teavitada neid veidi enne reisi tekkinud muudatustest, pakkuda lepituseks,vabanduseks kasvõi tasuta kommi, ning olla AUS nende vastu kes tegelikult ju kogu selle reisi kinni maksavad, seega ka selle töö mida korraldaja peaks tegema. . . . Trip.ee lisas suured algustähed! Ja palub postitajal seda tulevikus ise teha!

Lihtsalt osad firmad oskavad oma vigu-apsakaid hästi peita ja nende koostööpartnerid on igati selleks abiks. Võtame näiteks Novatoursi niiluse kruiisi jaanuaris.

  1. majutus Minamark hotelli asemel hotellis Roma
  2. Lõuna laevas Esna lüüside läbimisel. kuid Lõunaks ei olnud laev veel lüüse läbinud ja lõuna korraldati giidide poolt sujuvalt Esnas kohalikus restoranis.
  3. Samas kui osalete kõikides trippides kruisil siis olete laevas ainult öösel ja üks õhtu laevas. Pakkuda on muidugi Egiptuses palju.Ka lisa tripid mida reisikavas ei ole. Ise osalesin kõiges mida pakuti ja olen sellega rahul.
  4. Viimane apsakas oli tagasi Hurgadas kui hotellis Roma ei olnud enam vabu tube ja grupile pakuti 2 se majutuse asemel 4 ne sviidi majutus. Samas hotell ise üritas asju siluda ja kostitas öösel veini ja puuviljadega ebameeldivuste silumiseks. Seega mõni võib muidugi nendest pisiasjadest teha metsiku kampaania aga ise loen enda tripi igati kordaläinuks ja juba septmbris sõidan uuesti sama firmaga Bulgaariasse. kuigi ka see ei ole veel üle kivide ja kändude läinud. 9 päevane tripp on kalendrist maha võetud ja natuke juurde maksmisel saime 2 nädalase. Aga arvestades kõike olen ikkagi Novatursi organisatoorse poolega rahul ja võin kõigile soovitada Novatursi. Nende giidid on kahapeal väga tasemel ja sisuliselt te nende apsakaid ei märka kui te juhuslikult ise näpuga reisikirjelduses järge ei aja.