Viimased kommentaarid

Sai käidud just Viinis. Mask kohustuslik lennukis, lennujaamas, ühistranspordis, poodides. Soovituslik kirikutes jms.. kohtades kus rohkem rahvast. Muidugi distantsi tuleb hoida vähemalt 1m, igale poole maha kriipsutatud et kel endal see mõõdulint kaasas pole siis saab ikka hakkama :)

Desifitseerimisained igal sammul igal pool. Ja turiste praktiliselt polegi.

Igatahes väga hea rahulik reis oli.

Eks jagub neidki kes ei saa aru et võiks distantsi hoida aga maski kannavad KÕIK igalpool kus see kohustuslik on.

Meil Finnairilt kompensatsiooni saamine pooleli. Alguses proovisin ise nendega asju ajada aga ei saanud kokkuleppele. Lend tühistati, info jagamine Finnairi poolt pea olematu. Lõpuks saime uue lennu 2 päeva hiljem. Hetkel siis andsin ohjad üle Lennuabile, eks paistab mis saab.Finnair pakkus ainult et maksavad 2 ööd hotellis, ei taksosõitu lennujaama-hotelli vahet ega mingit muud kompensatsiooni. Minu arust jabur sest nende tõttu 2 lisa ööd tuligi ja algselt pidime laupäeval koju jõudma et siis esmaspäeval ilusti tööl olla ja saime Tallinnasse alles esmaspäeva õhtuks. Hea et tööandjad mõistlikud olid.

Käisime septembri lõpus, Hiline lend, bussid enam ei läinud, takso lennujaamast (kollane) vanalinna 40€, hind öeldi kohe lennujaamas ja taksomeeter korralikult tiksus. 

On ka juhtunud, ei olnud kohtagi kuhu midagi tasuda aga ilmselt siiski oleks pidanud otsima sest nädal peale reisi saabus 25€ trahv ilusti koju kätte. Rendiautoga käisime Milano-Firenze.

Samuti kasutanud ja pole probleeme olnud. Viimati sai Dubais jaanuaris käidud, korralikult saatsid info mailiga. Järgmine reis on sügisel Taisse,ka läbi Mytrip'i. Pole midagi halba öelda, loodetavasti nii ka jääb.

Liiva. Kihiti purgis, sildike juures millal täpselt ja kust täpselt toodud.

Meil on Turkish Airlinesiga septembri lõpus minek Helsingi-Istanbul-Bangkok (447€) ja sealt eraldi võtsime pileti Krabile Bangkok Airways, samast lennujaamast läheb ja ikka väga tihedalt Krabile lennud seega hea kerge planeerida. Krabi piletid 60€ edasi-tagasi per person ja pagas ikka hinnas. Oli ka 12€ pileteid aga mul õde keeldub talle tundmatute lennufirmadega lendamast :)Neid pakkumisi viskab ikka tihedalt ja käbe peab olema. "Proxy reisimine" vahest teeb hinnad veelgi paremaks ;)

Turkish saatis mulle igatahes paar päeva tagasi 2 x inglise ja 2 x türgi keelse SMSi + nii inglise kui türgi keelse emaili et alates 6 aprill 2019 kl 14:00 IST on kõik lennud suunatud uude uhkesse lennujaama.Mul reisini küll 6 kuud aega aga väga kena nendest nii põhjalik teavitus saata :)

Jaanuari lõpus sai Dubaist ikka läbi Ataturki tuldud.Meil järgmise reisi piletid septembri lõpus Helsinkist Istanbuli ja märgitud ikka vana lennujaam kuigi Wiki põhjal peaks Helsinkist juuli lõpus juba uuest lennujaamast olema lennud. Kõik ikka Turkishi lennud.

Oh jah, ei näinud kusagil et mu teemale oleks vastatud, sellest ka hilinemisega vastus.Ise ei käinud, mees koos sõbraga käis ja 2 kohalikku poissi olid teejuhtideks. Märts 2018, päeval oli soe, nii kui päike läinud oli ikka päris külm. Suht korralik turnimine oli olnud. Kohalikud lippasid plätud jalas nagu mööda muru paneks. Mitte mingit varustust neil kaasas ei olnud. Mehel oli korralik magamiskott vähemalt, selline +34C ja -15C ilma jaoks. Selle jättiski neile poistele. On õnnelik et ära tegi aga rohkem ei läheks :) korralik füüsiline aktiviteet ja ei arvanud et nii raske on. Turnisid mööda siledaid kivimürakaid üles, ise ka ei tea kuidas sellega hakkama sai.

