Filipiinide transport

Varasemalt käinud kaks korda Tais, liikusime suht palju ja transport sujus hästi, saime hakkama. Nüüd esmakordselt Filipiinidele kaheks nädalaks. Plaanis on Hongkong-Cebu-Bohol, Panglao-Siquijor-Bantayan-Cebu-Hongkong. Hongkongist Cebule ja tagasi lennupiletid olemas. Vahemaade läbimine on sellel maal teatavasti aeglane. Ligikaudu kui pikaks ajaliselt võib minna teekond Siquijorist Bantayani, merd ja maad mööda? On keegi siinolijatest seda teekonda läbinud?

Cebu linnast sai bussiga mindud 5h sadamasse ja praam Bantayanile paberite järgi 1h, mis venis tormi tõttu väe pikemaks. Siquiorilt Bantayanile minek võib ajaliselt seega päris pikaks venida. Meile lisandus ka siis Bohol-Cebu ots .Tasub ka arvestada praami aegadega, kunagi väljus viimane laev 17.30, v.olla see muutunud nüüd. Igatahes tasub mõelda variandile alustada saarele minekut Boholilt ja võtta Siquior üldse esimesena. Ps. Pole Siquioril ise käinud, keegi oskab v.olla siin midagi täpsustada.

Tänud. Jätame siis ikka Bantayani välja, kuna karta on, et me ei jõua päevaga seda teekonda läbida, kui juba Cebust sadamani kulub 5 tundi. Millist saart veel soovitaksite peale Siqyijori Boholi Panglao lähedal?

Üheks variandiks on võtta auto koos juhiga. Kas oleks ok ja võimalik sõita sedasi Cebu ühest otsast teise? Ja mis oleks aja ja rahakulu?

Tuleb arvestada jah, et Filipiinidel võtab maanteetransport ca 2 korda rohkem aega kui Tais ja ca 3 korda rohkem kui tsiviliseeritud maailmas (kui võtta läbitavate kilomeetrite arv ja mõelda, kui kaua seda sõita võiks). Dumaguete ja Cebu vahel toimuvad kord päevas lennud (40 minutit), see võib olla kõige kiirem ja mittenärvesöövam viis vahemaa läbimiseks.

Ja tihtipeale tasubki maksta 30-40euri rohkem ühe otsa eest, eriti kui aeg on piiratud reisil.

Käisime Bohol - Anda - Panglao - Siquijor - Cebu - Bantayan. Olime 3 nädalat. Siquijori sõitsime laevaga Tagbilaranist, Tagasi tulime laevaga Cebusse, sealt umbes 4,5 t bussiga sadamasse ning täpselt ei mäleta, aga tunni ringis laevaga Bantayanile. Samal päeval Siquijorist Bantayanile jõuda on kahtlane just laevade graafiku tõttu. Meie veetsime öö Cebu linnas, et hommikul varakult startida. Mulle meeldis Bantayan käidud kohtadest kõige enam. Siquijor on hästi vaikne ja rahulik, isegi söögikohtade leidmine on pisut keeruline. Meie majutuse juures vette minna ei saanud, kuna vajusid põlvini nagu mutta, eemalt vaadates oli imeilus lumivalge liivaga rand. Bantayanil on samuti päeval vaikne, kuid õhtul avatakse nö söögikohtade tänav, on võimalik erinevaid kohti külastada. Rand ka imeilus ja peaaegu inimtühi. Autoga minu arust kiiremini kui bussiga ei saa, sest liiklus on väga tihe, vahet pole, kas oled autoga või bussiga. Bussijuhid kihutavad nagu ralliässad. Bussid tuubitakse reisijaid puupüsti täis, istuvad üksteisel süles, ainult meie "valgete" kõrvale ei paigutatud miskipärast kedagi, lasti laiutada.

Jah, kaks päeva kulub. Esimesel Cebusse ja järgmisel sealt edasi. Nii Siquijor kui Bantayan on mu lemmikrannad / -saared Cebul ja ümbruses.

Tänud. Mis piirkonnas soovitate Siquijoris majutust, et saaks ikka merd ja toitu nautida ja kas toimib variant võtta päevaks auto koos juhiga. Rolleriga ise kahjuks ei sõida. Ja ehk keegi jagab kogemust Apo saare reefi külastamisest. Sinna peaks ka Siquijorilt saama ja kas on külastamist väärt snorgeldamise ja kilpkonnadega koos ujumise mõttes?

Siquijoril julgen väga soovitada Coco Grove Resorti San Juanis. Olen ise olnud seljakotireisijana igasuguste resortide vastane, kuid Coco Grove oli midagi täiesti teistsugust ja piisavalt privaatne.

Väga vahva kogemus oli ka Salagdoong beachil, kuid kahjuks olime seal lihtsalt päevasel väljasõidul rolleritega. Oleks olnud aega, oleks kindlasti päeva-paar sealkandis peatunud.

One Sunset Wiev Igati taskukohane ja hea koht

Sai käidud mingis koopas põhimõttelisel 800 meetrit mööda vett pimedas koos kohalikuga. Tsub vaatamist kuna mujal pole sellist koopa külastust kohanud

https://www.agoda.com/et-ee/one-sunset-view-resort-and-restaurant/hotel/siquijor-island-ph.html

1966, tore on, oleme bronninud just selle koha ja võtame plaani ka koopa!