Filipiinid rahavahetus jne

Mõne päeva pärast lendan Filipiinidele. Rahavahetus võiks olla lennujaamas eks ? Kui kindel on, et sealt üldse raha välja saab võtta Mastercardiga? Ning mis oleks mõistlik summa 2 nädalaks, ei taha liiga palju ka välja võtta, pärast ei saa vahetada tagasi kusagil, või saab?
Teine küsimus, kas Pekingis 2 h 55 min on piisav ümberistumisaeg? Kuulsin, et lennujaamas on palju sagimist ning jamamist.
Kes käinud El-Nidos, kas Puerto Princesast on lihtne saada bussi v muud transporti EL Nidosse, või peaks varasemalt selle ära bookima ?

Ette tänades,

Ehk oleks parem sularaha eurodes kaasa võtta ning vahetada lennujaamas ? Jõuan lennujaama südaööl, loodetavasti on need kohad lahti seal :D

meie bookisime hotellis bussireisi, ei pea juba ette bookima, neid busse sòidab iga pàev mitu tùkki.

Okei, bussi asjad sain selgeks. Aga kuuldavasti saab eestis ka eurosid peesodeks vahetada ? On mingi piirang ka palju võib võtta peesosid kaasa, kas lennujaamas kontrollitakse ?

Lennujaamas küll midagi ei kontrollitud. Vôid natukene kaasa vahetada, nii palju et saaks enda transad hotelli tehtud. Ülejäänud vahetaks euros-peesoks. Pangaautomaat toimib ka, aga mastercardi paljud ei aktsepteerinud. Visa läks paremini. Oli mingi fix tasu (200php äkki) ja sai korraga vist 10k vôtta enamus automaatidest. Môndades kohtades (el nidi ntks) kipuvad automaadid ruttu tühjaks saama. Me saime kahepeale alla 2k euro hakkama kuu aega. Midagi jäi ülegi (hotell oli varem makstud). Nii et 500euri per nädal paari peale oli okei.

Kevin, ehk siis te võtsite sularaha eruodes kaasa ning vahetasite lennujaamas putkas need peesodeks ? Automaadist raha välja võtta tundub tüütu, seda enam et ei saa võtta korraga suuri summasid välja ning kui võib juhtuda, et pangakaart üldse ei töötagi :/

Ei vahetanud lennujaamas. Vahetasime rahavahetuspunktides erinevatel saartel. Oli parem kurss kui lennujaamas ja igas kohas leidsime okei kursiga rahavahetuspunkte. Lihtsalt küsi üle, kas mingeid lisatasusi on ja vôta vahetamiseks ilus ümar summa ja arvuta ette ära, mis sa saama peaksid selle raha eest peesodes. Ja loe muidugi üle korralikult mitu korda kohe kohapeal.

Dets 2017 võtsime eurod kaasa ja vahetasime lennujaamas ning hiljem mujal vahetuspunktides. Kusjuures kõige parema vahetuskursi saime just lennujaamas! Ja kui raha üle jääb, saab tagasi vahetada samuti lennujaamas, vähemalt Manilas sai küll.

Olgu, siis ma teen ka nii, et võtan sulas kaasa eurosid ja vahetan seal. Või võin isegi terve 2 nädala oletatava summa eestis ära vahetada?

Eestis saad kôvasti vastu pükse kursiga. Ei soovita.

Okei siis ma vahetan mingi paarkümmend eurot, et saaks transpordiga hakkama.

Aaa küsiks veel, et millised pistikupesad on Filipiinidel???

eestis tavidis kurss 60 . siin oleme nüüd nädala olnud ja parim kurss on 62,mis leidnud oleme(panglao)

Paar päeva tagasi kurss 63. Parem kindlasti kui eestis ja pole erilist vahet , kas vahetada lennujaamas või kuskil rahavahetuse punktis. Lendasime Manilast Puertosse ja sealt siis algas trip edasi.
Meid oli 7 inimest ja rentisime bussi Puerto Printsessast 9-ks päevaks ja liikusime El- Nidosse, vahepeal tegime peatusi erinevates kaunites randades koos ööbimistega ja parimat otsust poleks saanud teha, sest olime oma aja peremehed ja saime näha ja liikuda palju. Rannad on siiski eemal ja vajavad pidevat transporti ja vahemaad on pikad. El Nidos samuti vaja liikuda, et näha kauneid randu, saaretripid on üks asi ja maksavad, kuid ise saab käia samuti võrratutes kohtades ja olla nii kaua kui vaja.

Manila lennujaama kurss 02.03 oli 1 EUR/66PHP.

Kuna saabusime Cebusse öösel ja vahemaandumine oli Manilas, siis vahetasime 100 eurot juba Eestis. Saime Manilas süüa ja hiljem Cebus taksoga hotelli sõitta. Jäi ülegi muidugi. Ülejäänud rahavahetuse tegime kohapeal. Vahetuspunkte piisavalt. Kahe peale kulus kahe nädala jooksul 1100 eurot. Selle sees kõik kulutused (hotellid, söök, tripid, piletid) peale lennuki piletite.