Oleme olnud aastavahetusel Pariisis. Meeletu pettumus. Mitte ühtegi pidustust , mitte ainumastki ilutulestiku poegagi. Ainult Eiffeli torn sädeles tiba rohkem kui tavaliselt ja oligi kõik. Väga vaikne ja nagu tavapärane õhtu, rahvast tänavatel oli vähe ja needki turistid kes nagu meiegi arvasid/lootsid midagi eriti ilusat. See oli 2015 a.

Käisime mai kuus, 21 päeva jooksul sadas vihma 2 x  ning sedagi max paar tundi ning vihm on soe seega nt basseinis hulpida oli väga mõnus. Nii kui päike välja tuleb kuivab kõik koheselt ära seega suurima tõenäosusega saab päevitamisest päris kiiresti kõrini :)

Nii nagu Türgis on see jahune Turkish Delight siis Küprosel on 1:1 sama asi lihtsalt nimi on Cypros Delight- ei soovita seda nagu tõsiselt kellelegi kinkimiseks viia, naljana võib. Ei ole just kuigi meeldiv mingi jahust ülimagusat kummitükki suus ringi lasta :)Maksavad olenevalt poest alla euri karp aga sees on heal juhul mingi 100gr jahuplönne.Küproselt võib nende kohalikku brändilaadset jooki kaasa osta, Zivania /Zivana nimeline. Alkoholi 43-60% ja õllesõpradele kohalik õlu KEO.

Vaktsiinid riigiti : http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis/soovitused.html

Tallinnas saad vaktsineerida: https://www.keskhaigla.ee/kliinikud/nakkuskliinik/vaktsineerimine/

Hinnakiri ka olemas seal lehel. Hommikul lähed ja kohe saad tehtud. Enam kiiremini polegi võimalik :)

9 päeva on ikka näruselt vähe Balil olemiseks aga asi seegi kui tõesti kauem välja ei venita. Ubudis soovitaks peatuda : https://www.booking.com/hotel/id/saka-village-ubud.et.html?aid=304142%3Blabel%3Dgen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNYBGhCiAEBmAELwgEKd2luZG93cyAxMMgBDNgBA-gBAZICAXmoAgM%3Bsid%3D08f83d1a47119fe73276db3d59775053 väga väga ilus hotell. Ringi liikumiseks tasuks kindlasti rentida roller, autoga istuksitegi ainult ummikus. Liiklus vasakpoolne, kui varem kogemusi pole siis esialgu võib hirmutav olla aga harjutamine teeb meistriks :) elustilist tõi vaatamisväärtuste puhul väga head näited-kui vähegi jaksu siis neid kohti soovitan kindlasti külastada.

Vägevat reisi!

See krediitkaardi küsimine on ehk mingi uuema aja teema? Arvestades kui metsa see maailm viimaste aastate jooksul on läinud siis paranoia on ju paljudel a la sa oled enesetapu terrorist kellele lihtsalt osteti pilet ja kästi lennule minna.

Lihtsalt muud ei oska pakkuda kui seda et turvalisuse mõttes on igasuguseid imelike uusi huvitavaid meetmeid välja mõeldud. Endal pole sellist asja ette tulnud õnneks ja reisinud ka natuke ikka siin-seal.

Siis tasub neid pommitada veel kirjadega ja kui huvi suur siis võid alati hotelli helistada. Kui sellest asja ei saa siis on firmad kes rendivad lastekärusid: http://www.schoggy.com/en/ 7 päeva 39€

Mitte kunagi ei tasu mingeid tehnika vidinaid või üldse väärtusliku kraami panna ära antavasse pagasisse. Sest ei oma tähtsust kust kuhu lendad-ka Tallinn- Riia marsruudil võib mõni asshole su pagasi sisu endale tahta. Kurb muidugi et nii läks kuid eks kogemused rikastavad.

8000-9000€ ?!? Eks igaüks reisib muidugi oma rahakoti järgi aga jah..minu mõistus selliseid summasid ei võta. Ning ei,ei jäänud null lõpust puudu, reaalselt saabki 7000IDR eest pesu pestud-neid pesumajasid oli pea igal sammul. Võimalik et meil selles osas siis lihtsalt vedas.

Meie lennupiletid ostsime veebruari lõpus-oli 532€ läbi Istanbuli ja Jakarta. Hotellid ja villad olid enamus 20-27€ paari peale ja ikka korralikud meie mõistes siis 4 tärni. Villa juurde kuulus siis ka privaatne bassein. KUTA-Mega Boutique Hotel UBUD_Saka Village AMED- Villa Amed JIMBARAN- Bali Paragon Hotel Kel huvi see otsib booking.com lehelt üles. Kõiki soovitan, eriti Amedi ja Ubudi omasid.

  1. Enamustel õigus-vahetada kaasa ainult niipalju et saaks taksoga hotelli. Nt meie käisime mais 2016 ja meie esimene hotell oli Kutas - http://www.megaboutiquehotel.com/ lennujaamast hotelli oli 60 000 IDR , kasuta AINULT BLUE BIRD GROUP taksosid-sinised. Ükskõik mis sõit on-alati tasuks üle küsida mis hinnaga sihtkohta on. Tavaline taks 5-15km läbimise eest oligi 40-70 000,mis siis et on taksomeeter,oleneb kui hästi juhiga läbi räägid. Raha vaheta kohalikus valuutavahetuses-meie kasutasime PT. Dirgahayu Valuta Prima -täpsema info leiad: http://www.bali-indonesia.com/information/where-to-change-money-in-bali.htm?cid=ch:OTH:001 Täiesti usaldusväärsed tegelased. Pangas ei käinud kordagi vahetamas.

  2. Raha välja võtmise asemel võta kaasa eurod ja vaheta valuutavahetuses.

  3. Meie sõitsime rolleriga iga jumala päev 3 nädalat-3 rollerit, mitte kellelgi ei olnud rahvusvahelist juhiluba. Korra peeti politsei poolt meid kinni sest mul õel ja õemehel ei olnud kiivrit peas. Olid rahul ka eesti juhiloaga, alguses ajas mingit kägu aga keegi meist talle raha maksma ei hakanud ja ju siis sai aru et ei ole mõtet pinnida seega lasi minna. See oli Kutas suht kesklinnas, väga tihedas liikluses.

  4. Käisime läbi väga väga mitu randa ja ei olnud kellelgi meist ujumisesusse-sai igalpol hakkama. Lihtsalt vaata kuhu astud. Pidutsemise kohtades ikka juhtub et pudelid või klaasid vedelevad vees-see rohkem turistidele tänu mitte kohalike teene.

  5. Päikesekaitse kreem võta kaasa-eriti kui plaanis roller rentida ja sellega liigelda siis ikka kipub ära põlema. Üldiselt kõik mis vähegi vaja on kohapeal olemas.

7.- 8. Raftingut tegime Ubudis-pure FUN! Telaga Waja jõel ja BMW Rafting oli see firma kellega käisime. Soovitan kindlasti aga arvesta et vaeva peab nägema, ise pead aerutama ja jõudu peab olema ja pärast oled läbi nagu läti raha aga see on kõik seda väärt!

  1. Uluwatu tempel, Monkey Forest, Tirta Gangga jne.. sellised tüüp turistikad aga need on tõesti fantast. Loodus on seal võimas. Meie uitasime ise ringi nii palju kui vähegi jõudu oli. Kuta, Ubud, Amed ja Jimbaran sai läbi kammitud. Lembongan saarekesel käisime ka-väga ilus ja mõnus.

Snorgeldama soovitan minna nt kui Amedis siis Vienna Beach-seal on must liiv e vulkaaniline liiv aga veealune maailm on kirjumirju.

Balist võikski kirjutama jääda. Soovitan siiski tutvuda päris kohaliku kultuuriga, süüa kohaliku toitu-ei tapa ja on väga maitsev. Rolleri rent päev 40-60 000 IDR korralikus restoranis 4le inimesele mitme käiguline õhtusöök koos jookidega + tipiga oli 260 000 kohaliku mis sel ajal kursiga oli 17.33€ Terve kotitäie pesu pesemine oli 7000 IDR Mojito nt oleneb kohast oli 50 000 - 80 000 IDR kohaliku lle BITANG hind jäi suht samasse kanti. Ubudist Amedi autojuhiga auto oli 550 000 IDR e alla 40€ ja 4 inimese peale jagtult.